5 filmových sérií, které si zaslouží druhou šanci

10.08.2023

Hollywood je neúprosný a jakmile se nějakému filmu nepodaří stát se kasovním trhákem, automaticky ztrácí šance na tvorbu dalších pokračování. Přestože je filmový svět v současnosti až po okraj přeplněný umírajícími sériemi, řada z těch slibných nedostala ani šanci, protože se jim svou nedostatečnou návštěvností nepodařilo „zbořit kina“.

V dnešním článku si proto posvítíme právě na tyhle filmové série, které skončily dřív, než vůbec začaly. Zkrátka se jim nepodařilo naplnit potenciál, který bezpochyby měly. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici předčasně ukončených filmových sérií, které si zaslouží druhou šanci.

Dungeons & Dragons

Dnešní článek začneme relativní novinkou, která se v kinech objevila teprve letos. Jde o fantasy snímek ze světa deskové hry Dungeons & Dragons (Dračí doupě, pozn. red.) s podtitulem Čest zlodějů. Jde o fantastický snímek, který je určen nejen oddaným fanouškům takzvaného „Dračáku“, ale i běžným divákům, kteří historii tohoto světa neznají.

O přenesení příběhů z tohoto světa na filmová plátna se v minulosti snažilo už několik tvůrců, ale jejich filmy byly vždy přinejlepším podprůměrné, při nejhorším naprosto otřesné. Letošní Čest zlodějů je ale řemeslně skvěle odvedeným filmem, na kterém pracovali lidé, kterým skutečně záleželo na tom, jak jejich snímek dopadne.

Tohle úsilí se ale bohužel nepodařilo přenést na návštěvnost kin a budoucnost dalších filmů ze světa Dračího doupěte je tak v současnosti velmi nejistá. Nezbývá než doufat, že se hollywoodští pohlaváři rozhodnou dát magickému světu ještě jednu šanci.

Dark Universe

Úspěch komiksových filmů záviděla Marvelu řada filmových studií, a to nejen konkurenční DC. Právě proto se vedení spousty z nich rozhodlo vytvářet obrovské vzájemně propojené filmové série vystavené na slavných postavách. Téměř žádnému studiu se však úspěch Marvelu zopakovat nepodařilo, a snad nejhůř dopadl Universal se svým projektem Dark Universe.

Ten měl spojovat řadu děsivých literárních postav jako je Dr. Jekyll a Pan Hyde, Van Helsing, Drákula či neviditelný muž. Universal už měl navíc jasno, kdo bude tyhle postavy hrát a rozhodně nešlo o malá jména. S postavami Dark Universe měl být spojován Johnny Depp (60), Russell Crowe (59) nebo Tom Cruise (61).

Právě Cruisova Mumie z roku 2017 všechny naděje na propojený vesmír plný slavných strašidelných postav pohřbila. Šlo o teprve druhý film Dark Universe (po snímku Drákuka: Neznámá legenda), ale dva propadáky v řadě znamenaly pro tenhle ambiciózní projekt definitivní konec. Při tom je to poměrně dobrý nápad, jen to provedení mohlo být o poznání lepší.

Dredd

Soudce Dredd z roku 1995 se Sylvesterem Stallonem (77) v hlavní roli nelítostného strážce zákona ze stejnojmenného komiksu se nedá popsat jinak než prapodivná splácanina a typický produkt „devadesátek“. Všechno bylo podivně nablýskané, tvůrcům nezáleželo na ničem kromě peněz a podle toho vypadaly i jejich filmy.

Film z roku 2012 s jednoduchým názvem Dredd je ale pravým opakem. Zde tvůrcům opravdu záleželo na tom, aby byli věrní komiksové předloze a neméně se o to snažil i Karl Urban (51), který Dredda ztvárnil. Tohle nadšení se ale potenciálním divákům bohužel nepodařilo vysvětlit a většina kinosálů tak zůstala přinejlepším poloprázdná.

Je to ale obrovská škoda, protože je za Dreddem vidět obrovská spousta práce a snímek tak nabízí širokou škálu inspirativních nápadů, ne které dodnes nejsme v Hollywoodu úplně zvyklí. Přesto se ale Dredd zkrátka nestal dalším Spider-Manem nebo Batmanem, kteří se mohou chlubit řadou filmových zpracování, spin-offů, rebootů a dalších počinů.

Správní chlapi

V dalším snímku se znovu objevuje Russel Crowe a parťáka mu dělá sám Ken – Ryan Gosling (42). Ti si v roce 2016 zahráli v akční krimikomedii s názvem Správní chlapi. Gosling ztvárnil soukromého detektiva a Crowe nájemného bouchače, kteří společně vyšetřují zdánlivě nesouvisející zmizení mladé dívky a úmrtí pornohvězdy.

Jde o brilantní snímek, u kterého diváci smáli od začátku až do konce. Tedy alespoň ti, kteří jej viděli. Malá návštěvnost byla totiž hlavním problémem, který Správným chlapům znemožnil proměnit se ze zábavného snímku v úspěšnou filmovou sérii.

Milénium

Na konec dnešního článku jsme si nechali snímek Muži, kteří nenávidí ženy, což je první díl detektivní trilogie švédského spisovatele Stiega Larssona. Příběh první knihy vypráví o novináři, který vyšetřuje dávné zmizení dívky z mocné rodiny jednoho švédského továrníka, a přesně to zpracovává i snímek Davida Finchera (60) s názvem Muži, kteří nenávidí ženy.

Jak jste ale asi pochopili, jde jen o první příběh z třídílné série, ale těch dalších už jsme se v hollywoodské verzi nikdy nedočkali. Existuje sice trojice švédských filmů, které vychází z Larssonovy knižní série, ale z Fincherovy dílny vzešel jediný. A je to velká škoda. Jako on umí napětí budovat jen málokdo a když k tomu přidáte hvězdné obsazení v čele s Danielem Craigem (55), je neúspěch filmu jen těžko pochopitelný.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Daniel Craig, Russell Crowe, Ryan Gosling

Filmy:
Muži, Dredd, Muži, kteří nenávidí ženy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Russell Crowe role, filmové série, filmové propadáky, neúspěšné filmy, slavné filmové série, neúspěšné filmové série
TOPlist