5 filmových přešlapů, které nakonec ve snímcích zůstaly

16.05.2018

Občas se vám nějaká scéna zkrátka nepodaří napoprvé natočit. Někdo udělá chybu, a tak se to celé musí přetočit znovu. Tyhle „přešlapy“ často stojí nejen hodně peněz, ale také času. Stává se ale i to, že tyhle chyby ve filmu zůstanou. Čas od času je to kvůli tomu, že si jí nikdo nevšimne, ale občas je tato chyba prostě zábavná, a tak ji ve svém filmu jeho tvůrci nechají úmyslně.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam 5 filmových přešlapů, které z toho či jiného důvodu ve filmech nakonec zůstaly. Schválně nám pak napište do komentářů, kolika z nich jste si sami všimli a jestli víte ještě o nějakých dalších, které v dnešním článku nezazní. Rádi se přiučíme!

5. Zoolander – zapomenutí dialogu

Když točíte film, máte s tím zpravidla spoustu starostí. Pokud jste ale Ben Stiller (52) a kromě režírování ke svému filmu píšete i scénář a hrajete v něm hlavní roli, máte OPRAVDU spoustu starostí.

Navzdory chladnému přijetí jeho pokračování z roku 2016, se první Zoolander těší poměrně dobré reputaci. Není se čemu divit, Stiller ho totiž točil v době své největší slávy a vložil do něj skutečně téměř vše. Když jste ale takhle vytížení, zkrátka a dobře nemůžete pořád myslet na všechno naráz a občas vám něco unikne.

K jednomu z takových „opomenutí“ došlo při natáčení scény, kdy se Stiller v roli Dereka Zoolandera baví s postavou Davida Duchovnyho, který hraje bývalého modela rukou, ze kterého se stal podivínský konspirační teoretik. Když však Stillerovi v roli Zoolandera vysvětluje, že módní průmysl stojí za většinou vražd celebrit, zdá se, že se z bláznivé komedie pomalu stává detektivní drama.

Tedy alespoň až do chvíle, než Zoolander opět promluví. Modelové jsou podle Duchovnyho teorie ideálními zabijáky, jelikož mají prakticky „vymyté“ mozky a tak slepě následují veškeré rozkazy. Po takto dechberoucím zjištění však Stiller zapomněl, co má říct, a tak prostě zopakoval svou předešlou repliku: „Proč ale zrovna modelové?“ Tato chyba v podstatě vystihla Zoolanderův charakter, a tak byl tento improvizovaný výrok ve filmu zanechán.

4. Strážci Galaxie – upuštění orbu

Rober Downey Jr. (53) je Iron Man. Chris Evans (36) je Kapitán Amerika. A Chris Pratt zkrátka je Peter Quill, který je také znám jako Star Lord. Možná vás ale překvapí kolik společného toho poslední zmíněný se svou komiksovou rolí má.

Kromě neodmyslitelného charizma a poněkud zvráceného smyslu pro humor sdílí Pratt se Star Lordem i jeho nešikovnost. Ta se nejvíce projevila ve scéně se Sběratelem v prvním díle Strážců galaxie.

Ve chvíli, kdy mu totiž Star Lord předává pověstný orb, za kterým se Strážci po celou dobu filmu honí, tak tento artefakt omylem upustí a zachytí ho až na poslední chvíli. V té době ještě nikdo netuší, že orb obsahuje jeden ze šesti kamenů nekonečna, které v sobě skrývají neuvěřitelnou sílu.

Možná vás proto překvapí, že tahle situace nebyla původně vůbec v plánu. Pratt jen zkrátka orb neudržel v ruce a rekvizitu upustil. Režiséra Jamese Gunna (47) však Prattova nešikovnost pobavila natolik, že tuto scénu ve filmu ponechal.

3. Princezna Nevěsta – K.O. koncem meče

Herectví někdy může být opravdu náročná dřina. Už jsme psali několik článků na téma zranění, která se při natáčení filmů přihodila. Některá jsou však vážnější než jiná. To, ke kterému došlo při natáčení pohádkové komedie Princezna Nevěsta, naštěstí spadá do kategorie těch lehčích.

Hlavního hrdinu filmu Westleyho hraje Cary Elwes (55), který na natáčení jen tak nezapomene. To je ale vzhledem k tomu, co se mu stalo, možná špatná volba slov. Cary měl být totiž v jedné scéně omráčen, ale jelikož použití makety by bylo v konečném filmovém produktu příliš „okaté“, rozhodli se filmaři použít skutečný meč.

Cary měl dostat ránu do hlavy koncem tohoto meče, čímž měla být jeho postava omráčena. Vše na první pohled proběhlo přesně tak, jak mělo, a Cary se po úderu bezvládně zhroutil k zemi. Radost z povedené scény se však vytratila, když se tento britský herec nezvedal ze země.

Rána totiž přistála mnohem tvrději, než bylo původně zamýšleno a Caryho Elwese skutečně omráčila. Ten se probral až o několik hodin později v nemocnici. Až si příště pustíte Princeznu Nevěstu, možná pochopíte, proč tahle scéna působí tak přesvědčivě.

2. Star Trek: Do neznáma – Tvrdá rána

Tvrdě dopadající rány se ale nevyhýbají ani moderním filmům. Příkladem za všechny může být druhý díl rebootovaného Star Treku s podtitulem Do neznáma z roku 2016. V tomto epickém sci-fi je hned několik soubojů, ale pro Chrise Pinea (37), představitele kapitána Kirka, byl nejhorší boj s postavou Idrise Elby (45).

Ten totiž v tomto souboji udeřil tvrději, než zamýšlel, a Pine dostal pořádnou ránu přímo do obličeje. Kromě toho, že filmaři tento záběr nakonec skutečně použili, se k této ráně váže ještě jedna zajímavá věc.

Jelikož se jednotlivé scény netočí postupně, ale na přeskáčku, bylo natáčení tohoto pěstního souboje jednou z prvních věcí, které se točily. Pineovo zranění však vypadalo hůř, než ve skutečnosti bylo, a tak přestože se herec cítil být v pohodě, jeho obličej hyzdilo očividné zranění po velkou část natáčení.

Pokud se budete na jednotlivé scény Star Treku soustředit, možná si všimnete, že má Pine pohmožděný obličej ještě mnohem dříve než se setká s Elbovým Krallem.

1. Čaroděj ze země Oz – Kouřová clona

Dokonce i při natáčení tohoto klasického snímku z roku 1939 nastalo několik chyb, které málem ohrozily samotnou existenci filmu. Kvůli tomu, že byly speciální efekty ještě v plenkách, byl navíc v ohrožení i život jednoho z hlavních herců filmu.

Když totiž měla Margaret Hamilton v roli zlé čarodějnice zmizet v oblaku kouře ze scény, tak to napoprvé úplně nevyšlo. Kouř se spustil mnohem dříve, než se herečka vůbec dostala na domluvené místo, a tak celá scéna působí dosti amatérsky. Důvod, proč byla tahle scéna nakonec použita ve finální verzi filmu, vás možná zaskočí.

Když se scéna natáčela podruhé, uvízla Hamilton v padacích dveřích a kvůli ohni a kouři utrpěla četné popáleniny. Už to zní hrozně, ale v kombinaci s jejím zeleným makeupem byla celá situace ještě mnohem horší.

Ve směsi, kterou měla herečka na obličeji, byla i měď, která když se rozžhaví, není ničím příjemným. Hamilton proto musela být okamžitě hospitalizována a filmaři museli využít první nepovedený záběr.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Chris Pine, Margaret Hamilton, Ben Stiller

Filmy:
Princezna Nevěsta, Zoolander, Čaroděj ze země Oz

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nehody, komedie, američtí herci, americké filmy, americké komedie, Ben Stiller filmy, nehody při natáčení, žebříčky, chyby ve filmu, přešlapy ve filmech, filmové přešlapy, Zoolander scény, nehody u filmu, nehody s mečem, strážci galaxie zajímavosti, Star Trek Do neznáma
TOPlist