5 herců, jejichž poslední film byl tím nejlepším

19.05.2023

Řada herců nás opustila dřív, než stihli divákům ukázat, čeho všeho jsou schopní. Předčasně jsme z různých důvodů přišli o nespočet filmových hvězd, kterým jsme se v dnešním článku rozhodli vzdát hold. Zaměříme se na ty vůbec největší ztráty, jejichž kariéra byla právě na vzestupu.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici herců, jejichž poslední film byl zároveň jejich nejlepším hereckým výkonem.

Chadwick Boseman – Ma Rainey – matka blues

Herce Chadwicka Bosemana zná velká část široké veřejnosti pouze jako představitele superhrdiny Black Panthera ve filmech od Marvelu. Ve skutečnosti měl ale tento rodák z Andersonu v Jižní Karolíně mnohem bohatší filmovou kariéru. Ta byla ale předčasně ukončena v srpnu 2020, kdy bylo herci pouhých 43 let.

Měl tedy velkou část své kariéry před sebou, ale veškeré plány mu zhatila rakovina tlustého střeva, se kterou čtyři roky usilovně zápasil. Měl tedy valnou část své kariéry teprve před sebou. A že to mohla být plodná kariéra. Jeho posledním filmem byla totiž Ma Rainey – matka blues, kde si zahrál talentovaného bluesového muzikanta.

Snímek mu přinesl jeho jedinou nominaci na Oscara a zároveň za něj získal i svůj první a poslední Zlatý Globus.

Brandon Lee – Vrána

O komiksovém filmu s názvem Vrána jsme psali už nesčetněkrát. Je totiž zajímavý nejen svou kvalitou a neotřelým zpracováním, ale i podivnými událostmi, které jej provázely. Není divu, že o něm spousta filmových diváků zarytě prohlašuje, že je snímek prokletý.

Za největší důkaz oné kletby se dá povazovat i tragický osud představitele hlavního hrdiny a syna mistra bojových umění Bruce Lee. Jeho syn Brandon byl v roce 1994 na samém začátku své filmové kariéry a už vystrkoval růžky jako jedna z potenciálních nových hvězd Hollywoodu. V pouhých 28 letech byly však všechny jeho ambice nadobro zažehnány.

Při natáčení jedné ze scén, ve které je jeho postava postřelena, selhala technika a Brandon byl skutečně střelen do hrudníku. Protože ale trval na tom, že si většinu kaskadérských kousků natočí sám a neprůstřelná vesta by podle jeho názoru zkazila záběr, byl zásah zbraní pro mladého herce smrtelný. Když se Vránu nakonec přeci jen podařilo dostat do kin, ukázala se být fantastickým filmem, ve kterém zářil především právě Brandon Lee.

Marilyn Monroe – Mustangové

O hereckých schopnostech Marilyn Monroe se mohlo poměrně dlouho spekulovat. Její krásu nemohl popřít nikdo, ale o jejím hereckém nadání nebyla kritika ani široká veřejnost ani zdaleka přesvědčena. Marilyn se přesto pokusila natočit několik vážných filmů, ale často pak sklouzávala zpátky k roli hezké, ale naivní tvářičky.

Ruku na srdce, platí to i pro její snad nejznámější film s názvem Někdo to rád horké. Jen o dva roky později však dostala roli ve filmu Mustangové, k němuž napsal scénář Arthur Miller, tehdejší manžel Marilyn. Pokusil se tak zachránit jejich manželství, a ačkoliv se mu to nepodařilo, poskytl Marilyn alespoň poslední příležitost ukázat její herecký talent.

Marilyn se této role zhostila s veškerou vervou a podala skutečně nejlepší výkon svého života. Ztvárnila zde bývalou striptérku, která marně hledá lásku na divokém západě. Ačkoliv se film nestal okamžitým hitem, s odstupem času jde o skutečně povedený film, který ukazuje dosud skrytý talent, kterým herečka disponovala.

Oliver Reed – Gladiátor

Oliver Reed byl hollywoodskou hvězdou s velkým „H“. Za svůj život natočil nespočet filmů a nebylo výjimkou, že se během jediného roku účastnil pěti a víc natáčení. Je proto nad slunce jasné, že řada z těchto snímků nebyla zrovna kandidátem na Oscara.

To se ale netýká jeho posledního filmu, který Americká filmová akademie mimo jiné ocenila soškou za nejlepší film roku. Zatímco si ve většině svých filmů Reed vyzkoušel jen role padouchů a záporáků, Gladiátor mu nabídl kladnou a sympatickou postavu, na kterou čekal celý svůj život.

Proximus byl relativně dobrosrdečným pánem, který byl sám dříve gladiátorem, který od císaře Marka Aurelia získal svobodu. Maximovi proto pomáhá, aby v kláních zvítězil a mohl se pomstít Commodovi, který se postaral o vyvraždění jeho rodiny a uvržení Maxima do otroctví. Oliver Reed tak dostal šanci na svůj herecký comeback, ale tragicky zemřel na infarkt ve věku 61 let už při jeho natáčení.

John Wayne – Střelec

Na konec dnešního článku jsme si nechali nejslavnějšího kovboje všech dob – Johna Wayna. Ten se během svého života účastnil několika více či méně povedených westernů, ale jeho role byla téměř vždy jedna jako druhá. Když v roce 1976 natáčel snímek s jednoduchým názvem Střelec, měl za sebou už na 80 westernových filmů.

Poslední role Johna Wayna se však jeho předchozím snímkům poměrně vymyká. Hraje zde stárnoucího pistolníka, který má své nejlepší roky za sebou a pomalu umírá na rakovinu. Rozhodne se, že z tohoto světa odejde po svém, a rozhodne se ještě jednou oprášit své šestiraňáky.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
John Wayne, Brandon Lee, Oliver Reed, Marilyn Monroe

Filmy:
Mustangové, Gladiátor, Střelec, Vrána

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
poslední film, slavní herci, oscarové filmy, Brandon Lee Vrána, nejlepší filmy, prokleté filmy, Divoký západ, western, poslední natáčení, komiksový film
TOPlist