5 filmů, které svým hercům zničily kariéry

02.02.2018

Jako herec si musíte své role často velmi pečlivě vybírat. Dvojnásob to platí známých herců. Jediná chybička totiž může jejich úspěšnou kariéru pořádně vykolejit, nebo dokonce úplně ukončit. Showbiz vám proto přináší seznam pěti přesně takových příběhů.

Mike Myers – Guru Lásky

Mike Myers (54) nikdy nehrál nějak vážné role. Koneckonců, co čekat od představitele Austina Powerse, téměř dokonalé parodie na Jamese Bonda, Shreka či Wayna z bláznivé komedie Waynův svět. Jeho role byly vždy komické a pohybovaly se na hraně vkusu.

Tedy alespoň do chvíle, kdy si Myers zahrál ve filmu Guru lásky, který tyto hranice nechal daleko za sebou. Film samotný je jednoduše řečeno špatný a Myersova role je natolik přehrávaná, že má herec od té doby hodně obtížné shánění práce. Čtyřicet procent, které film získal na ČSFD je podle našeho názoru navíc ještě hodně shovívavé hodnocení.

Od roku 2008, kdy Guru lásky vyšel, si herec zahrál pouze ve dvou větších filmech a to konkrétně ve Shrek: Zvonec a konec menší roli dostal i v Tarantinových (54) Hanebných panchartech z roku 2010. Nyní to ale vypadá, že dostane Myers druhou šanci, jelikož je údajně v plánu čtvrté pokračování série o nejhorším britském agentovi. Více informací o novém Austinu Powersovi zatím ale bohužel nemáme, tak nezbývá než doufat, že si Myers svou reputaci v roli „špionátora“ napraví.

Chris O’Donnell – Batman a Robin

Co si představíte, když se řekne ten, kdo málem zničil Batmana? Joker? Bane? Riddler? Špatně, špatně, špatně. Správná odpověď je totiž Batman a Robin režiséra Joela Schumachera (78). Film tak špatný, že se za něj omluvilo hned několik klíčových osobností natáčení, včetně samotného režiséra nebo představitele Batmana George Clooneyho (56). Ten se v nedávném rozhovoru svěřil, že se dlouho obával, že Batmana „zabil“.

Není divu, protože film vznikl z jednoho jediného důvodu a je to na něm bohužel hned na první pohled vidět. Batman a Robin měl zkrátka prodávat hračky k filmu. Snímeknezachránila ani velká hollywoodská jména, která byla s filmem spojena. Kromě George Clooneyho si ve filmu zahrála i Uma Thurman (47) nebo Arnold Schwarzenegger (70). Film si i tak vysloužil na ČSFD nuzných 34 %.

Jeden z herců, který si ve filmu zahrál, byl i Chris O’Donnell (47). Pokud vám jeho jméno nic neříká, nedivíme se. Jeho filmová kariéra byla totiž jednou z obětí, které Schumacherův komiksový film přinesl. Naštěstí se ale herec uchytil na televizních obrazovkách, kde si zahrál například v seriálu Chirurgové nebo NCIS: Los Angeles.

Christopher Reeve – Superman IV

Christopher Reeve byl jedním z prvních herců, kterým se podařilo ztvárnit superhrdinu na stříbrném plátně. Už v roce 1978 si totiž zahrál Clarka Kenta v prvním Supermanovi. Tento superhrdinský snímek byl díky svým skvělým praktickým efektům a dobrým hereckým výkonům považován za poměrně kvalitní a dodnes si na ČSFD drží slušných 75 %.

To samé se ale bohužel nedá říct o dalších jeho pokračováních, která byla díl od dílu horší a horší. Všechno vyvrcholilo čtvrtým Supermanem, který se také stal posledním filmem, kde si Reeve nejslavnějšího Kryptoňana zahrál. Ostatně 34 %, které film na ČSFD získal, o lecčems vypovídá. Absurdní scénář a zfušované speciální efekty naprosto pošlapaly kvality, které první díl série nabídl.

Od té doby bylo pro herce obtížné sehnat pořádnou roli, a tak se nakonec uchýlil k televizním filmům s nevalným hodnocením. V roce 1995 navíc při jezdecké soutěži spadl z koně a zlomil si druhý krční obratel, což znamenalo, že až do své smrti v roce 2004 zůstal od krku dolů ochrnutý.

Geena Davis – Ostrov hrdlořezů

Další místo v našem seznamu obsadila Geena Davis (62), která do osudného roku 1995 hrála v poměrně kvalitních snímcích, jako byl například Beetlejuice, Thelma a Luise nebo Velké vítězství. To všechno skončilo poté, co byla americká herečka obsazena do hlavní role ve filmu Ostrov hrdlořezů.

Ten má sice na ČSFD celých 55 %, ovšem hereččina kariéra jím vzala za své. Bývalá modelka, herečka, producentka, scénáristka, lukostřelkyně a členka Mensy s IQ 140 už pak nikdy žádnou roli v kvalitním snímku nezískala. Po Ostrově hrdlořezů se herečka stáhla na pole seriálů a zahrála už jen v několika méně úspěšných filmech včetně všech tří dílů Myšáka Stuarta Littla.

Neúspěch filmu vedl nejen ke konci její herecké kariéry, ale také k rozvodu s režisérem Ostrova hrdlořezů. Dobře, nevíme, jestli za rozvod mohl právě tento film, ale myslet si to můžeme stejně…

Jake Lloyd – Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

 

To nejkrutější na konec. Osudy dětských hvězd většinou končí dvěma způsoby. Buď se z vás stane drogově závislá troska, která se často dostává do problémů se zákonem, nebo vaše kariéra prostě a jednoduše skončí. Do první kategorie spadají jména jako Lindsay Lohan (31) nebo Macaulay Culkin. Do druhé kategorie patří třeba právě Jake Lloyd.

Ačkoliv vám jeho jméno nemusí být známé, určitě znáte jeho postavu. Ztvárnil totiž Anakina Skywalkera ve filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba. Přestože se názory na tento díl vesmírné ságy o rodině Skywalkerových často neshodují, nejde říct, že by byla Skrytá hrozba vyloženě špatným filmem. Je asi nejslabší v celé sérii, ale prostě není objektivně špatná.

Proto je zvláštní, že první epizoda ukončila možnou kariéru chlapci, který v ní ztvárnil hlavní roli. Výkon Jakea Lloyda je ale po boku existence Jar Jara Binkse a scén z galaktického senátu jednou z nejkritizovanějších částí filmu. Herec sám se nedávno přiznal, že mu fanouškovská nenávist doslova zničila dětství. Po své roli ve Hvězdných válkách se navíc Lloyd objevil pouze v jediném filmu  s názvem Madison z roku 2001. Od té doby žije Lloyd v ústraní.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mike Myers, Chris O'Donnell, Christopher Reeve, Jake Lloyd

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, showbyznys, drogy, američtí herci, závislé celebrity, Anakin Skywalker, Superman 4, žebříčky, filmové žebříčky, Guru lásky, Batman a Robin, Christopher Reeve filmy, Ostrov hrdlořezů, Star Wars Epizoda I, zničení herci, drsný showbyznys, Christopher Reeve postižení, Mike Myers filmy
TOPlist