5 filmů, které dopadly mnohem lépe, než si lidé mysleli

01.08.2023

Není to tak dlouho, co jsme si pro vás připravili článek o letošních hollywoodských propadácích. Dnes jsme se ale rozhodli obrátit list, a tak vám přinášíme poměrně pozitivní čtení. V dnešním článku vám totiž představíme pětici filmů, od kterých diváci neměli předem valná očekávání. Dokonce by se dalo říct, že v jejich kvality předem snad nikdo nevěřil.

Režiséři těchto snímků se však nenechali takovou skepsí odradit a dali dohromady filmy, které předčily všechna (byť nevelká) očekávání. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pět filmů, které se ukázaly být mnohem lepší, než se diváci před premiérou domnívali.

Barbie

A začneme pěkně zostra jednou z nejžhavějších novinek letošního léta. Úspěch filmu o jedné z nejslavnějších hraček pro dívky zaskočil snad všechny. Od letošní Barbie po jejím oznámení veřejnosti toho nikdo moc nečekal. S postupem času se však pochybnosti potenciálních diváků začaly pomalu rozplývat.

Hodně tomu pomohlo obsazení hlavních rolí i fotografie Margot Robbie (33) a Ryana Goslinga (42) v růžových kostýmech, které se dostaly na veřejnost. Barbie se nakonec ukázala být tak obrovským fenoménem, že je řada jejích promítání stále vyprodaná, a když se na ně lidé dostanou, většinou si na sebe vezmou alespoň nějaký růžový kousek ze svého šatníku.

Schválně, vzpomenete si, kdy naposled nějaký film vyvolal takové nadšení, že by si široká veřejnost dávala záležet na tom, v čem na jeho promítání chodí?

Jump Street 21

Dříve než se Jump Street 21 stalo dvojdílnou akční komedií, objevoval se stejnojmenný počin i na televizních obrazovkách. Jednu z hlavních rolí tohoto osmdesátkového krimiseriálu si zahrál i Johnny Depp (60), ale při jeho sledování by vás nejspíš ani nenapadlo, že jsou tyhle dvě díla nějak propojená.

Původní seriál totiž nebyl takovým hitem, a tak si řada filmových nadšenců lámala hlavu, proč se režiséři rozhodli na stříbrné plátno převést zrovna „tohle“. Zvlášť když vezmete v potaz, že se rolí tajných agentů měli ujmout Channing Tatum (43) a Jonah Hill (39). Okamžitě po uvedení filmu do kin však divákům došlo, že tohle není tradiční Jump Street 21.

Šlo o ztřeštěnou komedii, která se vlastně jen náhodou odehrává na pozadí vyšetřování kriminálního případu. A pro milovníky původního seriálu tady taky něco bylo. V krátkém hereckém štěku se zde objevily i postavy původního seriálu v čele s Johnnym Deppem.

Šílený Max: Zběsilá jízda

Co se vám vybaví, když zmíníme Šíleného Maxe? Ještě před deseti lety by tahle otázka nejspíš působila absurdně. Vědělo se, že se připravuje nový snímek o osamělém jezdci postapokalyptickým světěm, ale jak by se mohl vyrovnat původní trilogii s Melem Gibsonem (67) v hlavní roli?

No, ukázalo se, že mohl, a že ji v očích řady filmových nadšenců dokonce překonává. George Miller (78) se rozhodl, že svou úspěšnou sérii nastartuje znovu a do role hlavního hrdiny obsadil Toma Hardyho (45). Zároveň mistrně využil obrovského pokroku ve světě speciálních efektů a Šílený Max: Zběsilá jízda se tak stal opravdovou pastvou pro oči.

Všechno ale zprvu hrálo proti jeho snahám. Miller se snažil snímek natočit dlouhých deset let, ale neustále čelil různým překážkám, až to občas vypadalo, že je nový Max prokletý. Čekání se ale vyplatilo a dočkali jsme se fantastického postapokalyptického akčňáku.

John Wick

O tom, že je Keanu Reeves (58) v Hollywoodu unikátem, asi nemůže být pochyb. Je jednou z mála hvězd, kterým sláva nestoupla do hlavy, a je tak obecně považován za jednoho z největších slušňáků filmového světa. Má přitom být opravdu na co pyšný. S filmy, jako je Matrix, Nebezpečná rychlost nebo Ďáblův advokát je skutečným hereckým esem.

Přesto se při oznámení prvního dílu jeho nejnovější série cítila řada jeho fanoušků jaksi nesvá. Jen málokdo si Reevese dokázal představit v roli vysloužilého zabijáka toužícího po pomstě, a zbytek diváků se bál, že bude John Wick jen průměrným akčňákem, který neurazí ani nenadchne.

Vzhledem k tomu, že jsme se dočkali už čtyř filmů série a pátý vejde do kin v roce 2025, je asi jasné, jak moc jsme se mýlili. Úspěch Johna Wicka je vystavěn na tvrdé práci a poctivém hereckém řemesle. Věděli jste třeba, že Reeves podstoupil několik různých intenzivních tréninků, aby byl ve své roli přesvědčivý?

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Na konec dnešního článku jsme si nechali snímek, o jehož kvalitách nemůže pochybovat snad nikdo. O Pánu prstenů se poměrně dlouho tvrdilo, že je to příběh, který zkrátka nejde přenést na stříbrná plátna kin. Tolik různých postav, tolik historických událostí a tolik vzájemně propojených dějových linek má jen málokteré dílo.

Ačkoliv bylo hned několik pokusů, jak Tolkienovo dílo zfilmovat, většina z nich skončila dřív, než začala, anebo se (například v případě animované verze filmu) autoři rozhodli svůj film useknout v půlce a považovat ho za hotový. Peter Jackson (81) se ale rozhodl, že se Tolkienovy trilogie chopí poctivě, a natočil trilogii, která je dodnes mnohými filmovými fanoušky považována za nejlepší fantasy filmy historie.

Kdybyste se ale před premiérou Společenstva prstenu filmových nadšenců ptali, jaký podle nich Jacksonův snímek bude, mnoho povzbudivých pohledů byste nejspíš nedostali. Dodnes jde ale o vynikající filmy, které stále vypadají lépe, než si zaslouží.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Channing Tatum, Keanu Reeves, Tom Hardy, Margot Robbie

Filmy:
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, 21 Jump street, Mad Max: Fury Road

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Keanu Reeves bojová umění, Tom Hardy Šílený Max, Barbie, očekávané filmy, nejočekávanější filmy, Margot Robbie filmy, dobré filmy, kvalitní filmy, keanu reeves, filmové úspěchy
TOPlist