5 herců, kteří málem hráli v komiksových filmech od Marvelu

17.05.2018

Dnes už bychom si jen těžko představili, že by Iron Mana mohl hrát někdo jiný než Robert Downey Jr. (53), Kapitána Ameriku někdo jiný než Chris Evans (36) a Thora někdo jiný než Chris Hemsworth (34). Všechny tyto hollywoodské hvězdy se svými rolemi zkrátka a dobře splynuli, a tak si většina fanoušků dokáže jen těžko představit, že by jejich oblíbené hrdiny měl ztvárnit někdo jiný. Přesto však existovaly doby, kdy tito herci a superhrdinové tak synonymními pojmy nebyli.

Proto vám nyní přinášíme seznam pěti herců, kteří málem ztvárnili slavné postavy z MCU (Marvel Cinematic Universe). Budete se divit, o kom všem filmaři pro role těchto zachránců světa uvažovali.

5. Joaquin Phoenix – Hulk

Postava Hulka je pro herce zjevně velmi nevděčnou rolí. Není se asi čemu divit. Ve většině filmu je místo herce počítačově vytvořená nestvůra, která ničí všem co jí přijde do cesty. Pokud ale zrovna hrajete Hulkovo alter ego Bruce Bannera, musíte zase hrát naplno, jelikož v každé scéně musíte sehrát vnitřní souboj geniálního vědce a agresivního monstra.

Možná právě proto se v roli Hulka vystřídalo několik herců, mezi kterými byli Lou Ferrigno (66), Eric Bana (49), Edward Norton (48) a v neposlední řadě jeho současný herec Mark Ruffalo (50). Málokdo ale ví, že zeleného obra měl ztvárnit i další legendární herec.

Joaquin Phoenix

Po odchodu Nortona se totiž uvažovalo nad tím, že by roli Hulka a Bruce Bannera měl ztvárnit Joaquin Phoenix (43), známý především z filmů jako Gladiátor nebo Walk the Line. Phoenix by na představení vnitřního souboje tohoto superhrdiny rozhodně talent měl, ale kvůli svým veřejným excesům (o kterých se nakonec ukázalo, že byly pouze součástí natáčení filmu I’m still here) bylo od jeho obsazení upuštěno.

4. Emily Blunt – Black Widow

Emily Blunt (35) původně hrála pouze v dramatech či komediích a možnost toho, že by mohla být jednou z hlavních hrdinek akční série, byla na začátku nového tisíciletí spíše špatným vtipem. Tyto předsudky se jí podařilo rozbít až v roce 2011, kdy hrála ve Správcích osudu, které následovalo Sicario či veleúspěšný film Na hraně zítřka.

Black Widow v podání Scarlett Johanson (33) se v kinech poprvé objevila v druhém díle Iron Manav roce 2010. Ačkoliv by nad tím dnes nikdo asi ani nemrknul, v té době bylo dost překvapivé, že tvůrci Iron Mana 2 nejprve uvažovali, že do role ruské agentky obsadí právě Emily Blunt. Její mizivé zkušenosti s akčními filmy nakonec ale převážily misky vah ve prospěch Scarlett Johanson.

Emily Blunt

To, jestli byla tahle volba nakonec správná či špatná, necháme na vás. Nám osobně se Scarlett v roli neohrožené agentky líbí, ale přeci jen nám pořád vrtá hlavou, jak by to vypadalo, kdyby roli dostala Emily Blunt. To se ale s největší pravděpodobností už nikdy nedozvíme.

3. Adam Sandler – Rocket Raccoon

Ano, čtete správně. Adama Sandlera (51) si pravděpodobně jako superhrdinu nedokážete představit. Nebojte, nezbláznili jste se, tenhle brooklynský herec Spider-Mana ani Doctora Strange hrát neměl. V jednom superhrdinském snímku se však objevit měl! Nebo tedy alespoň jeho hlas.

Původně totiž měl dostat roli, která nakonec připadla Bradleymu Cooperovi (43). Ten namluvil přisprostlého mývala Rocketa v prvních dvou Strážcích Galaxie a v nových Avengers: Infinity War. Teď už nám Sandler nepřijde jako tak hrozná volba. Jeho hlas je totiž nezaměnitelný a navíc má s dabováním poměrně dobré zkušenosti.

Adam Sandler

Již dříve totiž namlouval několik postav v animovaném filmu Osm bláznivých večerů a ztvárnil i hlavní roli v pohádce Hotel Transylvánie. Volba Sandlera by byla přinejmenším zajímavá. Bradley Cooper se však role agresivního mývala zhostil se vší parádou a jeho dabing si fanoušci komiksových filmů skutečně zamilovali.

2. Jason Momoa – Drax

Následující položka na našem seznamu patří dalšímu slavnému Strážci galaxie. Nejde však ani o podvodníka Star Lorda nebo obávanou vražedkyni Gamoru, ale o nebezpečného, i když tak trochu „pomalejšího“ Draxe.

Draxe ve filmech hraje bývalý profesionální wrestler, kterým je Dave Bautista (49). Ten se svou hereckou kariérou začal poměrně nedávno, ale i tak má za sebou několik úspěšných filmů jako například bondovku Spectre či moderní reboot Blade Runnera. Fanoušky superhrdinských komiksů si získal především díky pokračování Strážců Galaxie z loňského roku, kde jako Drax dostal mnohem víc prostoru a mohl tak předvést své překvapivě dobré komediální schopnosti.

 

Roli Draxe Ničitele měl však původně dostat havajský herec Jason Momoa (38). Ten všaj musel kvůli svému nabitému harmonogramu od role upustit. Jen díky tomu jsme se dočkali geniálního ztvárnění Draxe Davem Bautistou, který tomuto hrdinovi dodal jedinečný charakter. Ani pro Havajce však situace nedopadla tragicky, jelikož později dostal roli superhrdiny Aquamana v konkurečním DC.

1. Tom Cruise – Iron Man

To nejlepší (a zároveň možná nejpřekvapivější) jsme si nechali nakonec. Věděli jste totiž, že Tom Cruise (55) dostal nabídku na ztvárnění Tonyho Starka alias Iron Mana mnohem dříve než Robert Downey Jr.? Když říkáme dříve, myslíme mnohem dříve. O možnosti, že by tohoto technologického génia hrál, se spekulovalo už od začátku devadesátých let. Jeho účast na filmu byla víceméně hotovou věcí, proč z ní tedy nakonec sešlo?

Mohl za to především Cruisův nabitý harmonogram a filmy, které byly pro studio Universal Pictures přednější. Projekt Iron Mana s Cruisem se tedy neustále odsouval na neurčito, až z něj nakonec sešlo úplně. V roce 2005 navíc Marvel Studios od Universalu práva na tohoto superhrdinu odkoupilo, a celý projekt byl tak zrušen a z jeho zbytků vznikl projekt nový.

Tom Cruise
Zdroj: Paramount Pictures

Z původních plánů z roku 1990 nezbylo už vůbec nic, a tak si Marvel mohl v klidu odstartovat svůj filmový svět s Robertem Downeym Jr. v roce 2008. Tento krok se jim skutečně vyplatil, jelikož jsou v současnosti filmy ze světa MCU tou nejvýdělečnější sérií na světě.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Joaquin Phoenix, Jason Momoa, Emily Blunt, Adam Sandler, Tom Cruise

Filmy:
Hulk, Iron Man

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Sexy herečky, Tom Cruise role, zajímavosti, komiksy, komiksové filmy, marvel, black widow, Marvel filmy, Marvel komiksy, Tom Cruise filmy, marvelovské filmy, Hulk postava, Hulk herec, Black Widow obsazení, Emily Blunt filmy, Rocket Raccoon, Drax, Drax postava, Drax Marvel, Marvel zajímavosti
TOPlist