5 herců, kteří se díky svým rolím stali opravdovými sportovci

18.02.2019

Někdo je pro lákavou nabídku práce ochoten udělat naprosto cokoliv. To se do jisté míry týká i hollywoodských herců, kteří toho pro role v zajímavých připravovaných filmech často hodně obětují a podstupují drastické změny ve svém životě. Nedávno jsme psali o hercích, kteří museli pro své filmy naprosto změnit svou vizáž a prošli tak brutální tělesnou transformací, která se většinou týkala výrazného přibrání či ztráty tělesné váhy.

Dnes budeme v tomto trendu pokračovat, ale zaměříme se na herce, kteří museli nabrat svaly a osvojit si tak složitou sportovní techniku a jen díky svému tvrdému tréninku se tak stali skutečnými atlety. U následující pětice herců totiž nepoznáte, jestli jde o herce nebo špičkové sportovce, a to především díky tomu, že se by se jejich vybranému sportu mohli klidně naplno věnovat.

5. Sylvester StalloneRocky

Dnešní sportovní článek vykopneme pěkně „od podlahy“ rolí, která proslavila filmovou megastar jménem Sylvester Stallone (72). Tento rodilý Newyorčan měl nesnadný začátek kariéry, a tak bral všechny role, které mu byly nabízeny. Tímhle způsobem si vysloužil i roli v pornu, což je ale téma pro jiný článek.

Po onom lechtivém snímku se začal postupně prokousávat ke skutečným filmovým rolím, ale tu první velkou dostal až v roce 1976. V tomto roce šel totiž do kin nezapomenutelný Rocky, který Stalloneovi naprosto změnil kariéru. Aby však mohl boxerského outsidera ztvárnit důvěryhodně, musel herec podstoupit tvrdý výcvik, během kterého nabral několik kilogramů svalové hmoty.

Jeho neutuchající odhodlání se mu však opravdu vyplatilo, jelikož kromě vypracované postavy získal jeho nízkorozpočtový film sedm dalších pokračování. Tvrdá práce se zkrátka občas skutečně přináší růže.

4. Charlie SheenPrvní liga

Přestože je dnes Charlie Sheen (53) známý především kvůli svým veřejným excesům, zahrnujícím tvrdé drogy, alkohol a lehké ženy, vždy tomu tak nebylo. Jako syn slavného herce se k tomuto řemeslu dostal poměrně brzy a neváhal mu obětovat mnohé.

To je vidět především ve sportovním filmu První liga, ve kterém si Sheen zahrál profesionálního baseballového nadhazovače. Tato pozice vyžaduje opravdu silnou ruku a velikou přesnost v hodu na cíl. Sheen však sportovce ztvárnil naprosto přesvědčivě, a to i díky tomu, že se tomuto sportu v mládí skutečně věnoval.

Když se v roce 2016 tým, který ve filmu Sheen a jeho herečtí kolegové zpodobňují, dostal do finále americké ligy, rozhodli se fanoušci filmu lobovat za to, aby první míč nadhodil právě Sheen. Ten byl touto myšlenkou poctěn a na svém Twitteru prohlásil, že by se této role rád zhostil. Cleveland Indians však nakonec vybrali jednoho ze svých vysloužilých hráčů a Sheen tak mohl celý zápas sledovat jen z tribuny.

3. Kevin Costner – Zelený svět

Pro ty z vás, kteří amerického herce Kevina Costnera (64) znáte pouze z filmů jako je Vodní svět nebo Krajina střelců, bude opravdovým šokem počet jeho sportovních filmů. Costner má za sebou hned tři snímky, kde hrál profesionálního hráče baseballu, ale to není sport, kvůli kterému jsme jej pro dnešní článek vybrali. Díky přípravě na snímek s názvem Zelený svět se totiž Costner mohl s klidem stát profesionálním golfistou.

Různé golfové časopisy chválily Costnerovu práci na hřišti a kladně hodnotili i jeho údery. Prý bylo vidět, že Costner ví, jak s golfovou holí zacházet a jeho technika byla skutečně zaměnitelná s profesionálními golfisty. Kladných hodnocení se dočkal i celý příběh včetně milostného vztahu hlavního hrdiny se sportovní psycholožkou nebo fakt, že se amatérský golfista může probojovat do nejvyšší soutěže. K tomu totiž v historii sportu už několikrát došlo.

2. Tom Cruise – Bouřlivé dny

O kaskadérských kouscích Toma Cruise (56), kterými nahání hrůzu svým pojišťovnám, jsme psali už několikrát. Nejinak tomu bylo při natáčení snímku z prostředí amerických automobilových závodů zvaných Nascar z roku 1990. Cruise v Bouřlivých dnech hraje mladého talentovaného závodníka, který dostane šanci zúčastnit se nejprestižnějšího závodu. Těžká havárie jej však málem připraví o život a on se tak za pomoci krásné doktorky a svého trenéra musí dostat zpátky „do sedla“.

Snad nikoho asi nepřekvapí, že Cruise trval na tom, že se do sedačky nebezpečně rychlého závodního vozu posadí sám. Samozřejmě ho nenajdete ve všech scénách, ale osobně se po závodním okruhu proháněl rychlostí pohybující se kolem 320 kilometrů za hodinu, a dokonce se v závodním speciálu i vyboural, když se snažil během jízdy odříkat repliku, kterou měl napsanou na palubní desce. Cruise se do svých rolí opravdu vžívá a díky Bouřlivým dnům se tak stal i automobilovým závodníkem.

1. Hilary SwankMillion Dollar Baby

U boxu jsme začali a u boxu také skončíme. Pro poslední pole našeho seznamu jsme si však schovali jedinou zástupkyni něžného pohlaví, kterou však po zhlédnutí oscarového Million Dollar Baby jen těžko označíte za něžnou.

Film Clinta Eastwooda (88) vypráví příběh mladé zápasnice, která se chce dostat pod křídla slavného trenéra Frankieho Dunna, který o ní však nejeví sebemenší zájem. Svou houževnatostí a tvrdým tréninkem jej však obměkčí a Frankie ji tak začne připravovat na skutečnou profesionální kariéru. Dříve, než se jí však podaří její sen naplnit, ji potká tragédie, která jí dráhu boxerky nadobro znemožní.

Není divu, že Hilary Swank (44) za svůj výkon obdržela zlatou sošku za nejlepší herečku v hlavní roli, když během přípravy na roli neohrožené zápasnice získala téměř deset kilo svaloviny, což je jen zlomek odhodlání, které z jejího výkonu čiší. Trénovala přes pět hodin denně a svému novému režimu podřídila i své stravovací návyky.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Cruise, Hilary Swank, Sylvester Stallone, Charlie Sheen

Filmy:
Bouřlivé dny, Zelený svět, První liga, Rocky, Million Dollar Baby

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, sportovci, box, Kevin Costner role, Hollywood, Sylvester Stallone box, hollywoodští herci, boxerky, ženský box, Charlie Sheen sport, Hilary Swank sport, Hilary Swank box, Sylvester Stallone sport, Sylvester Stallone zajímavosti, Charlie Sheen baseball, Zelený svět film, Kevin Costner zajímavosti
TOPlist