5 filmů, které herce málem připravily o jejich kariéry

21.06.2021

Slavní hollywoodští herci mají při výběru svých filmových projektů opravdu nad čím přemýšlet. I když jim někdo nabízí obrovské sumy peněz, měli by se zastavit a říct si, mám do tohohle filmu opravdu jít? Má dostatečně dobrý scénář, schopného režiséra a talentované herce? Neutrpí tím moje kariéra?

Ne každý herec má však takovou soudnost, aby si nechal všechny tyhle otázky pořádně projít hlavou. Následující pětice si však každý svůj nový projekt setsakramentsky rozmýšlí. V minulosti se už totiž spálili a jediný snímek jim málem pohřbil celou jejich pečlivě budovanou kariéru? Zajímá vás, kteří herci si v minulosti vybrali tak otřesné filmy, že jim na dlouhou dobu přestaly chodit nabídky rolí? Pak vítejte na Shobiz.cz a začtěte se do dnešního článku!

5. Brandon Routh – Superman se vrací

Možná byste si mohli myslet, že když získáte roli takové postavy, jako je Superman, tak váš kariérní růst nic nezastaví. Podobné myšlenky měl pravděpodobně i Brandon Routh (41), když se dozvěděl, že si nejslavnějšího superhrdinu zahraje ve filmu Superman se vrací z roku 2006. Byl to první snímek o Supermanovi od roku 1987, kdy šel do kin propadákový Superman 4.

Tvůrci nového Supermana pevně věřili v to, že jejich snímek nebude sdílet osud svého o víc než dvacet let staršího předchůdce, který má na tuzemském serveru ČSFD nuzných 34 %, ale podařilo se jim to tak napůl. Superman se vrací sice nebyl tak otřesně špatný jako předchozí film, ale žádnou díru do světa také neudělal.

Děj byl vcelku utahaný, akční scény nemastné, jediné, co diváci a kritici hodnotili kladně, byly výkony hlavních herců včetně Brandona Routha. Protože se však filmu v kinech dařilo hůř, než by si všichni přáli, odnesl to i představitel Supermana. Superman se vrací byl jeho první velký film, a tak se mu nové nabídky zrovna nehrnuly. Vykoupil se až o zhruba osm let později na televizních obrazovkách, když ztvárnil jiného superhrdinu od DC – Atoma v seriálech jako je Arrow nebo Legends of Tomorrow.

4. Halle Berry – Catwoman

Americkou herečku Halle Berry (54) si málokdo spojuje s neúspěchem. Tahle bývalá bondgirl si zahrála v řadě kasovních trháků, kterým se v kinech podařilo vydělat miliony dolarů. Na první (a poměrně zásadní) překážku narazila v roce 2004, kdy podobně jako Brandon Routh dostala za úkol ztvárnit superhrdinku od DC.

Dříve než Christopher Nolan (50) se svou trilogií o Batmanovi dokázal, že superhrdinské filmy mohou mít šmrnc, snažila se řada filmařů natáčet odfláknuté filmy, které těžily z nadšení komiksových fanoušků. Jedním z takových filmů byla i nechvalně proslulá Catwoman, ve které si Halle Berry zahrála hlavní roli.

Je naprostou záhadou, co se tvůrcům honilo hlavou. Catwoman vypadá naprosto otřesně, a originální příběh je možná ještě horší, než kdyby „vykradli“ nějaký komiks. Berry v roli chrlí jednu trapnou hlášku za druhou a její výkon jí přinesl Zlatou malinu za nejhorší herečku. Berry však veškerou kritiku přijala se ctí, a dokonce si anticenu vyzvedla osobně. Ukázala obrovský charakter, a tak jí v budoucnosti čekaly jiné znatelně lepší filmy.

3. Dwayne Johnson – Víla Zuběnka

Obrovská hora svalů Dwayne Johnson (49) původně proslul ve wrestlingovém ringu. Jako zápasník s přezdívkou The Rock dělal se svými protivníky krátký proces a stal se miláčkem fanoušků. Později ho však zápasení přestalo bavit a uchýlil se k filmu. Jeho začátky byly poněkud rozpačité, ale kolem roku 2010 se z něj stala opravdová hollywoodská hvězda. Letos se už po druhé v řadě stal nejlépe placeným hercem na světě, což už něco znamená.

Protože jsou však neúspěchy vždycky o poznání zajímavější než úspěchy, vraťme se zpátky do roku 2010, kdy Johnson natočil svůj snad nejhorší film, o kterém se dodnes stydí mluvit. Snímek s názvem Víla Zuběnka byl postaven na jediném vtipu – velký svalnatý muž oblečený do růžových šatů. Bývalý wrestler se tak pořádně spálil, ale ve finále mu to prospělo. Od té doby si své filmy vybírá pečlivěji, a když se dostal mezi hvězdy Rychle a zběsile, už o jeho talentu nikdo nepochyboval.

2. Robert Pattinson – Stmívání

Filmová karéra Roberta Pattinsona (35) by se dala nejlépe přirovnat k houpačce. Chvíli se mu daří, jen aby později natočil nějaký snímek, který kritika rozcupuje. V současnosti patří díky svému nespornému talentu k největším hollywoodským hvězdám, ale byly časy, kdy se jeho jméno ve filmovém průmyslu nesmělo ani vyslovit.

Nebylo to ale kvůli tomu, že by natočil nějaký propadák. Právě naopak. Stal se jednou z dvou hlavních hvězd filmové série, která fungovala jako tiskárna na peníze. Ságu Stmívání si sice zamilovaly snad všechny dospívající dívky, které na film chodily i několikrát za sebou, ale u kritiky film absolutně propadl. Na vině nebyl jen scénář, ale úděsné herecké výkony snad všech zúčastněných.

Nejhůř natáčení nesl zřejmě Pattinson, který filmy nesnášel podobně jako široká veřejnost. Měl ale štěstí, protože si jeho talentu (který ve Stmívání skutečně skrýval), začali všímat uznávaní režiséři, kteří do něj vkládali důvěru. V posledních letech v jeho filmografii najdete jeden klenot za druhým a my už se nemůžeme dočkat, až si na sebe za rok obleče netopýří kostým samotného Batmana.

1. Ben Affleck – Láska s rizikem

Řada filmových nadšenců je dodnes přesvědčena, že Ben Affleck (48) není dobrým hercem. Má za sebou celou spoustu podprůměrných rolí a v poslední době dosahuje lepších výkonů v režisérském křesle a zároveň je i vynikajícím vypravěčem. Ne nadarmo získal jednoho Oscara za režii a jednoho za scénář, ale žádný za herectví.

V posledních letech si dává víc záležet i na svém herectví, ale pořád nelze tvrdit, že by měl nějaký obzvlášť velký rozsah. Absolutního dna však dosáhl v roce 2003, kdy si společně se svou tehdejší partnerkou Jennifer Lopez (51) zahrál v propadáku s názvem Láska s rizikem. Snímek to byl bez nápadu, nezáživný a nudný a zdálo se, že je posledním hřebíčkem do rakve Affleckovy kariéry.

V roce 2007 však nabral nový dech, když se chopil režie filmu s názvem Sbohem, baby, ke kterému zároveň napsal i scénář. Hollywood tehdy zjistil, že není potřeba Afflecka odepisovat, jelikož si dokázal najít vlastní cestu.

(tod)

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
Robert Pattinson, Halle Berry, Ben Affleck, Dwayne Johnson

Filmy:
Catwoman, Superman se vrací, Láska s rizikem, Stmívání, Víla Zuběnka

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Dwayne Johnson filmy, Dwayne Johnson role, propadáky, filmové propadáky, Catwoman postava, Stmívání zajímavosti, Catwoman film, Catwoman zajímavosti, Brandon Routh, Dwayne Johnson postavy, Víla Zouběnka
TOPlist