5 herců, které si diváci nadobro budou spojovat s jedinou rolí

07.08.2023

Celé roky se zdokonalujete své řemeslo, rozvíjíte svůj talent a ztvárňujete širokou škálu různých rolí, ale vaši fanoušci si vás stejně budou navždy spojovat s jedinou postavou. To je údělem celé řady slavných herců, kterým se za celý svůj život nepodařilo vymanit z pomyslných „okovů“, kterými je svazují jejich nejznámější filmové role.

V dnešním článku se proto zaměříme přesně na tyhle hollywoodské hvězdy, které si zahrály v nespočtu různých filmů, ale v myslích diváků už navždycky zůstanou jako jediná postava.

Arnold Schwarzenegger – Terminátor

Začátek filmové kariéry Arnolda Schwarzeneggera (76) nebyl nijak snadný. Řada filmařů tohoto rakouského svalovce se špatnou angličtinou vnímala jen jako horu svalů, která moc hereckého talentu nepobrala. Jeho první snímek s názvem Herkules v New Yorku z roku 1970 se navíc stal katastrofálním propadákem a svou první skutečně velkou roli dostal až o dvanáct let později.

Barbar Conan mu otevřel dveře do Hollywoodu, a svůj talent Schwarzenegger potvrdil o dva roky později, kdy mu James Cameron (68) nabídl jeho nejslavnější roli. Tehdy se totiž stal strojem na zabíjení s označením T-800, kterému však fanoušci akčních filmů neřeknou jinak než Terminátor.

Právě role vraždícího robota z budoucnosti už navěky definovala „Arnieho“ kariéru a dnes je tím prvním, co se vám u jeho jména vybaví. Arnold si přitom zahrál v celé řadě uznávaných akčních filmů, a dokonce byl i kalifornským guvernérem. V srdcích filmových fanoušků však už navždy zůstane Terminátorem.

Michael Keaton – Batman

Další herec dnešního seznamu začal být s touhle rolí spojován v roce 1989, kdy se v kinech objevil první Batman, ve kterém si zahrál ústřední postavu. Michael Keaton (71) má obrovský herecký talent a za ty roky v branži ztvárnil nespočet nezapomenutelných postav. Za zmínku stojí například Beatlejuice nebo Jack Frost, ale skvělých rolí má Keaton na svém kontě mnohem víc.

Přesto se však neustále vrací k roli netopýřího ochránce nebezpečného města Gotham. Spousta jeho rolí má v sobě totiž prvky Batmana, ačkoliv se o to jejich tvůrci nejspíš vůbec nesnaží. Birdman i Vulture ve Spider-Manovi nejsou totiž od Batmana vůbec daleko. Sám Keaton tomu jde naproti, jelikož nedávno kývnul na návrat k roli Bruce Wanea v nejnovějším komiksovém snímku od DC s názvem Flash.

Leonard Nimoy – Spock

Ostatní herci dnešního seznamu mají ještě šanci vyměnit svou nejslavnější roli za jinou. Ačkoliv je nepravděpodobné, že se to stane, rozhodně mají větší šanci než Leonard Nimoy, který zemřel v roce 2015. Nimoy už navždy bude Vulkáncem, který je pravou rukou kapitána Kirka z vesmírné lodi Enterprise.

Ačkoliv byl pan Spock nejvýraznější rolí Leonarda Nimoye, jeho kariéra byla mnohem různorodější. Kromě rolí v dalších filmech byl totiž i schopným režisérem. V myslích fanoušků sci-fi však bude už navždy Spock, za což mimo jiné může i seriál Teorie velkého třesku, jehož protagonisté si obsazení původního Star Treku zamilovali.

Rowan Atkinson – Mr. Bean

Johnny English, Černá zmije nebo třeba Trevor z loňského seriálu Netflixu s názvem Včela na mušce. To jsou jen některé z rolí, které během své filmové kariéry ztvárnil Rowan Atkinson (68). Přesto si při vyřčení jeho jména s největší pravděpodobností vybavíte roztržitého málomluvného podivína, který jezdí po Londýně v zeleném Mini a nadevšechno na světě má nejradši svého vycpaného medvídka Teddyho.

Rowan Atkinson zkrátka JE Mr. Bean. K jeho cti mu slouží, že se od téhle role nikdy nesnažil distancovat, a kromě slavného seriálu se účastnil i natáčení dvou celovečerních filmů. Atkinson prostoduchého Beana ztvárnil naprosto dokonale a jeho komediální talent zaručil, že si ho celý svět pamatuje jako Pana Beana. A to i přesto, že má tenhle seriál jen patnáct epizod.

Harrison Ford – Han/Indy

Na konec dnešního článku jsme si nechali drobnou výjimku, protože si následujícího herce svět pamatuje kvůli dvěma rolím. Jsou si ale natolik podobné, že byste je mohli klidně vzájemně vyměnit a nikdo by si toho ani nevšiml. Těmito rolemi jsou Indiana Jones a Han Solo a jejich představitelem není nikdo jiný než Harrison Ford (81).

Věděli jste ale, že se Ford k roli Hana Sola původně nechtěl vrátit? Požádal George Lucase (79) aby nejslavnějšího vesmírného pašeráka nechal zemřít v páté epizodě, ale ten mu k potěšení všech fanoušků Star Wars vyhověl až ve filmu Síla se probouzí z roku 2015. Přesto se ale k roli vrátil i v posledním filmu série, kde se zjevil svému synovi jako duch Síly.

Podobný vztah má ale i k Indiana Jonesovi, jehož příběh se Ford snažil ukončit už třikrát. Teď to vypadá, že se mu to díky letošnímu Nástroji osudu podařilo nadobro, ale znáte to. Nikdy neříkejte nikdy.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Rowan Atkinson, Arnold Schwarzenegger, Leonard Nimoy, Harrison Ford

Filmy:
Batman, Indiana Jones a Poslední křížová výprava, Star Trek, Mr. Bean

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
akční herci, Rowan Atkinson Mr. Bean, nejslavnější herci, Star Trek, slavné role, slavné filmové role, Arnold Schwarnegger filmy, známé role
TOPlist