5 filmových sérií, kterým se v roce 2019 nedařilo

03.01.2020

Rok 2019 byl pro filmové fanoušky něčím skutečně výjimečným. Nejenže jsme se dočkali uzavření nové Star Wars trilogie, ale v kinech se objevila celá řada velmi zajímavých snímků, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Nic však není tak růžové, jak by se mohlo zdát, a tak jsme se vloni dočkali i několika propadáků, které dokázaly „potopit“ celé série.

V dnešním článku se podíváme právě na ty filmové série, kterým loňské filmy pořádně zavařily. Nemusí jít nezbytně o špatné filmy, ale jde o snímky, od kterých jejich fanoušci očekávali více. Jsou zde ale i takoví hříšníci, se kterými nemohou být spokojeni ani ti nejshovívavější diváci.

5. Charlieho andílci

Prvním filmem dnešního je reboot dvoudílné série z počátku nového tisíciletí. Možná vás však překvapí fakt, že ani tahle verze Charlieho andílků nebyla originálem, ale filmovým remakem špionážního seriálu ze sedmdesátých let. Ačkoliv by se dalo o kvalitách předešlých filmů přinejmenším polemizovat, novodobí Andílci jsou prapodivnou splácaninou, v které byste kladné momenty hledali jen stěží.

Rolí tří superšpionek se tentokrát ujaly Kirsten Stewart (29), Naomi Scott (26) a Ella Balinska (23) a ačkoliv se režie ujala zkušená Elizabeth Banks (45), filmu se nepodařilo vystihnout ani atmosféru filmů z let 2000 a 2003, natožpak kouzlo původního seriálu. Novodobí Andílci se snaží působit progresivněji a své hrdinky už neprezentují jen jako nebezpečné krasavice, ale bohužel to byl nápad, který vypadal dobře pouze na papíře.

Film bohužel neoslovil ani kritiky ani běžné diváky a v kinech rozhodně nezabodoval. Ačkoliv je z nových Charlieho andílků na sto honů cítit, že se snaží vytvořit obnovenou sérii filmů, po loňském debaklu je budoucnost nadcházejících dílů velmi nejistá.

4. Muži v černém

Neslavně dopadl i další film, který se snažil navázat na úspěchy akční série z přelomu tisíciletí. V kinech se totiž nedařilo ani snímku Muži v černém: Globální hrozba, kterým se režisér F. Gary Gray (50) snažil získat fanoušky původních filmů o tajné službě řešící problémy s mimozemskými civilizacemi.

Kvalita jednotlivých filmů šla postupně dolů a třetí díl z roku 2012 byl pro mnoho filmových nadšenců něčím nepřekonatelně špatným. Loňský pokus vrátit sérii její zašlý lesk se však hrubě nepodařil, a ani taková herecká esa jako Chris Hemsworth (36) a Tessa Thompson (36) jej nedokázala vytáhnout z ubíjející 115minutové nudy.

3. Rambo

Jen s velkými obtížemi byste ve filmové historii hledali většího drsňáka, než je John Rambo. Tento veterán z vietnamské války se s ničím nepáře a bez mrknutí oka zlikviduje kohokoliv, kdo mu zkříží cestu. Jediné, s čím si však zřejmě nedokáže poradit, je postupně klesající oblíbenost u jeho fanoušků.

Sylvester Stallone (73) má takový ošklivý zvyk, že neví, kdy se má se svými oblíbenými rolemi rozloučit. U Rockyho se mu tato vlastnost vesměs vyplácí, ale Rambo mu už zkrátka tolik nejde. Ačkoliv byl snímek Rambo: Poslední krev v kinech poměrně úspěšný, kritika i divácká hodnocení se s filmem nepáraly.

Jedním z nejčastěji zmiňovaných prohřešků filmu je jeho stereotypní zobrazování Mexičanů, které čas od času hraničí s xenofobií. V původním filmu se Rambo k násilí navíc uchyloval jen jako k poslední možnosti, ale tady to vypadá, že jsou krev a střeva na plátnech kin prvoplánové.

2. Hellboy

V roce 2019 se své renezance dočkal i komiksový hrdina Hellboy, který se se svými prvními dvěma díly představil v letech 2004 a 2008. Moderní Hellboy představuje ďábla bojujícího proti silám pekel v novém světle, ale onen metaforický osvětlovač se v práci hodně flákal.

Film vůbec nemá spád a jeho zápletka je naprosto stupidní. Příběh navíc postrádá logickou strukturu a chování všech postav je neuvěřitelné i na film podle komiksu. Herci v něm také nepodávají žádné excelentní výkony a sledování nového Hellboye je tak skoro bolestivé. Abychom však snímku nekřivdili, musíme zmínit i poměrně závažné zákulisní události, které celý proces natáčení ovlivnily, což je vidět i z finálního produktu.

Jediným výraznějším pozitivem je David Harbour (44), který po Ronu Perlmanovi (69) převzal roli zplozence pekel, který si piluje vlastní rohy. Bohužel ani Harbour nedokázal na svých bedrech unést celý snímek, který po právu rozcupovala nejen kritika, ale i široká veřejnost.

1. X-Men

I poslední série dnešního seznamu se točí kolem superhrdinů, tentokrát jde však o početný tým, který má na svém kontě už třináct snímků. Někteří lidé věří na to, že jim třináctka přináší smůlu a tvůrci snímku X-Men: Dark Phoenix jsou živoucím důkazem toho, že se některé povídačky skutečně mohou zakládat na pravdě.

Film potkala celá řada nepříjemností jako přetáčení velké části bombastického finále. To se filmaři rozhodli změnit, jelikož se až příliš podobalo závěru konkurenčního superhrdinského filmu s názvem Captain Marvel, který šel do kin o několik měsíců dříve. Změny uskutečněné na poslední chvíli však nejsou jediným problémem, se kterým se film potýká.

Jednotlivé scény na sebe často navazují velmi zvláštním způsobem, tón filmu se mění každou další scénou, a i na některých hercích je vidět, že se nemohou dočkat, až jim skončí jejich trápení s natáčením X-Menů.

(tod)

Fandím
16 fanoušků
Nesnáším
3 antifanoušci
Celebrity:
David Harbour, Kristen Stewart, Chris Hemsworth, Sylvester Stallone

Filmy:
Charlieho andílci, X-Men, Muži v černém, Hellboy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Kristen Stewart filmy, Sylvester Stallone filmy, David Harbour hellboy, X-Men: Dark Phoenix, Muži v černém zajímavosti, Hellboy 2019, filmy 2019, nový Hellboy, Rambo Poslední krev, Charlieho andílci nový film, Poslední Rambo, zajímavé filmy 2019, X-Men filmy, David Harbour filmy, David Harbour role
TOPlist