5 filmových polibků, které nikdy nebyly ve scénáři

03.10.2018

Romantické polibky bývají ve většině filmů vyvrcholením budování daného vztahu. Celý děj k nim od samého začátku filmu spěje, a od tohoto polibku diváci čekají opravdu hodně. Proto většina scénáristů tyto momenty nepodceňuje a přidávají k nim dlouhé popisky toho, jak přesně by mělo celé líbání vypadat.

Ne vždy však probíhá plánování filmového polibku takhle pečlivým způsobem. Scénáristé totiž s těmito scénami přicházejí až během samotného natáčení například díky chemii, kterou mezi sebou představitelé filmových rolí mají, a někdy si polibky do filmu přidají dokonce sami herci.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti neplánovaných polibků, které se ve filmech přesto objevily.

5. Chris Pratt a Bryce Dallas Howard – Jurský svět

Obnovený Jurský park v podobě Jurského světa nezpochybnitelně obsahoval mnoho momentů, které fanouškům této dinosauří série zvedly mandle. Naklonování dinosauřího hybrida či sprint na vysokých podpatcích zkrátka nepůsobí jako ten starý dobrý Jurský park, který jsme si na začátku 90. let zamilovali.

Jedna věc se však filmu upřít nedá, a to je právě téměř hmatatelná chemie mezi představiteli hlavních rolí – Chrisem Prattem (39) a Bryce Dallas Howard (37). Jejich vztah byl skutečně dobře napsaný, a tak je až s podivem, že jejich polibek na konci filmu nebyl hned od začátku filmu v plánu.

Podle Howard to ale přesně tak bylo. Sedmatřicetiletá herečka se v jednom z rozhovorů svěřila, že o polibku mezi Claire a Owenem vůbec nevěděla, a to až do chvíle, kdy se na ni Pratt v jedné ze scén prostě „vrhnul“. Scénu navíc natočili hned několikrát a Pratt ji políbil až při posledním pokusu a přesně tento záběr ve filmu zůstal.

Režisér Colin Trevorrow (42) se později nechal slyšet, že tato scéna nebyla tak spontánní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Prý si Pratta vzal stranou a tam mu navrhl, že by mohl svou hereckou kolegyni políbit. Její překvapení za to nakonec skutečně stálo.

4. Bill Murray a Scarlett JohanssonZtraceno v překladu

Jedna z nejznámějších scén snímku Ztraceno v překladu se odehrává téměř na samém konci filmu, kdy se postavy Billa Murrayho (68) a Scarlett Johansson (33) emotivně loučí. Tento nepravděpodobný pár se sblíží při návštěvě japonského Tokia, kterému ani jedna z postav nemůže „přijít na kloub“.

Starší Bob do této japonské metropole přijel natáčet reklamu na whiskey a mladá Charlotte sem přijela se svým manželem. Oba si připadají ztraceni, nerozumějí jazyku ani kultuře a navíc oba trpí nespavostí. Díky těmto okolnostem se sblíží více, než by si kdy mysleli.

Scéna jejich společného polibku je pověstná hned z několika důvodů. Zaprvé v ní Murray Johansson něco pošeptal do ucha a dodnes ani jeden z herců neodhalil, co to bylo, a zadruhé byl jejich polibek Murrayho improvizací, která americkou herečku zjevně překvapila.

3. Mark Hamill a Carrie Fisher – Star Wars: Poslední z Jediů

Ne každý filmový polibek musí být za každou cenu milostný. Stačí se podívat na polibek Marka Hammila (67) a Carrie Fisher v osmé epizodě Hvězdných válek s podtitulem Poslední z Jediů. Zde totiž nejde o vášnivý polibek, nýbrž o vyjádření hluboké rodinné lásky citlivým polibkem na čelo.

Scéna původně sloužila jako rozloučení sourozenců, jelikož Luke věděl, že ze svého souboje s Kylo Renem nevyjde živý. Dnes má však jejich polibek mnohem větší význam, jelikož se prostřednictvím něj Hamill rozloučil se svou dlouholetou hereckou kolegyní a skvělou kamarádkou Carrie Fisher, která zemřela ještě dříve, než šel film do kin.

Hamill se později svěřil, že zatím neměl odvahu se jejich poslední společnou scénu podívat. „Bude mi navždy chybět. Je zkrátka nenahraditelná,“ prohlásil herec.

2. Woody Harrelson a Elizabeth BanksHunger Games: Síla vzdoru 2. část

Texaský herec Woody Harrelson (57) se po vydání posledního dílu oblíbených Hunger Games svěřil časopisu Entertainment Tonight, že jeho polibek s Elizabeth Banks (44) si do filmu přidal sám. „Vůbec netušila, že se ji chystám políbit,“ prozradil Harrelson.

Aby toho nebylo málo, agentuře AP později dokonce prozradil, že jediným důvodem pro jeho překvapivý polibek byl fakt, že herečce chtěl už dlouhou dobu prostě dát pusu. Podle různých „drbů“ se však zdá, že v tom Woody nebyl sám, jelikož Banks údajně schválně zkazila několik záběrů, aby se s ním mohla znovu a znovu líbat.

1. Steve Carell a Oscar Nuñez – Kancl

Poslední polibek se od ostatních také trochu odlišuje. Není totiž ani milostný, ani přátelský, ale zkrátka a jednoduše nepříjemně nemístný. Odehrál se totiž v seriálu Kancl mezi herci Stevem Carellem (56) a Oscarem Nuñezem (59).

Carell v seriálu hraje egoistického šéfa kanceláře, který ani zdaleka nemá tušení o tom, co je a není vhodné chování. Scéna, ve které políbí svého homosexuálního zaměstnance, aby dokázal, že není homofob, je skvělým důkazem jeho podivínství. O to neuvěřitelnější je proto fakt, že si Carell polibek do seriálu přidal sám.

Podle Nuñeze ho měl totiž Carell původně pouze obejmout. Nebyl by to však Steve Carell, aby celou situaci nevyhnal do extrému.

(tod)

 

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Bill Murray, Woody Harrelson, Bryce Dallas Howard, Chris Pratt, Steve Carell, Mark Hamill, Elizabeth Banks, Carrie Fisher, Oscar Nuñez

Filmy:
Ztraceno v překladu, Kancl, Hunger Games: Mockingjay - Part 2, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
líbání, Mark Hamill role, Mark Hamill filmy, improvizace, filmové polibky, polibky ve filmech, líbání herců, líbání ve filmu, dojemné scény, Chris Pratt filmy, Chris Pratt role, spontánní scény, spontánní polibky, filmové improvizace, improvizace ve filmu
TOPlist