5 filmů, které zachránily kariéru svým hercům

10.08.2020

Stát se hvězdou v Hollywoodu je kumšt sám o sobě, ale udržet se mezi filmovou smetánkou je ještě o poznání náročnější. Existuje spousta herců, kteří se objevili v hrstce filmů a pak jako by se vytratili z povrchu zemského. Po hollywoodských trhácích se začali objevovat v horších a horších filmech a tvůrci o ně zkrátka přestali mít zájem.

V dnešním článku se ale zaměříme na pozitivní stránku této problematiky. Existují totiž i případy, které se po dlouhodobém směřování ke dnu vzchopili, od onoho pomyslného dna se odrazili, a dnes jsou zpátky ve světě reflektorů a stříbrných pláten. Jejich záchranu často mívá na svědomí jedna role v úspěšném filmu a dnes vám tyto filmy představíme.

V dnešním článku vás totiž čeká pětice snímků, které zachránily hroutící se kariéry dříve úspěšných herců.

5. Keanu Reeves – John Wick

Možná si řeknete, že jsme se zbláznili, když do článku o hercích, kteří málem skončili v propadlišti dějin, zařazujeme Keanu Reevese (55). Jak by vůbec mohla být kariéra hvězdy z Matrixu, Constantina nebo Nebezpečné rychlosti být v ohrožení? Zeptejte se ale sami sebe, kolik jeho filmů z období mezi lety 2005 a 2013 znáte. Pokud si vzpomenete na jediný, budeme dost překvapení.

Reeves se zpátky na výsluní dostal až díky filmu o vysloužilém zabijákovi, kterého zpátky do boje vtáhne krádež jeho vymazlené káry a vražda jeho psíka. Samozřejmě máme na mysli Johna Wicka, ve kterém si Reeves v roce 2014 střihnul hlavní roli. Bylo skvělé vidět tohoto původem libanonského herce zpátky v sedle po tak dlouhé době.

John Wick byl pro něj ideálním „comebackovým“ filmem, jelikož v něm mohl ukázat, že ani po padesátce nepatří do starého železa. Většinu kaskadérských triků si natáčel sám a o to byly akční scény tohoto snímku lepší. Už teď se nemůžeme dočkat čtvrtého dílu této série, nového Billa a Teda nebo připravovaného pokračování Matrixu.

4. Matthew McConaughey – Klub poslední naděje

Dnes je Matthew McConaughey (50) považován za jednoho z nejlepších herců současnosti, ale v devadesátých letech byl obsazován především do přihlouplých romantických komedií. O jeho hereckých kvalitách svědčí i řada filmových ocenění, kterými se může pyšnit. V roce 2014 dostal například Oscara a Zlatý globus za snímek Klub poslední naděje, který je shodou okolností i filmem, o kterém se chceme zmínit v dnešním článku.

Klub poslední naděje a Vlk z Wall Street jsou dvěma filmy, ve kterých se McConaughey v roce 2013 objevil, a oba se staly okamžitými hity. Když však půjdeme v jeho filmografii dál do minulosti, najdeme první zásadnější roli až v roce 2000, kdy se v kinech objevila Ponorka U-571.

McConaugheyho návrat na vrchol byl skutečně zasloužený, jelikož je jeho výkon v roli zoufalého elektrikáře Rona Woodroofa postiženého AIDS naprosto neuvěřitelný. Jde o výkon, kvůli kterému litujeme, že za něj McConaughey nemohl dostat Oscary hned dva. Do role vložil naprosto vše a změnil se kvůli ní k nepoznání. Jen díky Klubu poslední naděje začal opět dostávat senzační role ve filmech jako je Interstellar, Zlato nebo Gentlemani.

3. Ryan Reynolds – Deadpool

O hasnoucí slávě Ryana Reynoldse (43) budete možná pochybovat stejně jako o případu Keanu Reevese. Věřte, nebo ne, ale i tento kanadský herec zažíval po roce 2005 krušné období. Dostávaly se k němu totiž jenom role ve filmech, které u kritiky pohořely. Skoro nikdy to však nebylo jeho vinou. Reynoldsův výkon býval často jediným bodem, který recenze vyzdvihovaly.

Ať už šlo o film X-Men Origins: Wolverine, Green Lantern nebo snímek s názvem podobně hloupým jako jeho příběh R.I.P.D. – URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů, tak se charizmatickému herci nedařilo najít úctyhodné angažmá. To se změnilo až v roce 2016, kdy vzal svůj osud do vlastních rukou.

„Nějakým záhadným způsobem“ totiž unikly záběry z odmítnutého projektu o superhrdinovi jménem Deadpool a okamžitě se strhla obrovská vlna fanouškovského nadšení. Fanoušci si tak vydupali snímek o tomto antihrdinovi s Ryanem Rynoldsem v hlavní roli i v roli jeho producenta. Poté, co studia viděla, jaký má herec obrovský fanklub, začaly se mu nabídky na skvělé role jen hrnout a talentovaný Kanaďan si tak může vybírat.

2. John Travolta – Pulp Fiction

Kariéra Johna Travolty (66) by se dala nejlépe přirovnat k horské dráze. Začal jako naprostá nula ve filmech, jejichž sledování bychom nepřáli ani našemu nejhoršímu nepříteli, poté se pomocí Horečky sobotní noci a Pomády vyhoupl na vrchol, jen aby do roku 1994 upadl v zapomnění, poté se vzchopil a nyní jsme všichni rádi, když o něm delší dobu neslyšíme.

Oním filmem, který Travoltu dostal v roce 1994 na vrchol, bylo samozřejmě kultovní Pulp: Fiction: Historky z podsvětí, ve kterých si zahrál roli sympatického gangstera Vincenta Vegy. Toho bohužel nepotká slavný osud, a to samé se dá říct o dalších kariérních rozhodnutích jeho představitele.

Svou vinu na opětovném pádu Travoltovy slávy nese i fakt, že je zkrátka velmi zvláštním člověkem. Řadí se totiž mezi scientology a z jeho lásky k tomuto „myšlenkovému směru“ vzešel i jeden z nejhorších filmů historie s názvem Bojiště Země: Sága roku 3000. Pokud jste o tomto filmu nikdy neslyšeli, buďte za to rádi a pro lásku boží si jej nevyhledávejte.

1. Robert Downey Jr. – Iron Man

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali herce, který se proslavil už v dětství, ale jako u většiny dětských hvězd to s ním šlo zanedlouho z kopce. Propadl alkoholu a drogám, se kterými bojoval až do roku 2008. Tehdy se totiž rozhodl obrátit list a zbavit se všech závislostí a neduhů, které mu rozvracely nejen osobní vztahy, ale i hereckou kariéru.

Mnozí z vás už jistě poznali, že máme na mysli Roberta Downeyho Jr. (55), a že film, který jej dostal zpátky na vrchol, nese jméno Iron Man. Film o miliardáři a jeho nezničitelném bojovém obleku dal druhou šanci nejen Downeymu, ale i komiksovému studiu Marvel, které mělo v roce 2008 to nejlepší zdánlivě už také za sebou.

Z herce se stala jedna z největších hvězd současnosti a Marvel se může pyšnit nejvýdělečnějším filmem historie v podobě loňského Avengers: Endgame. Takhle to vypadá, když se někdo pořádně chopí druhé šance. I když v případě Downeyho to byla už tak desátá.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Travolta, Robert Downey Jr., Keanu Reeves, Matthew McConaughey

Filmy:
Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Iron Man, Dallas Buyer's Club, The, Deadpool

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
američtí herci, Keanu Reeves filmy, akční filmy, Hollywood, oskaroví herci, Matthew McConaughey filmy, Matthew McConaughey Oscar, komiksy, Robert Downey Jr filmy, Quentin Tarantino filmy, komiksové postavy, John Travolta filmy, Keanu Reeves tvorba, Robert Downey Jr postavy
TOPlist