5 filmů, které lživě lákaly na svá neexistující pokračování

15.10.2018

Pokud plánujete nějakou větší filmovou sérii, je téměř pravidlem, že ve svých filmech naznačíte jejich možná pokračování. Některé snímky to dělají vkusně a nenápadně, kdežto jiné se svým lákáním na další díly vůbec netají. O to horší je pak situace, kdy slíbená pokračování nakonec vůbec nevyjdou a vaše sliby pak zůstanou prázdné.

S tím se fanoušci vašich filmů jen velmi obtížně vypořádávají a vy pak nějak musíte získat zpět jejich důvěru. To je ale tématem úplně jiného článku. Nás dnes bude zajímat, které filmy přislíbili svým divákům další pokračování, jen aby své sliby nakonec naprosto pošlapaly.

5. Hellboy 2: Zlatá armáda

V pořadí druhý film o komiksovém zplozenci pekel je jedním z těch filmů, který svým koncem přislíbil další pokračování, ale svým slibům bohužel nedostál. Hellboy 2: Zlatá armáda vypráví mnohem více fantasy příběh, než jeho první díl, který se téměř celý odehrával v lidském světě.

„Dvojka“ zavede diváka do podsvětí, kde se princ Nuada snaží oživit Zlatou armádu, obrovskou hordu nezničitelných monster, které mají za úkol zničit lidskou rasu. Tomu se Hellboy samozřejmě snaží zabránit, jeho soustředění mu však trochu narušuje „italská domácnost“, kterou vede se svou přítelkyní Liz. Tváří v tvář této nebezpečné hrozbě však musí jít jeho rodina zkrátka stranou.

Po tom, co Hellboy se svou hrstkou statečných nad Nuadou zvítězí, dozví se od Liz, že se brzy stane otcem dvojčat. V tom okamžiku film skončí a diváci tak z kin odcházeli s očekáváním toho, jakým bude Hellboy otcem. Jenže tohle očekávání se táhne už od roku 2008.

Režisér Gulliermo del Toro (54) po několika letech mlčení v roce 2017 konečně oznámil, že se mu třetího Hellboye natočit zkrátka nepodaří. Nyní to však vypadá, že se studio Universal chystá příběhy o tomto rohatém hrdinovy v roce 2019 rebootovat, tentokrát však už bez del Tora a Rona Perlmana (68) do temnějšího a hororovějšího kabátku.

4. Bubba Ho-tep

Následující snímek je hororovou komedií z roku 2002, která sleduje přestárlého Elvise, jak dožívá své dny v domově důchodců. Všichni si o něm navíc myslí, že je pouhým imitátorem tohoto slavného průkopníka rock’n’rollu, o kterém jsou přesvědčeni, že zemřel v roce 1977.

V Elvisově domově důchodců se najednou objeví běsnící mumie, která vysává duše místních staroušků. Elvis proto musí sebrat dostatek odvahy a spolu se svým černošským kamarádem Jackem, který je přesvědčen, že je exprezidentem Kennedym, se nebezpečnému monstru postaví.

Elvise navíc ve filmu Bubba Ho-tep ztvárnil Bruce Campbell (60), hrdina kultovních filmů ze série Lesní duch, takže nebylo až tak přitažené za vlasy předpokládat, že se snímek dočká dalšího pokračování. S tím počítali i tvůrci této hororové komedie, kteří na konec titulků vložili tvrzení, že se Elvis vrátí ve filmu Bubba Nosferatu: Prokletí upírek. Tento nápis byl sice původně zamýšlen pouze jako poslední vtip filmu, ale spousta fanoušků brala toto oznámení jako naprostý fakt.

3. Godzilla

V současnosti chce každé filmové studio zopakovat úspěch Marvelu s jejich filmovým světem. Tyto úspěchy se však nedaří téměř nikomu. Nyní se však zdá, že by mohlo svítat na lepší časy sérii o monstrech, jako je Godzilla či King Kong, které se mají ve filmu Godzilla II Král monster objevit bok po boku.

Tyto snahy o úspěch série o příšeře z hlubin však nejsou žádnou novinkou. Už první moderní remake filmu z 1998, kterého se ujal režisér Roland Emmerich (62) měl podobné ambice. To jde vypozorovat i v závěrečné scéně filmu, kdy se hrdinové snaží zničit všechna vejce, která Godzilla za svou dobu řádění v New Yorku nakladla.

Jedno z vajec však z nějakého důvodu přehlédnou a film tak končí tím, že se z něj začne líhnout nové monstrum. Naneštěstí pro filmaře se film setkal s ne úplně příznivými ohlasy, což poslalo všechny naděje na pokračování zpátky do hlubin oceánu.

2. Připoutejte se, prosím! 2

Prázdné sliby se však netýkají pouze moderních filmů. „Zářným“ příkladem tohoto fenoménu ve starších snímcích je například absurdní komedie Připoutejte se, prosím! 2 režiséra Kena Finklemana (72).

Ten přesunul druhý díl bláznivé komedie z letadla na vesmírnou loď a podle potitulkového nápisu se zdálo, že existují plány i na třetí díl tohoto souboru groteskních skečů a neuvěřitelně svěžího situačního humoru. Tyto plány však definitivně zastavil Robert Hays (71), který v obou dílech ztvárnil hlavní postavu kapitána Teda Strikera.

Třetí díl komedie byl totiž poměrně dlouhou dobu v přípravné fázi a práce na něm skončily až v okamžiku, kdy se Hays vyjádřil, že ve třetím dílu nechce hrát. „V té době se na sequely dívalo dost skrz prsty, takže se mi do projektu třetího Připoutejte se, prosím! Zkrátka nechtělo,“ svěřil se Hays v jednom z rozhovorů.

1. Amazing Spider-Man 2

Amazing Spider-Man 2 vypráví další z rebootovaných příběhů jednoho z nejoblíbenějších komiksových superhrdinů studia Marvel. Tobeyho Maguirea (43) v roli Petera Parkera už podruhé vystřídal Andrew Garfield (35), který však z obyčejného šprta s neobyčejnými schopnostmi udělal oblíbeného hezouna, co jezdí na skateboardu.

To byla jen jedna z mnoha změn v charakteru pavoučího muže, která fanouškům jeho komiksů neskutečně vadila. Režisér Marc Webb (44) se ale po odměřených reakcích na jeho první superhrdinský počin zřejmě nepoučil a ještě více změn zakomponoval do druhého dílu své série.

Úspěchem filmu si byl navíc tak jistý, že do Amazing Spider-Mana 2 vložil scénu, která sloužila jen a pouze jako lákadlo na následující díl. To však stále není to nejhorší. Kromě toho, že film skončil uprostřed souboje s jedním ze Spider-Manových nejznámějších nepřátel, film navíc v potitulkové scéně lákal na plánovaný spin-off o superpadoušském týmu zvaném Sinister Six.

Špatné recenze a ještě horší prodeje vstupenek do kin v kombinaci s nabídkou Marvelu, že od Sony práva na pavoučího muže odkoupí zpět, ale znamenaly, že byly všechny další plány na filmy s Andrew Garfieldem v hlavní roli staženy. Diváci se ale dočkali nového ztvárnění Petera v podání Toma Hollanda (22), který roli vrátil její chlapecký šarm, a navíc se tento hrdina konečně mohl objevit po boku Avengers, nejdříve ve filmu Captain America: Občanská válka a v letošním roce i v Avengers: Infinity War.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tobey Maguire, Ron Perlman, Roland Emmerich, Guillermo del Toro, Bruce Campbell, Robert Hays, Andrew Garfield, Ken Finkleman

Filmy:
Bubba Ho-tep, Godzilla, Připoutejte se, prosím! 2, Hellboy 2: Zlatá armáda, Amazing Spider-Man 2, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, komiksy, komiksové filmy, marvel, filmové propadáky, nevydělečné filmy, studio Sony, komikoví hrdinové, Godzilla II, Godzilla film, Godzilla pokračování, Spider Man pokračování, Spider Man 3, Zlatá horda, Hellboy 3, Gulliermo del Toro filmy, Gulliermo del Toro tvorba, Gulliermo del Toro díla
TOPlist