5 filmových sérií, nad kterými Hollywood „zlomil hůl“

07.06.2024

Také je pro vás tak frustrující, když ostatní nedokážou dotáhnout věci do konce? Představte si, že na něčem začnete pracovat a v půlce si prostě řeknete: „To by asi stačilo,“ a dáte od toho ruce pryč. Jen tak. Bez důvodu. No není to k zbláznění?

Podobně ale fungují i některá filmová studia, která po sebemenším škobrtnutí svých filmů prostě vyhlásí konec a jde se dál. Řada filmových sérií, které vypráví dlouhý a spletitý příběh tak zůstane bez řádného vyvrcholení, ačkoliv předchozí snímek naznačoval velké věci. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici filmových sérií, které z ničeho nic prostě skončily.

Amazing Spider-Man

Když se v roce 2012 Andrew Garfield (40) poprvé objevil jako nový Spider-Man, fanoušci byli nadšení. Amazing Spider-Man sliboval nový začátek po trilogii Sama Raimiho. S prvním dílem přišla svěží energie a nové zápletky, které slibovaly mnohem víc. Bohužel, druhý díl už tak úspěšný nebyl, a tak se plány na třetí díl rozplynuly jako pavoučí síť ve větru.

Bylo to smutné rozloučení, zejména když vezmeme v úvahu, že Garfield měl v roli Petera Parkera opravdové charisma a dobrou chemii s Emmou Stone (35), která hrála Gwen Stacy. Sony se nakonec rozhodlo pro další restart s Tomem Hollandem (27) pod taktovkou Marvelu, což znamenalo (téměř) definitivní konec předchozí série. Garfieldův Spider-Man však získal druhou šanci ve Spider-Man: Bez domova,kde se objevil po boku nejen svého nástupce, ale i předchůdce, a fanoušci mu konečně mohli dát důstojné sbohem.

Divergence

Divergence měla být další velká dystopická série, která by následovala úspěch Hunger Games. První film z roku 2014 s Shailene Woodley (32) v hlavní roli byl slibný a přinesl solidní základy pro další pokračování. Druhý díl Rezistence už ale nedosáhl stejného úspěchu a třetí film Aliance skončil katastrofálně, co se týče kritiky i tržeb, a klidně by mohl nést název Impotence.

Studio Lionsgate mělo původně v plánu dokončit sérii alespoň televizním filmem, ale ani tyto plány se nikdy neuskutečnily. Sama Shailene Woodley prohlásila, že se na žádném televizním filmu podílet nehodlá. A tak se z Divergence stala série, která nikdy nedokončila svou cestu, což je pro fanoušky Veroniky Roth (35), autorky knižní předlohy, hořkým zklamáním.

Lovci pokladů

Série Lovci pokladů s Nicolasem Cagem (60) jako Benem Gatesem přinesla dva úspěšné filmy plné akce, tajemství a překroucené americké historie. První film snímek z roku 2004 byl opravdovým hitem, stejně jako jeho pokračování s podtitulem Kniha tajemství z roku 2007. Fanoušci netrpělivě čekali na třetí díl, který měl uzavřít nevyřešené záhady, ale ten nikdy nespatřil světlo světa.

Jedním z hlavních důvodů bylo neustálé zpožďování scénáře a neschopnost scénáristů najít vhodné pokračování příběhu. I když se o třetím díle mluví již více než deset let, žádné konkrétní plány zatím neexistují. Pro fanoušky je to velká škoda, protože příběh Bena Gatese a jeho honba za poklady zůstávají fascinujícími kusy filmové historie plnými nevyřešených záhad.

Fantastická čtyřka

Neukončené vyprávění je běžnou záležitostí i pro superhrdinské série. Žádná se však nemůže „chlubit“ tolika selháními, jako Fantastická čtyřka. Ta má za sebou hned několik restartů a žádný z nich nedopadl dobře. První pokus v roce 2005 a jeho pokračování z roku 2007 sice nebyly úplné propadáky, ale rozhodně nešlo ani o žádné kasovní trháky. Poté přišel další pokus v roce 2015 s mladým obsazením, včetně Milese Tellera (37) a Kate Mary (41), který skončil katastrofálně jak u kritiků, tak u fanoušků.

Film z roku 2015 měl být začátkem nové éry pro nejstarší tým marvelovských superhrdinů, ale stal se jedním z největších propadáků v historii superhrdinských filmů. Studio Fox se pokusilo opravit reputaci série, ale nakonec se vzdalo a prodalo práva zpět Marvelu. Nyní, když jsou práva zpět u Marvelu, fanoušci doufají, že Fantastická čtyřka dostane spravedlivou šanci v rámci Marvel Cinematic Universe.

Percy Jackson

Knižní série Percy Jackson od Ricka Riordana (59) si získala srdce mnoha čtenářů, takže když se v roce 2010 objevil film Percy Jackson: Zloděj blesku s Loganem Lermanem (32) v hlavní roli, očekávání byla vysoká. Film však nedosáhl takového úspěchu, jaký se očekával, ačkoli druhý díl Percy Jackson: Moře nestvůr přinesl zlepšení, série nedostala šanci dokončit příběh na velkém plátně.

Problémem byly hlavně rozpory mezi filmovou a knižní verzí, což rozladilo mnoho fanoušků. Nyní však svítá naděje s připravovaným televizním seriálem, který by měl být věrnější předloze. Riordan se aktivně podílí na tvorbě a fanoušci doufají, že tentokrát se Percy Jackson dočká důstojného zpracování.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Nicolas Cage, Shailene Woodley, Andrew Garfield, Miles Teller

Filmy:
Fantastická čtyřka, Lovci pokladů, Amazing Spider-Man, Percy Jackson: Zloděj blesku

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmové série, propadáky, filmové propadáky, neúspěšné filmové pokračování, neúspěšné filmové série, nedokončené filmy, předčasné ukončení sérií
TOPlist