5 herců, které maskéři změnili k nepoznání

17.04.2022

Nejúspěšnější filmová studia pro své snímky najímají ty největší herecké hvězdy. Často totiž platí, že čím zvučnější jména se v hollywoodských filmech objeví, tím větší tržby snímky posbírají v kinech. Následující pětice herců však dokazuje, že jsou fanoušci schopní film podpořit, aniž by věděli, kdo přesně v něm hraje.

Dnes vám totiž představíme pět herců a jejich filmových rolí, ve kterých je spousta jejich nejoddanějších fanoušků ani nepoznala. Ať už to bylo kvůli obrovskému nánosu make-upu, celotělovému kostýmu, neprostupné masce nebo počítačovým efektům, hvězdy v následujících rolích bez nápovědy odhalil jen málokdo.

Colin Farrell – Batman

Dnešní článek začneme u nejnovějšího filmu, který se v kinech objevil teprve letos. Šlo o fantastického Batmana, ve kterém se hlavní role netopýřího superhrdiny zhostil Robert Pattinson (35). Ačkoliv i jeho nebylo snadné pod temnou maskou rozpoznat, letošní komiksový hit zahrnoval ještě jednu postavu, kterou často nedokázali odhalit ani ti největší filmoví znalci.

Penguin, Tučňák nebo Oswald Cobblepot je odpornou postavičkou, která se významně podílí na mafiánském podsvětí prohnilého Gothamu. Ve filmu z letošní zimy se ale ke svému neohrozitelnému postavení teprve prokousává a hledá, kam by mohl strčit své pařáty. Obdobně obtížný úkol čekal i ty, kdo se snažili odhalit identitu herce pod tlustou vrstvou makeupu na Tučňákově tváři.

Maskéři se na téhle postavě opravdu vyřádili a zmatení filmových nadšenců přispěl i fakt, že představitel Tučňáka ve většině svých filmů mluví se svým rodným irským přízvukem. Pod neprostupnou vrstvou líčidel a dalších přípravků se totiž skrýval Colin Farrell, který navíc téměř vždy hraje i charakterově naprosto odlišné postavy.

Charlize Theron – Šokující odhalení

Postavu proměňující make-up však nemusí tváře herců hyzdit, aby je proměnil k nepoznání. Stačí se podívat na překvapivě povedený snímek s názvem Šokující odhalení, který vypráví skutečný příběh zaměstnankyň amerického Fox News, které pustily do boje proti zakladateli tohoto zpravodajského kanálu kvůli jeho obtěžování a šikaně na pracovišti.

Zatímco Margot Robbie (31) a Nicole Kidman (54) poznáte téměř okamžitě, při hledání herečky ztvárňující reportérku Megyn Kelly (51) určitě strávíte mnohem delší dobu. Je totiž skutečně přesvědčivá, a to nejen svým vzezřením, ale i vystupováním. Jen s vypětím všech sil dokážete správně určit, že si úspěšnou politickou komentátorku zahrála Charlize Theron (46).

Není divu, že tvůrci jejího líčení dostali Oscara za nejlepší make-up a vlasový styling. Není to ale poprvé, co se Theron proměnila k nepoznání. Stačí si vzpomenout na film Zrůda z roku 2003, kdy si zahrála sériovou vražedkyni Aileen Wuornos, kterou také ztvárnila naprosto unikátně. Charlize Theron má zkrátka obrovský rozsah a s pomocí šikovných maskérů se dokáže proměnit v kohokoliv.

Jennifer Lawrence – X-Men: První třída

Ne každý herec je však se svou maskou tak spokojený. Ne každý totiž musí vydržet jen nános make-upu na obličej. Herecké povolání si čas od času žádá i mnohem komplikovanější kostýmy a masky, jejichž nános nejen trvá celé hodiny, ale zároveň mohou být obrovsky nepříjemné, a to jak kvůli jejich materiálu, tak kvůli tomu, že odhalují víc, než byste chtěli.

Přesně to byl případ Jennifer Lawrence (31), která ztvárnila Mystique v prozatím poslední sérii superhrdinských X-Menů. Poprvé se této role zhostila v roce 2011, kdy šel do kin snímek s názvem X-Men: První třída. Postupem času měla v těchto filmech stále menší a menší roli, a z prozatím posledního se nechala vyškrtnout hned v úvodu, částečně i proto, aby na sobě nemusela nosit komplikovaný kostým.

Ačkoliv obličej herečky v roli Mystique pravděpodobně poznáte, je na něm něco specifického. Stejně jako zbytek jejího těla je i její tvář pokrytá modrou barvou se spoustou různých výrostků. Superschopnost Mystique totiž spočívá v tom, že na sebe dokáže vzít podobu kohokoliv, ale její přirozené modré vzezření je, řekněme, velmi výrazné.

Tom Hardy – Temný rytíř povstal

I když jsme tu Batmana už jednou měli, vrátíme se k němu ještě jednou. Tentokrát však nepůjde o nejnovější film, ale sérii, která skončila v roce 2012 filmem Temný rytíř povstal. Právě v tomto filmu se role jednoho z hlavních padouchů ujal Tom Hardy (44), kterého byste bez nápovědy poznali jen velmi obtížně.

I v komiksech totiž Bane, kterého Hardy hraje, skrývá svou tvář pod výraznou maskou. Zakrývání části obličeje pro Hardyho navíc není žádnou novinkou, jelikož si určitě snadno vzpomenete hned na několik filmů, ve kterých mu nebylo úplně dobře vidět do tváře. Jeho Bane má na sobě speciální helmu, která mu zakrývá celou tvář a vršek hlavy.

Hardy se navíc rozhodl dát své postavě velmi unikátní hlas, který se od té oby pokusil napodobit snad každý fanoušek komiksů. Ani podle hlasu byste ho v roli svalnatého padoucha nejspíš nepoznali.

Eddie Murphy – Cesta do Ameriky

Na konec dnešního článku jsme si nechali herce, který by byl schopný zahrát i celý snímek sám jen s pomocí šikovných maskérů. Několikrát se mu to dokonce málem povedlo. Řeč je samozřejmě o talentovaném Eddiem Murphym (61) z jehož bohaté filmografie bychom mohli vybrat hned několik filmů, kde se proměnil k nepoznání.

Vybrali jsme ale jediný, a tím je původní Cesta do Ameriky, kde si zahrál prince Akeema, který se v den svých jednadvacátých narozenin vydává do Spojených států hledat svou životní lásku. Kromě dědice trůnu fiktivní Zamundy si ale Murphy zahrál i řadu dalších postav filmu, ve kterých jste ho díky fantastickým maskérům, šikovným střihům a hercově nesporném talentu nejspíš ani nepoznali.

Murphy je totiž odjakživa komikem a změny hlasu a vystupování jsou pro jeho show naprosto klíčové. Když se proto dozvíte, že si v Cestě do Ameriky kromě prince zahrál všechny staroušky v černošském holičství, soulového zpěváka a řadu dalších vedlejších postav, vlastně se ani nebudete divit.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Charlize Theron, Colin Farrell, Eddie Murphy, Jennifer Lawrence

Filmy:
Cesta do Ameriky, X-Men: První třída, Temný rytíř povstal

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nový batman, akční filmy, Eddie Murphy filmy, Hollywood, filmové efekty, Colin Farrel filmy, Charlize Theron filmy, Batman 2022
TOPlist