5 herců, kteří kvůli šikaně opustili sociální sítě

13.06.2018

Herectví může být často hodně nevděčným povoláním. Jakmile uděláte něco špatně, tak vám to dají diváci i kritika pořádně „sežrat“. Onu chybu nemusíte udělat ani vy sami. Může ji způsobit scénář nebo režie, ale ten, kdo je vždy vidět, a na koho se dá vina svalit nejsnadněji, jsou právě herci. Ti se proto často stávají obětí šikany na sociálních sítích, která je nejednou donutila tyto sítě opustit.

Showbiz vám nyní přináší pět takových případů, kdy šikana zapříčinila dočasné či trvalé smazání profilů herců na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru.

5. Kelly Marie Tran

Důvodem pro vznik dnešního článku je poslední případ herecké šikany, který se nedávno v médiích probíral. Jde o herečku Kelly Marie Tran (29), která hrála Rose Taiko v posledním díle Hvězdných válek s podtitulem Poslední z Jediů. Fanoušci Hvězdných válek však umí být velmi nepříjemní a jejich oddanost původním příběhům může často hraničit až s fanatizmem.

Kvůli jejich nespokojenosti s postavou Rose začali tito „fanoušci“ herečku na jejích profilech na Instagramu zasypávat urážkami a nadávkami. Její příspěvky na této fotografické sociální síti byli přitom plné pozitivní energie a přívětivých slov, přesto se však její odpůrci rozhodli, že jí budou její fotografie zaplňovat nenávistnými komentáři.

Tran se nakonec rozhodla, že vymaže všechny příspěvky, které na Instagramu měla a zanechá po sobě prázdný profil bez jediné fotografie. To, že profil nesmazala úplně, dává jejím fanouškům naději, že se ke svému účtu v budoucnu ještě vrátí.

4. Daisy Ridley

Daisy Ridley

Tran však není jedinou herečkou z vesmírné ságy Star Wars, která musela podstoupit internetovou šikanu. To samé se totiž týkalo i hlavní představitelky nové trilogie, mladé sirotky Rey v podání Daisy Ridley (26). Představa ženské rytířky Jedi však spoustu fanoušků Hvězdných válek vyděsila natolik, že začali Ridley obtěžovat na sociálních sítích, a to i přesto, že prequelová trilogie byla ženských Jediek plná. Hlavní důvod, proč si ale v roce 2016 smazala svůj účet na Instagramu byl ale trochu jiný.

Ridley totiž využila svou nově nabitou slávu, aby se účastnila různých konferencí a propagovala na nich přísnější regulace střelných zbraní ve společnosti. Když se pak účastnila pietní události za oběti masakru v orlandském nočním klubu, kde na následky střelných zranění zemřelo 50 lidí, začali si uživatelé sociálních sítí utahovat z jejího vzhledu.

U fotografie z této události si lidé dělali legraci z jejího outfitu i z její mastné pokožky. Většina těchto útoků připomínala spíš urážky ze základní školy než chování dospělých. Ridley ze svého profilu nejprve smazala onu inkriminovanou fotografii, ale později zrušila i celý svůj účet. Dodnes svůj účet na Instagramu neobnovila a tak se její diváci musejí spokojit s fanouškovskými profily.

3. Josh McDermitt

Herci občas podají tak skvělý výkon, že je mají jejich diváci opravdu velký problém odlišit od jejich rolí. Pokud se vám povede takhle splynout se svou rolí, můžete to považovat za skutečný kariérní úspěch. Pokud vaše role není úplně kladnou postavou, musíte bohužel počítat i s nějakou vlnou nenávisti, která se vaším směrem ponese.

Přesně tím si prošel Josh McDermitt (40), herec ze seriálu Živí mrtví. Tam totiž ztvárnil Eugena, jehož nejvýraznější charakteristikou je jeho zbabělost. To někteří fanoušci postapokalyptického seriálu zkrátka nedokázali „překousnout“ a McDermittovi začali posílat výhružné zprávy napříč různými sociálními sítěmi.

Byly to až výhružky smrtí, které tohoto amerického herce přiměly, aby si smazal všechny své profily, a to jako na Twitteru, tak na Facebooku a Instagramu. Od roku 2017 proto McDermitt úplně zmizel ze všech sociálních sítí a může za to jen šikana ze strany diváků, kteří nedokáží odlišit skutečnost od fikce.

2. Leslie Jones

Ženský remake Krotitelů duchů z roku 2016 se setkal s opravdu velkou a neutuchající vlnou kritiky. Vždy, když předěláváte něco, co si diváci naprosto zamilovali, musíte se mít na pozoru, abyste se vyhnuli sebemenší chybičce, kterou byste si je mohli pohněvat. Pokud se rozhodnete předělávat Krotitele duchů, platí tato poučka dvojnásob.

Své by o tom mohla vyprávět Leslie Jones (50), která v tomto remakeu hrála jednu ze čtveřice nových krotitelek bojujících s paranormálními bytostmi sužujícími město New York. Upřímně, sami jsme toho názoru, že noví Krotitelé ani zdaleka nedosahují kvalit o třicet let staršího filmu, to ale nikomu nedává právo podněcovat útoky na osoby hereček.

Jones se dostala pod palbu ostré kritiky a osobních urážek hned po uvedení filmu do kin. Po krátké snaze s agresory bojovat se herečka rozhodla, že radši smaže svoje profily na sociálních sítích, než aby se kvůli urážkám na její osobu utápěla v depresích.

1. Faye Marsay

Seriál Hra o trůny se může chlubit skutečně velkým počtem nesympatických a dokonce až nenáviděníhodných postav. Ramsey, Joffrey nebo Shae jsou zkrátka role, které diváci milují nenávidět. Podobně jako v případě Živých mrtvých je ale potřeba odlišovat seriálové role a jejich herce, kteří za příšerné činy svých postav skutečně nemohou.

Ne každý však dokáže tyto dvě sféry odlišit a herci pak musí snášet šikanu, která vlastně jen potvrzuje to, že ve spodobnění role odvedli skutečně dobrou práci. Britská herečka Faye Marsay (31) hrála v seriálu tajemnou Waif, která terorizovala Aryu Stark v podání Maisie Williams (21) v jejím snažení stát se vražedkyní „bez tváře“.

Arya je jednou z nejoblíbenějších postav seriálu, a tak se samozřejmě zvedla velká vlna odporu vůči postavě Waif, ale zároveň i bohužel proti herečce samotné. Různé nadávky a šťourání se v jejím osobním životě nakonec přiměly herečku, aby si v roce 2016 smazala svůj facebookový profil a do dnešního dne se na něj nevrátila. Sama později prohlásila, že od smazání Facebooku se jí skutečně velmi ulevilo.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Daisy Ridley

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zahraniční herečky, zahraniční herci, Facebook, Krotitelé duchů pokračování, sociální sítě, celebrity na sociálních sítích, šikana, šikana na facebooku, hvězdy Star Wars, herečky Hry o trůny, Krotitelé duchů remake, Leslie Jones role, Faye Marsay filmy
TOPlist