5 herců, kteří při natáčení málem přišli o život

26.02.2018

Povolání herce se dá popsat různými způsoby. Nejspíše by vás ale nenapadlo, že se mezi jeho vlastnosti řadí i nebezpečnost. Při různých kaskadérských kouscích bývá hranice mezi životem a smrtí velmi tenká a někteří herci během natáčení dokonce o svůj život přišli. My vám teď ale přinášíme seznam těch, kteří se smrti s obrovskou dávkou štěstí jen taktak vyhnuli.

5. Tom Hanks – Trosečník

Při natáčení jedné ze scén světoznámého Trosečníka se Tom Hanks (61) omylem pořezal. Přestože nešlo o velkou nebo hlubokou ránu, po několika dnech natáčení na tropickém ostrově se mu do rány dostala infekce. Když ho filmaři konečně přesvědčili, aby si ránu nechal vyšetřit v nemocnici, doktoři mu řekli, že by mu infekce mohla způsobit otravu krve, na jejíž následky by mohl zemřít.

Hankse si v nemocnici nechali na celé tři týdny, což rozhodilo celý harmonogram natáčení filmu z roku 2000. Je proto tedy dost dobře možné, že mu hospitalizace zachránila život a jen díky ní si neponese žádné trvalé následky.

4. Isla Fisher – Podfukáři

Nyní se přesouváme asi k nejděsivějšímu případu na našem seznamu. Isla Fisher (42), která hrála v prvním díle Podfukářů přitažlivou kouzelnici Henley Reeves, málem přišla u jednoho z komplikovaných magických triků o život. To by ještě pro náš seznam ještě nebylo nic překvapivého, ale herečka málem utonula, zatímco si všichni ostatní mysleli, že jde jen o součást její role.

Fisher měla za úkol předstírat, že v kádi plné vody uvízla a nemůže se dostat ven. V momentě, kdy jí však došlo, že se skutečně nemůže osvobodit, začala panikařit a zmítat sebou, což pochopitelně všichni chápali jako velmi přesvědčivé herectví. Naštěstí se jí nakonec podařilo z pout dostat ven a vyplavat napovrch. Není proto divu, že herečka odmítla roli v pokračování Podfukářů z roku 2016.

3. Jason Statham – Expendables: Potradatelní 3

A u vody ještě chvíli zůstaneme. Jen těžko si představíte bezpečnější místo než mezi herci ze série Expendables: Postradatelní. Jen těžko by si na vás někdo dovolil, když stojíte po boku Ramba, Terminátora nebo Ivana Draga. Bohužel pro Jasona Stathama (50), matka příroda se horou svalů jen tak vystrašit nenechá. Při natáčení třetího dílu série totiž Statham při jedné bouračce málem utonul.

Jason Statham

Nepodařilo se mu totiž vyskočit z jedoucího kamionu, kterému selhaly brzdy. Ten proto společně s hercem sjel do vody a okamžitě šel ke dnu. Díky svým potápěčským zkušenostem se však Statham po několika dlouhých chvílích dokázal z auta osvobodit a vyplavat tak na hladinu. Pokud by však britský herec za sebou neměl úspěšnou kariéru v Anglickém potápěčském týmu, s největší pravděpodobností by se sám zachránit nedokázal.

2. Michael J. Fox – Zpátky do budoucnosti 3

Série Zpátky do budoucnosti se skládá ze zábavných dobrodružných filmů o mladém Martym a doktoru Brownovi, který vynalezne stroj času, jež umístí do svého automobilu značky Delorean. Díky svému sci-fi žánru jsou filmy režiséra Roberta Zemeckise (66) plné trikových záběrů a speciálních efektů, které dělaly z natáčení v podstatě velmi bezpečnou záležitost.

To se však změnilo ve třetím díle, kdy se Marty a doktor vydávají do minulosti do dob amerického Divokého Západu. Během jedné z napínavých scén je Marty v podání Michaela J. Foxe (56) zajat místními bandity, kteří se ho snaží oběsit na laně. Scéna se nedala natočit jinak, než že herce skutečně pověsili za krk do vzduchu, než ho doktor zachránil. Smyčka byla však Foxovi natolik těsná, že z nedostatku vzduchu dokonce na půl minuty omdlel.

1. Viggo Mortensen – Pán prstenů

Viggo Mortensen (59) při natáčení Oscarové série Pán prstenů málem zemřel dokonce dvakrát. Poprvé se smrti těsně vyhnul při natáčení jedné z posledních scén prvního dílu s podtitulem Společenstvo prstenu, kdy se mu mečem podaří vykrýt dýku vrženou jedním z hlavních skřetů. Původně totiž měla být dýka hozená dál od Mortensenova těla, ale herci, který onoho skřeta ztvárnil, vyklouzla z ruky a zamířila si to přímo na představitele Aragorna.

Viggo Mortensen

Díky intenzivnímu tréninku s mečem však stihl Mortensen včas zareagovat a trajektorii dýky tak odklonit stranou. Další z případů, kdy herec během natáčení příběhů ze Středozemě málem zahynul, se už nepřekvapivě opět točí okolo utonutí. Ve druhém díle s názvem Dvě věže omráčeného Aragorna unáší řeka. Ovšem kvůli silnému proudu a tíze vodou nasáklé zbroje, kterou měl herec na sobě, ho řeka stáhla pod hladinu a on se nemohl dostat ze dna. Naštěstí ale vše dobře dopadlo a Mortensen se zachránil.

Víte o nějakých dalších případech, kdy herci při natáčení svých filmů málem přišli o svůj život? Neváhejte se o ně s námi podělit v komentářích!

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michael J. Fox, Viggo Mortensen, Isla Fisher, Tom Hanks, Jason Statham

Filmy:
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Trosečník, Podfukáři, Expendables 3, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, natáčení filmu, slavné filmy, nehody při natáčení, Tom Hanks filmy
TOPlist