5 herců, kteří neradi vzpomínají natáčení slavných filmů

03.06.2021

Herectví rozhodně není tak snadnou profesí, jak by se na venek mohlo zdát. Je to opravdu těžká práce, kterou provází nespočet různých komplikací, které by vás často ani ve snu nenapadly. Čas od času je to dokonce i životu nebezpečné povolání a herci si tak z natáčení běžně odnášejí nejeden psychický či fyzický šrám.

V dnešním článku se zaměříme na pět slavných herců, kteří na natáčení světoznámých filmů vzpomínají velmi neradi. Ať už se jim při natáčení něco stalo nebo byli oklamáni, nejsou pro ně tyhle ikonické snímky rozhodně žádnou hezkou vzpomínkou.

5. Buddy Ebsen – Čaroděj ze země Oz

První herec dnešního seznamu se jmenoval Buddy Ebsen a film, který mu zkomplikoval život znáte pod názvem Čaroděj ze země Oz. Nejde proto o žádný amatérský snímek, ale o skutečnou hollywoodskou produkci, která je mnohým filmařům dávána za příklad dodnes.

Když se podíváte na Ebsenovu kariéru, zjistíte, že se ve slavném filmu z konce třicátých let ve skutečnosti neobjevil. Úplně původně měl hrát Strašáka, ale později místo toho dostal roli Plecháče. Ani toho si však nakonec nezahrál, protože se u něj projevila silná alergická reakce na make-up, kterým byla celá postava pokrytá od hlavy až k patě.

Jeho make-up obsahoval hliník, na který byl Ebsen alergický. V takovém stavu samozřejmě nemohl odehrát celý film, a tak byl po několika dnech přeobsazen. Aby toho nebylo málo, Ebsen se nadýchal poměrně velkého množství hliníkových částic a až do své smrti trpěl kvůli Čaroději ze země Oz závažnými dýchacími potížemi.

4. Shelley Duvall – Osvícení

Režisér Stanley Kubrick byl vynikajícím filmařem, který dal světu hned několik famózních snímků. Jako člověk byl však téměř nesnesitelný, o čemž by své mohla vyprávět většina herců, kteří měli to štěstí (nebo možná smůlu) s tímto velikánem pracovat. Nejznámější je pravděpodobně příběh Shelley Duvall (71), která ztvárnila jednu z hlavních postav kultovního Osvícení.

Duvall v něm hrála manželku slavného spisovatele, který přijde o rozum v horském hotelu Overlook. Jack se proto rozhodne zavraždit svou rodinu, a ta se před jeho běsněním musí skrývat. Největší teror čeká právě jeho ženu, které se několikrát podaří o vlásek uniknout jisté smrti. Po téměř celou dobu trvání filmu je pod obrovským stresem a podobně na tom byla i její představitelka.

Kubrick herečku přímo trýznil, aby z ní vytáhl co nejpřesvědčivější výkon. Nechával ji dlouhé hodiny opakovat jedinou scénu, musela neustále vypadat na zhroucení a působit vyděšeně. Kubrick jí stresoval natolik, že herečce začaly vypadávat vlasy a dodnes na natáčení vzpomíná spíše s děsem než s nostalgií.

3. Uma Thurman – Kill Bill

Ačkoliv šel první Kill Bill do kin už v roce 2003, teprve nedávno vyplulo na povrch poměrně šokující zjištění o natáčení jedné z jeho scén. Quentin Tarantino (58) je obrovským filmovým nadšencem, který jde pro autentičnost svých filmů opravdu daleko. Podle herečky Umy Thurman (51) ale slavný režisér občas nezná míru.

Při natáčení jedné ze scén, kdy hlavní hrdinka uhání v autě po nezpevněné cestě vysokou rychlostí, se Tarantino rozhodl, že nechce využít kaskadérku. Za volant tedy musela usednout Thurman, které se do téhle scény vůbec nechtělo. Auto se jí špatně řídilo a celkově měla strach, že se jí něco stane. Režisér jí však nakonec přesvědčil, a tak herečka usedla za volant.

Jak už asi tušíte, skončilo to srážkou se stromem, při které se Thurman vážně zranila. Filmové studio Miramax jí po bouračce donutilo podepsat lejstro, že za havárii může sama, a že po filmařích nemůže chtít žádné odškodnění. Teprve nedávno se na veřejnost dostaly záběry, ve kterých je celá bouračka dobře vidět. Ačkoliv se Thurman a Tarantino od té doby usmířili, hodně to poškodilo jejich vzájemnou důvěru.

2. Martin Sheen – Apokalypsa

Podobným detailistou je i Francis Ford Coppola (82), který pro dokonalost svých filmů také zajde až za hranici možností svých herců. Nejdou mu odepřít výsledky, ale jeho zacházení s herci bývalo především na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let často naprosto příšerné.

Své by o tom mohl vyprávět i Martin Sheen (80), který ztvárnil hlavní roli v oscarové Apokalypse z roku 1979. Natáčení pro něj bylo tak náročné a vysilující, že při něm v pouhých 36 letech utrpěl infarkt. Z obav, že by se natáčení dál protahovalo se rozhodl svůj zdravotní stav zamést pod koberec a předstíral, že utrpěl jen úžeh.

Během natáčení Apokalypsy se jednou i velmi závažně pořezal, když natáčel scénu, ve které byla jeho postava opilá. Aby se dokázal naprosto vžít do jeho situace, opil se Sheen doopravdy, a to téměř do němoty. O rozbitou sklenici si pak rozřízl dlaň, ale nenechal kamery zastavit a natáčel dál. Jeho skutečně rozříznutou ruku tak můžete sledovat i ve výsledném filmu.

1. Sharon Stone – Základní instinkt

Na konec jsme si nechali snad nejznámější „vyslýchací scénu“ filmové historie. Tenhle moment byl nesčetněkrát parodován a mnozí filmoví fanoušci už možná ani netuší, odkud pocházel původně. Bavíme se samozřejmě o nezapomenutelném výslechu Sharon Stone (63) ze Základního instinktu.

Moment, kdy si přehodí nohu přes nohu se nesmazatelně zapsal do filmové historie jako jedna z nejprovokativnějších scén. Původně se však podle herečky neměl ve filmu vůbec objevit. Režisér Paul Verhoeven (82) jí totiž údajně slíbil, že v použité scéně rozhodně nebudou vidět její intimní partie.

Při natáčení jí ale poprosil, aby si svlékla kalhotky, jelikož by se od nich údajně odráželo světlo do kamery. Jak už všichni víme, nezůstalo ve scéně vůbec nic utajeno, což americkou oscarovou herečku dodnes vytáčí.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Sharon Stone, Shelley Duvall, Uma Thurman, Martin Sheen

Filmy:
Základní instinkt, Apokalypsa, Čaroděj ze země Oz, Osvícení, Kill Bill

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Quentin Tarantino filmy, slavné horory, slavné filmové role, Uma Thurman role, Kill Bill zajímavosti, Buddy Ebsen filmy, Osvícení horor, Osvícení zajímavosti, Osvícení postavy, Osvícení role, Uma Thurman postavy, Apokalypsa zajímavosti, Martin Sheen filmy
TOPlist