5 filmových zabijáků, kteří by mohli porazit Johna Wicka

11.09.2023

Letos v březnu jsme se dočkali čtvrtého filmu o legendárním zabijákovi, kterého pohání pomsta, a netrvalo to dlouho, než se diváci začali ptát na dalšího Johna Wicka. Ačkoliv je budoucnost dalších dílů nejistá, v dnešním článku se vám pokusíme čekání na oficiální oznámení dalšího dílu alespoň trochu zkrátit.

Dnes se totiž zamyslíme nad tím, kdo by mohl legendárního nájemného vraha v souboji na život a na smrt porazit. Který z následujících pěti zabijáků má podle vás největší šanci vyváznout z tohohle souboje živý? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

El Mariachi – Tenkrát v Mexiku

Dnešní článek odstartujeme ve vyprahlých ulicích Mexika a zaměříme se na filmovou sérii o osamělém zabijákovikytarovým pouzdrem přehozeným přes rameno. El Mariachi je potulný hudebník, který dokáže své cíle skolit nejen latinskoamerickými kytarovými sóly, ale i obrovským arzenálem zbraní, které v obalu na kytaru často skrývá.

Další zbraní, kterou je hrdina v podání Antonia Banderase (63) disponuje, je odzbrojující šarm, který sice funguje na Salmu Hayek (57), ale je potřeba říct, že na Johna Wicka španělské svádění s největší pravděpodobností fungovat nebude. Přesto je El Mariachi velmi nebezpečným nepřítelem, kterého není radno podceňovat. Navíc ho stejně jako Johna pohání pomsta, takže jejich klání může dopadnout jakkoliv.

The Bride – Kill Bill

Ačkoliv se snímek, ve kterém hraje Uma Thurman (53) hlavní roli zhrzené vražedkyně, jmenuje Kill Bill, jméno jejího úhlavního nepřítele by se dalo snadno vyměnit. Bezejmennou „Nevěstu“ pohání pomsta dost podobně jako Johna, dokonce by se dalo říct, že je její krvelačné tažení ještě oprávněnější než Johnovo.

„Nevěstě“ totiž Vražedné komando zmijí nejen překazilo její svatební den, ale zároveň ji připravili o její nenarozenou dceru a zároveň kvůli jejich brutálnímu útoku strávila několik let v kómatu. Pokud by byl John členem vraždících maniaků, kteří překazili její velký den, moc šancí bychom mu nedávali, zvlášť pokud by šlo o souboj nablízko.

Proti protagonistce Kill Billa má ale jednu nespornou výhodu. Zatímco „Nevěsta“ se schopně ohání sečnými zbraněmi, s těmi střelnými mnoho zkušeností nemá. Kdyby došlo k přestřelce, asi bychom si vsadili na úspěch Johna.

Jason Bourne – Agent bez minulosti

Tajným agentem, který se umí pěstmi ohánět stejně dobře jako pistolemi, je však bezpochyby další hrdina dnešního seznamu. Jason Bourne v podání Matta Damona (52) je jedním z nejlepších špionů historie, o čemž svědčí i fakt, že se ho tajným službám nepodařilo dopadnout a porazit ani v momentě, kdy ztratil svou paměť.

Jde o nezastavitelný stroj na zabíjení, který CIA ještě zdokonalila skrze přísně tajný (a eticky problematický) výcvikový program. Bourne dokáže svůj cíl vystopovat, naučit se jeho zvyklostem a pak jej v nestřeženém okamžiku zbavit života s efektivitou dobře promazaného stroje. John by potřeboval hodně štěstí a dost možná i pomoc svých kolegů, aby „agenta bez minulosti“ zastavil.

Bloodsport – Sebevražedný oddíl

Postavit Johna Wicka proti dalšímu zabijákovi dnešního seznamu je možná trochu nefér, ale tak už to ve světě vrahounů bez slitování chodí. Dalším nájemným střelcem, který by měl se zabijákem v podání Keanu Reevese (59) krátké pořízení, je bezpochyby Bloodsport z předloňského rebootu/druhého dílu Sebevražedného oddílu.

Nefér je to hlavně kvůli tomu, že má Bloodsport v podání Idrise Elby (51) nadlidské schopnosti, které Johnovi jednoduše chybí. Ačkoliv může být sebelepším zabijákem, jen těžko se může rovnat někomu, kdo nikdy nemine, a ještě ke všemu má k dispozici arzenál plný sci-fi zbraní. Řekněte sami, jak by mohl (ač zkušený) zabiják čelit někomu, kdo postřelil Supermana?

James Bond

Na konec dnešního článku jsme si nechali jednu z inspirací, které nesporně vedly ke zrodu Johna Wicka. Jen těžko můžete natočit snímek o nějakém zabijákovi nebo tajném agentovi, aniž byste alespoň trochu čerpali inspiraci v agentovi s krycím označením 007.

Mezi Johnem Wickem a Jamesem Bondem by byl zápas asi nejvyrovnanější, ale když by došlo na lámání chleba, nejspíš bychom svou důvěru svěřili do rukou agenta MI6. Přeci jen má Bond mnohem víc zkušeností a v minulosti se dokázal dostat i ze zdánlivě bezvýchodných situací. Jeho špionážní vychytávky by mu v souboji s Johnem Wickem určitě pomohly, ale nakonec by mu nejspíš pomohly zvítězit hlavně jeho zkušenosti.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt Damon, Keanu Reeves, Uma Thurman, Antonio Banderas

Filmy:
Agent bez minulosti, Tenkrát v Mexiku, Kill Bill

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nájemný vrah, nájemný zabiják, agent James Bond, John Wick postava, filmoví zabijácí, Kill Bill postavy, John Wick film
TOPlist