5 herců, kteří při natáčení skutečně riskovali vlastní život

10.06.2019

Natáčení velkých hollywoodských filmů je pro herce často mnohem složitější, než se může zdát. Nejenže se musí perfektně naučit svou roli a osvojit si naprosto odlišnou osobnost, než je jejich vlastní, ale často se vystavují poměrně velkým nebezpečím. Natáčecí placy jsou často velmi nebezpečnými místy, kde zranění číhají na každém rohu. Když do toho přičtete nevyzpytatelné speciální efekty, jde už skutečně o krk.

Při natáčení akčních filmů a jejich nebezpečných scén pak stačí jediná chybička a tragédie je na světě. Proto jsme se vám dnes rozhodli představit pětici slavných herců, kteří při natáčení svých filmů skutečně riskovali vlastní život.

5. Maryl Streep – Divoká řeka

První políčko dnešního seznamu je jasným důkazem, že se do nebezpečných situací při natáčení nedostávají jen muži. I držitelka tří Oscarů Maryl Streep (69) si totiž zažila několik velmi nepříjemných momentů. K tomu pravděpodobně nejděsivějšímu došlo při tvorbě snímku Divoká řeka z roku 1994, kde si zahrála po boku Kevina Bacona (60).

Právě tomuto herci může Streep vděčit za svůj život. Když totiž za ní totiž po dlouhém natáčecím dni přišel režisér filmu Curtis Hanson, začal jí přesvědčovat, aby přes své zjevné vyčerpání přeci jen ještě jednou vlezla do raftu a natočila ještě jeden záběr. Herečce se do toho jít nechtělo, ale nakonec ke své smůle režisérově nátlaku podvolila.

Jakmile však do plavidla vlezla, raft se s ní převrátil a herečka skončila pod hladinou. Silný proud ji nepustil ven a moc jí nepomáhala ani její záchranná vesta, takže se okamžitě začala topit. Naštěstí za ní Kevin Bacon skočil a vytáhl jí ven z vody. Když se konečně mohla nadechnout tak s ledovým klidem směrem k režisérovi prohlásila: „Až příště řeknu, že něco nezvládnu, asi bys měl dát na mě, nemyslíš?“

4. Bruce Campbell – Lesní duch

Natáčení prvního Lesního ducha režiséra Sama Raimiho (59) probíhalo poměrně dost nekonvenčním způsobem. Filmaři se snažili docílit co nejlepšího výsledku za použití poměrně různorodých a netradičních technik. Jednou z těch nejzvláštnějších je natáčení ze samotného konce filmu, kdy na představitele hlavního hrdiny z roubenky nadlidskou rychlostí vyrazí zlý duch.

Podoba oné stvůry není divákovi nikdy odhalena, jelikož je scéna natočena z jeho vlastního pohledu. Aby se však mohl duch tak rychle z chaty vyřítit ven, Raimi se rozhodl, že směrem k Bruci Campbellovi (60) vyjede vstříc na motorce s kamerou v ruce. Nikoho, kdo kdy třeba jen z dálky viděl nějakou motorku, asi nepřekvapí, že se jednou rukou na řídítkách neřídí zrovna dobře, a pokud potřebujete rychle zabrzdit, máte smůlu.

Raimi se proto v plné rychlosti trefil přímo do herce a Campbellův zděšený křik je tak stoprocentně skutečný.

3. Sylvester Stallone – Postradatelní

Americký herec Sylvester Stallone (72) je jedním z těch, kteří se nechají snadno vyprovokovat k tomu, aby své kaskadéry nahradili při natáčení nebezpečných scén. Když se navíc při natáčení prvního filmu ze série Expendables: Postradatelní měl postavit slavnému wrestlerovi s přezdívkou „Stone Cold“ Steve Austin (54), jeho pýcha jej přiměla, aby se o dvacet let mladší hoře svalů postavil na vlastní pěst.

To se nakonec ukázalo jako ne úplně moudré rozhodnutí. Když s ním totiž Austin švihnul na zem, byla tahle rána tak silná, že se Stalloneovi poškodily dva obratle a nalomila krční páteř. Herec si však svého zranění vůbec nevšímal a vesele natáčel dál. Na jeho vážné zranění se přišlo až o týden později, kdy podnikl rutinní návštěvu doktora. Pokud by však k doktorovi nezašel, mohl Stallone na následky zranění do několika dní zemřít, jelikož se mu kolem zlomenin hromadila tekutina.

2. Eli Wallach – Hodný, zlý a ošklivý

Nebezpečné natáčecí podmínky nejsou záležitostí několika posledních let. To by určitě potvrdil legendární Eli Wallach, který si zahrál ve světoznámém westernu Hodný, zlý a ošklivý z roku 1966. Tehdy ještě nároky na bezpečí herců nebyly ani zdaleka tak přísné jako dne, a tak si každý mohl dělat, co se mu zlíbí.

Právě proto Wallach málem přišel o hlavu při natáčení jedné z mnoha nebezpečných scén snímku. V té se měl zbavit svých pout tím, že je nechá zničit pod koly jedoucího vlaku. Ano čtete správně. Herec musel si lehnout pouhé centimetry od jedoucího kolosu a doufat, že se mu při tom nic nepřihodí.

Při plánování této scény se navíc tak trochu pozapomnělo na kovové schůdky, které z vlaku trčely ven. Herec tak byl sice v relativním bezpečí od kol lokomotivy, ale pokud by jen trochu zvedl hlavu, tak by o ni zcela jistě přišel. Naštěstí však zřejmě vytušil nebezpečí své situace a zůstal přilepený na zemi, dokud si nebyl naprosto jistý, že už se mu nic nemůže přihodit.

1. Uma Thurman – Percy Jackson: Zloděj blesku

Poslední nebezpečná scéna dnešního seznamu je jako vystřižená z akčního filmu. Týká se herečky Umy Thurman (49), ex-Bonda Pierce Brosnana (66), splašené dodávky a snímku Percy Jackson: Zloděj blesku. Když totiž herečka v obědové pauze čekala na natáčení své scény, rozhodla se, že si své jídlo sní ve stínu poměrně velkého kopce, kde se právě natáčela jiná scéna.

Součástí tohoto natáčení byl i Brosnan, který si všiml, že na vrcholku onoho kopce někdo špatně zaparkoval velkou dodávku a ta se začala pomalu rozjíždět dolů do míst, kde spokojeně obědvala Brosnanova kolegyně. Herec natáčení okamžitě přerušil a na Thurman začal křičet, ať se uhne z cesty. Herečka jej však neslyšela, a tak se rozhodl duchaplně jednat.

Rozběhl se za dodávkou, dostihl ji, skočil dovnitř a vší silou dupnul na brzdy. Ve svých tehdy šestapadesáti letech tak dokázal, že jej Daniel Craig (51) v roli agenta 007 nahradil zbytečně.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Meryl Streep, Uma Thurman, Eli Wallach, Sylvester Stallone

Filmy:
Divoká řeka, Hodný, zlý a ošklivý, Lesní duch, Expendables: Postradatelní, Percy Jackson: Zloděj blesku

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nebezpečí, zranění, natáčení filmu, james bond, akční filmy, ceny Oscar, zranění herci, celebrity Hollywood, americké westerny, filmové souboje, celebrity kaskadér, akční fantasy, zranění herců, zranění hereček
TOPlist