5 filmů, které to měly spočítané dřív, než šly do kin

16.05.2021

Hollywoodské filmy musí s nadšením diváků pracovat velmi opatrně. Pokud jim totiž v trailerech a během různých rozhovorů naslibujete hory, doly, musíte své sliby dodržet. Když totiž natěšeným divákům dodáte odfláknutý film, nejenže na něj nebudou chodit, ale zároveň ho budou pomlouvat při každé příležitosti.

Filmy dnešního článku však musely čelit trochu jinému problému. Netěšil se na ně totiž skoro nikdo. Ačkoliv se jejich tvůrci snažili, seč mohli, už od začátku bojovali prohranou bitvu. Když se postavili před otázku, jestli takový film vůbec natáčet, měli si říct rozhodné „ne“. To se však bohužel nestalo, a tak je čekalo strastiplné natáčení, během kterého se jich každý ptal, proč vlastně dané filmy natáčí.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici filmů, které to měli u diváků prohrané dávno před tím, než se vůbec objevily v kinech.

5. Bitevní loď

Každý zná stolní hru Lodě. Stačí vám k ní čtverečkovaný papír, tužka, znalost abecedy od A do J a schopnost napočítat do deseti. Pokud se cítíte hodně nóbl, můžete si ke hře koupit speciální umělohmotnou hrací desku, do které jednotlivé zásahy a minutí zaznamenáváte pomocí malinkých figurek.

V Americe se výrobou téhle verze stolní hry zabývá herní gigant Hasbro, který v roce 2012 prodal práva na zpracování této zábavné, ale velmi jednoduché hry studiu Universal. Ano, čtete dobře. Bitevní loď z roku 2012 vznikla jako filmová adaptace hry Lodě. Nechte si tuhle informaci chvíli rozležet v hlavě.

Tenhle absurdní krok pobavil i Američany, kteří jsou na podobně šílené nápady filmových studií přeci jen trochu zvyklejší než my. Ani jim však nedocházelo, proč ve filmovém zpracování Lodí bojuje Rihanna (33) a Liam Neeson (68) s mimozemskou invazí. Asi šlo o nějaké rozšíření, které se na český trh ještě nedostalo.

4. Foodfight!

Tvorba animovaných filmů je nesmírně náročná a často trvá i několik let. Pokud ale příprava trvá moc dlouho, je možné, že původní animace zastarají, a už zkrátka nebudou tak akceptovatelné jako před několika lety. Běžně se stává, že několik let připravovaná počítačová kresba nakonec vypadá spíš děsivě než roztomile.

Své by o tom mohli vyprávět tvůrci propadáku s názvem Foodfight!, který měl premiéru v roce 2012. Jeho příprava totiž začala už na začátku tisíciletí. V případě tohohle animáku se však dlouhé přípravy rozhodně neprojevily jako posun v kvalitě, a pokud ano, tak posun k horšímu. Film provázela řada problémů, které byly často propírané na veřejnosti.

První verze snímku byla hotová už na přelomu roku 2001 a 2002, ale ta musela být stažena kvůli naprosto zřejmému product placementu (jeden z typů skryté reklamy, pozn. red.). Později byly tvůrcům ukradeny pevné disky s veškerým materiálem, a tak museli začít od znova. Film nezachránil ani herecký talent od hvězd jako je Charlie Sheen (55) nebo Hilary Duff (33). Šlo o otřesnou podívanou, ze které budete mít noční můry.

3. Krotitelé duchů

Ne, dalším bodem dnešního seznamu opravdu není milovaná komediální sci-fi klasika, která má miliony fanoušků po celém světě. Původní Krotitelé duchů jsou po právu klenotem kinematografické historie, na který nedá spousta filmových nadšenců dopustit. Právě ve slově původní je ale ten hlavní problém.

V roce 2016 šel totiž do kin nový film se stejným názvem, který si dal za cíl vdechnout Krotitelům duchů nový život a sérii odstartovat od znova s novými hlavními postavami. Tvůrcům však nejspíš nedošlo, že hlavní zásluhy na úspěchu původních filmů nesou právě představitelé hlavních rolí – Bill Murray (70), Dan Aykroyd (68) a Harold Ramis.

Už při oznámení návratu k tématice lovců paranormálních jevů se na tvůrce snesla obrovská vlna kritiky, která se navíc s postupem času dál stupňovala. Trailer na film získal nejvíce palců dolů v historii Youtube a s šikanou na sociálních sítích se musely potýkat i představitelky hlavních postav. Film v kinech samozřejmě propadl a z plánů na rozvinutí série tak záhy sešlo.

2. Liga spravedlnosti

Superhrdinské filmy většinou patří mezi ty, o kterých jsme psali v úvodu článku. Nadšení, které je obklopuje, by se často dalo krájet. Jednou z mála výjimek je původní verze Ligy spravedlnosti, která šla do kin v roce 2017. Pokud byste neznali okolnosti, které vznik filmu provázely, zdálo by se, že bude Liga spravedlnosti největším úspěchem komiksového studia DC.

Snažili se vytvořit superhrdinský film po vzoru konkurenčního Marvelu, ve kterém propojili ty nejslavnější superhrdiny historie. DC se o podobný kousek však snažilo už o rok dřív skrze Sebevražedný oddíl, kde naopak spojili slavné padouchy. Jak známo, Sebevražedný oddíl propadl jak u kritiků, tak u fanoušků komiksových filmů.

Další rána pro film přišla, když od jeho natáčení kvůli rodinné tragédii odstoupil režisér Zack Snyder (55) a otěže po něm převzal Joss Whedon (56). Ten se rozhodl film úplně od základů změnit, spoustu scén přetočit a celkově vyprávět jiný příběh. Fanoušci si konečně přišli na své, když letos Zack Snyder vypustil svůj režisérský sestřih, který většinu prohřešků původní verze napravil.

1. Emoji ve filmu

Posledním filmem dnešního seznamu se vrátíme zpátky k animákům, které to měly spočítané ještě mnohem dřív, než se vůbec objevily v kinech. Na samotný konec jsme si nechali snímek, který svým příběhem nemůže zaujmout snad žádnou cílovou skupinu. Ani ty nejmenší děti snad nemůže zajímat příběh o životě smajlíků uvnitř mobilních telefonů. Přesně o tom však bylo Emoji ve filmu.

Emoji ve filmu jsou důkazem toho, že se dnes dá natočit film naprosto o čemkoliv. Celý film je jednou velkou reklamou, která vydělává na dětech. Prvním varovným signálem bylo embargo pro recenzenty, kteří film nemohli hodnotit dřív, než se film objevil v kinosálech pro veřejnost. Tvůrci si byli zřejmě moc dobře vědomí otřesných kvalit svého filmu, a tak chtěli z Emoji ve filmu vytěžit co nejvíc peněz, než se rozkřikne, že jejich snímek nestojí za nic.

Po premiéře animáku však kritika snímek naprosto rozcupovala. Ačkoliv se filmu díky nekalým praktikám podařilo utržit pořádný balík peněz, nikdo z promítání neodcházel nadšený. Výsledek byl totiž ještě mnohem horší, než se všichni obávali.

(tod)

Fandím
23 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Bill Murray, Zack Snyder, Rihanna, Liam Neeson

Filmy:
Krotitelé duchů, Foodfight!, Bitevní loď

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, akční filmy, zajímavosti o filmech, filmový průmysl, tipy na filmy, mimozemšťané ve filmu
TOPlist