5 filmů, jejichž příprava trvala roky

27.08.2018

To, že natáčení hollywoodských filmů rozhodně není snadnou záležitostí tuší asi každý. Když si vezmete, kolik je toho potřeba dohromady zařídit, je asi jasné, že opravdový trhák do týdne zkrátka nenatočíte. Musíte si zařídit dobré herce, kvalitní scénář, obstarat lokace pro natáčení, sehnat celý štáb, zajistit různá povolení, a tak dále, a tak dále.

Nakonec se musí celý film ještě „poslepovat“ dohromady a práce střihačů se také nedá uspěchat. Produkce některých filmů proto trvá dlouhé měsíce, než je vše připraveno na oficiální premiéru. Některé filmy však na sebe nechají čekat ještě déle. A když říkáme déle, myslíme MNOHEM déle.

Showbiz vám nyní přináší seznam pěti filmů, jejichž natáčení trvalo několik let.

5. The Evil Within – 5 let

Hororový snímek The Evil Within sleduje Dennise, který od malička trpí duševní poruchou a každou noc ho navíc pronásledují děsivé noční můry. Kvůli své diagnóze nemá Dennis žádné přátele, tedy alespoň do chvíle, kdy jednoho objeví v podivném zrcadle.

Ono zrcadlo bylo už dříve součástí chlapcových nočních můr a po tom, co ho skutečně dostane od svého staršího bratra, se jeho mentální stav ještě mnohem zhorší. Fakt že si postižený chlapec povídá se svým odrazem v zrcadle, není pro jeho rodinu ničím zase tak podivným, ale ve chvíli, kdy mu odraz začne odpovídat a nabádat ho, aby vyvraždil svou rodinu, jdou všechny žerty stranou.

Za tvorbou snímku stál Andrew Getty, dědic ropného magnáta, který sice neměl s režírováním filmů žádné zkušenosti, ale jeho bohatství zajistilo tvorbu náročných lokací pro natáčení, i mechanických robotů, kteří byly pro film využity. Getty bohužel zemřel ještě před dokončením filmu, který musel dodělat jeho producent. Celková produkce The Evil Within nakonec trvala celých pět let.

4. Je těžké být bohem – 6 let

Následující film je drsnou adaptací stejnojmenného ruského sci-fi bratří Sturgackých, které si vzal na svá bedra režisér Alexej German. Román i film sleduje skupinku ruských vědců, kteří se vydávají na vzdálenou planetu Arkanar, aby místním obyvatelům pomohli s jejich vývojem. Obyvatelé této planety jsou totiž na úrovni středověku a tak jim vědci chtějí pomoci s hledáním správné cesty k dalšímu vývoji.

Po celou dobu jejich pobytu na Arkanaru se mají držet jediného pravidla. Za žádných okolností se nesmějí zapojovat do násilných konfliktů, natož pak někoho zabít. Jeden z vědců však toto pravidlo poruší, když se pokusí zachránit skupinku místních intelektuálů před úkladnou vraždou.

German svou adaptaci slavného románu natáčel celých šest let a editování celého projektu zabralo dalších sedm. A ani on se však premiéry filmu bohužel nedožil. Je těžké být bohem proto pár měsíců po režisérově smrti dokončila jeho manželka se synem. Přestože film vyšel až v roce 2013, German se jej snažil vytvořit už od šedesátých let minulého století. Kvůli přísným cenzurním zákonům Sovětského svazu však režisér dostal povolení k filmové adaptaci až v roce 2000.

3. Perspective – 9 let

Následující políčko na našem dnešním seznamu je poměrně unikátní, jelikož jde o film, který zatím stále nebyl dokončen. Jeho předpokládaná „uzávěrka“ je prozatím stanovena na rok 2020, ale je možné, že se datum konce natáčení přeci jen ještě posune. Film je totiž v produkci už od roku 2012, a pokud vše dobře půjde, bude jeho natáčení trvat téměř devět let.

Film se točí kolem dvou Alexander a jednoho Alexe, kteří se ocitnou v komplikovaném milostném trojúhelníku. Perspective však bude unikátní nejen svou dlouholetou produkcí, ale i rozdělením rolí. Představitelé Alexe a Alex si totiž své role budou vzájemně měnit, a to i v rámci jediné scény.

Režisér B. P. Paquette (43) se hned na začátku produkce rozhodl, že bude každý rok točit jen určité části filmu. Už tak dost zmatení diváci proto budou ještě muset brát v potaz rozdílný věk jednotlivých postav, který sledování filmu rozhodně neusnadní.

2. Chlapectví – 12 let

Když jste kliknuli na dnešní článek, pak jste tu jméno tohoto snímku pravděpodobně očekávali. Chlapectví je totiž proslulé svým neuvěřitelně dlouhým natáčením, které tvůrcům tohoto filmu, jež šel do kin v roce 2014, zabralo dvanáct dlouhých let.

Režisér Richard Linklater (58) se totiž rozhodl, že chce svůj film o dospívání obyčejného kluka natočit co nejpoctivěji, a to bez toho, aby ho v různých fázích jeho života hráli jiní herci. Teď už asi chápete, proč tento neobvyklý proces natáčení trval tak dlouhou dobu.

Skupinka herců se každoročně sešla na tři až čtyři dny, během kterých probíhalo natáčení jedné z mnoha částí příběhu rodiny původně šestiletého Masona. Snímek proto sleduje Masonův život od jeho útlého dětství až po jeho plnoletost a diváci s ním tak zažívají všechny neobyčejně obyčejné příběhy jako první lásku, nejlepší přátele, rodinné konflikty a následné usmiřování a mnoho dalšího.

1. Kafe a cigára – 17 let

První místo na našem dnešním seznamu obsadila komedie Kafe a cigára, která šla do kin v roce 2003. Práce na tomto snímku však začaly téměř dvacet let před jeho premiérou. První záběry se totiž začaly točit už v roce 1986.

Režisér Jim Jarmush (65) dostal nápad na Kafe a cigára díky krátkému skeči, který vytvořil pro komediální pořad stanice NBC s názvem Saturday Night Live. Tato scénka se totiž točila kolem dvou přátel, kteří diskutovali u – ano, uhodli jste to správně – kávy a cigaret. Jarmush se proto rozhodl, že natočí několik scének ve stejném prostředí, které nakonec spojí v celovečerní film.

Přestože se scénky vždy odehrávala v podobném prostředí, jejich hrdinové probírali skutečně různorodá témata. Filmu navíc přidává na hodnotě jeho hvězdné obsazení. V Jarmushových skečích se totiž objevily skutečné hvězdy z herecké či hudební branže. Ve filmu si proto zahrál například Roberto Benigni (65), Cate Blanchett (49), Steve Buscemi (60), Iggy Pop (71), Bill Murray (67), Jack White (43) a mnoho dalších.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Roberto Benigni, Richard Linklater, Cate Blanchett, Jim Jarmusch, Steve Buscemi, Gilles Paquet-Brenner

Filmy:
Je těžké být Bohem, Kafe a cigára, Perspectives

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, sci-fi filmy, tvorba hollywoodských filmů, příprava hollywoodských filmů, scénáře, hororové snímky, dlouho připravované filmy, Andrew Getty, Andrew Getty film, ruské sci-fi, planeta Arkanar, Kafe a cigára natáčení, The Evil Within natáčení
TOPlist