5 herců, kteří nenávidí vlastní filmy

15.09.2021

Život v Hollywoodu si mnozí z nás idealizují, ale ani herci si často nežijí tak pohádkovým životem, jak by si přáli. Herectví je totiž profese jako každá jiná, a tak se i ty největší hvězdy občas musí pustit do práce, do které se jim vůbec nechce. Čas od času ale musí vyplnit „hluchá místa“ ve své kariéře pomocí filmů, se kterými později nechtějí mít nic společného.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici herců, kteří se velmi neradi ohlížejí za některými z jejich filmů. Někteří z nich se stydí za své výkony, ale většinu z herců na dnešním seznamu štvalo i samotné natáčení. Takových nespokojených celebrit je však mnohem více, a tak se k tomuto tématu v budoucnu možná ještě vrátíme.

5. Mark Wahlberg – Stalo se

Prvním hercem je rodák z Bostonu, který svou kariéru na poli showbyznysu nezačal u filmu, ale hudby. Jeho rapperské jméno bylo Marky Mark, ale dnes je známější svým rodným jménem, které zní Mark Wahlberg (50). Ve filmech se Wahlberg začal objevovat už v první polovině devadesátých let a od té doby se z něj stal jeden z nejslavnějších (a nejlépe placených) herců současnosti.

V jeho filmografii však nejsou jen samé skvosty, ale i pěkná řádka béčkových i céčkových snímků. Když ale Wahlberg přijímal nabídku role ve filmu Stalo se, byl rozhodně přesvědčený, že půjde o vrchol jeho kariéry. Za režií totiž stál M. Night Shyamalan (51), který proslul světovými filmy jako Šestý smysl, Vyvolený nebo Znamení.

Hollywoodského herce však čekalo obrovské zklamání. Téměř vždy hrál akční hrdiny a ostřílené drsňáky, ale ve Stalo se dostal roli ušlápnutého učitele přírodopisu. Tahle role mu samozřejmě vůbec nesedla svůj slabý výkon nemohl ve slabé zápletce a podivném vyprávění nijak schovat. Wahlberg se později nechal slyšet, že Amy Adams (47) utekla katovi z oprátky, když odmítla druhou hlavní roli v tomhle prapodivném filmu.

4. Michael Caine – Čelisti IV: Pomsta

Sir Michael Caine (88) je proslulým hercem velkého formátu, který má i ve svých osmaosmdesáti letech takový talent, jaký by mu mohla spousta mladších kolegů závidět. Zároveň překypuje smyslem pro humor a životním elánem, což mimo jiné prokázal i při jeho letošní návštěvě karlovarského filmového festivalu.

Je jasné, že v tak bohaté filmografii, kterou se herecký veterán může chlubit, najdete pár přešlapů a omylů. Snad nejvýraznějším z nich jsou Čelisti. Říkáte si, že jste ve Spielbergově (74) prvním trháku tohohle britského herce neviděli? Pak máte samozřejmě pravdu. Caine si totiž zahrál ve čtvrtém díle s podtitulem Pomsta.

Tenhle film z roku 1987 se na ČSFD může „chlubit“ nuznými 15 % v hodnocení a má také nálepku 47. nejhoršího filmu. Není divu, že tenhle propadák celou sérii potopil a stal se tak posledním dílem. Caine se se svými názory na Čelisti IV nijak netají a jednou prohlásil, že film nikdy neviděl, ale přesto je podle něj příšerný. Na druhou stranu prý však viděl dům, který se z jeho tržeb zaplatil, a ten prý za zhlédnutí stojí.

3. Halle Berry – Catwoman

Mezi superhrdinskými filmy najdete ty skutečně povedené, ty průměrné, i ty otřesné. Pak je tu ale ještě Catwoman z roku 2004, která by potřebovala svou vlastní kategorii. Film, je téměř nekoukatelný, a navíc si vůbec nic nedělá ze zdrojového materiálu (i jeho hlavní hrdinka se jmenuje jinak než komiksech) a v silné konkurenci podprůměrných superhrdinských filmů naprosto vyniká.

Kočičí ženu ztvárnila držitelka Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli Halle Berry (55). Jak už asi tušíte, zlatou sošku nezískala za Catwoman, ale za o dva roky starší Ples příšer. To ale neznamená, že by za tenhle komiksový počin žádnou cenu nedostala. Naopak! Získala totiž Zlatou malinu za nejhorší ženský herecký výkon roku.

Veškerou kritiku však herečka vzala sportovně, a dokonce se jako jedna z mála držitelek této anticeny rozhodla Zlatou malinu osobně převzít při slavnostním ceremoniálu. Podle herečky byly s filmem problémy už od začátku a s postupem času se jen prohlubovaly. Během předávání Zlatých malin tak „poděkovala“ studiu Warner Bros., které za tvorbou filmu stálo.

2. Katherine Heigl – Zbouchnutá

Zatímco Halle Berry podle svých slov tušila problémy s natáčením Catwoman už od začátku, Katherine Heigl (42) se proti tvůrcům filmu Zbouchnutá začala ohrazovat až poté, co dostala svou výplatu za natáčení. Heigl je pověstná tím, že se s ní opravdu těžko spolupracuje a jedním ze základních stavebních kamenů tohoto tvrzení je i film Zbouchnutá.

Poté, co se film dostal do kin, herečka začala obcházet senzacechtivé novináře, kterým vyprávěla, jak bylo natáčení otřesné a ponižující. Celý film označila za sexistický a tvůrce nařkla z toho, že nenávidí a nerozumí ženám, a proto byla její postava dle jejích slov naprosto nesympatická a nereálná. Herečka navíc postupem času získala ještě jeden pádný důvod k nenávidění filmu. Od té doby prakticky nezavadila o pořádnou filmovou nabídku.

1. Channing Tatum – G. I. Joe

Channing Tatum (41) je dnes známý jako herec s překvapivě pozoruhodnou dávkou hereckého talentu, ale na začátku své kariéry byl obsazován jen do rolí sportovců a svalnatých lamačů srdcí. Prorazit se mu v Hollywoodu podařilo až na přelomu minulého desetiletí, a jedním z důvodů jeho záviděníhodné kariéry i je i snímek G. I. Joe, a to i přesto, že jej Tatum podle svých slov: „K*rva nesnáší.“

Tak se alespoň vyjádřil v talkshow Howarda Sterna (67), když se ho na něj slavný moderátor zeptal. Tatum od začátku věděl, že v tomhle filmu založeném na postavičkách hrdinů od firmy Hasbro hrát nechce, ale v minulosti podepsal smlouvu na natáčení několika filmů a právě první G. I. Joe byl jedním z nich.

Tatum snímek skutečně nenávidí, ale na druhou stranu nepopírá, že mu pomohl dostat se tam, kde je dnes. Sám navíc přiznává, že od filmového studia mohl dostat role i v mnohem horších filmech.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Channing Tatum, Katherine Marie Heigl, Michael Caine, Mark Wahlberg

Filmy:
Catwoman, Zbouchnutá, Čelisti IV : Pomsta, Stalo se, G. I. Joe

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmy o žralocích, nepovedené filmy, Halle Berry filmy, Halle Berry role, Channing Tatum zajímavosti, Channing Tatum role, žraločí filmy, Michael Caine filmy
TOPlist