5 filmových pokračování, která na sebe nechala čekat až příliš dlouho

29.09.2021

Natáčení několikadílných filmových sérií se Hollywoodu opravdu vyplatí. Předem totiž moc dobře víte, že mají další díly nově stvořené série velkou část diváků v podstatě jistou. Když se jim totiž líbil první díl, je velmi pravděpodobné, že se půjdou podívat i na dvojku.

Jakmile totiž filmová studia ucítí peníze, okamžitě se vrhnou do tvorby nových dílů. Jak ale známo, výjimka potvrzuje pravidlo, a proto jsme si pro vás dnes připravili seznam pěti filmových pokračování, která na sebe nechala čekat až dlouho a jejich „zaručený úspěch“ se tak úplně nekonal.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Dobrodružná série o nejslavnějším archeologovi historie je jedním z nejlepších výsledků spolupráce George Lucase (77) a Stevena Spielberga (74). Když totiž zmíníme ikonický klobouk, bič a pořádně tvrdý pravý hák, snad každému se vybaví Harrison Ford (79) v roli legendárního Indiana Jonese.

Zároveň asi moc dobře víte, že jsme se prvních třech dílů série od Dobyvatelů ztracené archy až po Poslední křížovou výpravu dočkali v osmdesátých letech. Ty, co slavného archeologa bojujícího proti nacistům neměli ani tak dost, však v roce 1989 nečekala dobrá zpráva. Na čtvrtý díl si museli počkat dalších bezmála dvacet let.

Pokud jste si ale opravdu počkali na prozatím poslední film série, nebyla vaše touha po starém dobrém Indym ukojena ani v roce 2008. Království křišťálové lebky je totiž bezesporu nejslabším článkem celé série. Doufejme, že se Spielberg s Lucasem poučili a že bude připravovaný pátý díl o poznání lepší.

Den nezávislosti: Nový útok

Když se řekne katastrofický akční velkofilm, některým z vás se možná vybaví i Den nezávislosti z roku 1996. Režisér Roland Emmerich (65) se skutečně snažil, aby byl jeho snímek co nejúspěšnější, a proto jej až po okraj naplnil patriotickými scénami, akčními přestřelkami i drňáckými hláškami. Všechny tyhle součástky zafungovaly nejen na Američany, kterým byl Den nezávislosti určen, ale oslovily i diváky po celém světě.

Proto byli všichni nadšení, když se na veřejnost dostala zpráva, že se Den nezávislosti v roce 2016 vrátí do kin s podtitulem Nový útok. Ačkoliv to měl být návrat ve velkém plný všeho, co mají Emmerichovi fanoušci rádi, postupně se začaly množit nepříjemné informace o tom, že Nový útok vůbec nebude takový jako milovaná jednička.

Nejtvrdší ránu filmu zasadil Will Smith (52), když oznámil, že se natáčení o dvacet let mladšího filmu nezúčastní. Hollywood byl navíc filmy o mimozemských invazích naprosto přesycen, a nikdo už nebyl na takový druh akční podívané zvědavý. Nový útok tak v kinech ostrouhal a nezachránil jej ani vždy vynikající Jeff Goldblum (68).

Zoolander 2

Fanouškům Bena Stillera (55) nejspíš postavu Dereka Zoolandera představovat nemusíme. Pro všechny ostatní jde ale o jednu z největších hvězd modelingu, který se stal hlavní hvězdou komedie Zoolander z roku 2001. Zatímco krásu by mohl rozdávat po litrech, inteligence mnoho nepobral. Přesto stál za odhalením jedné z nevětších konspirací historie.

Tahle ztřeštěná komedie si okamžitě získala miliony fanoušků, kteří se lámali smíchy nad hereckými výkony Stillera, Owena Wilsona (52) nebo Willa Ferrella (54). Je proto až s podivem, že na sebe druhý film s nejznámějším modelem nechal čekat dlouhých patnáct let. Bohužel pro všechny trpělivé fanoušky nebyl ani Zoolander 2 slavným návratem, který si všichni přáli.

Dvojka obsahovala spoustu vtipů, které zazněly v původním filmu, jen zasazených do trochu jiného kontextu. I příběh byl vlastně zamotanější verzí děje původního Zoolandera. Ve zkratce, pokud jste druhý film série prozatím neviděli, o nic zásadního jste rozhodně nepřišli. Pokud ale po Zoolanderovi opravdu bažíte, pusťte si radši původní snímek.

Hledá se Dory

Zbytečně dlouhé čekání se netýká pouze hraných filmů, ale mohou jim trpět i animované filmy pro děti. U těch je příliš dlouhé čekání však ještě nepřijatelnější, jelikož je jejich původní cílová skupina už dávno dospělá. Stačí si vzít nesmrtelný animák s názvem Hledá se Nemo, který se v kinech objevil už v roce 2003.

Víte, jak dlouho jsme museli čekat na jeho pokračování s názvem Hledá se Dory? Třináct let. To znamená, že pokud byl původní film cílen na osmileté publikum, v roce 2016 bylo těmto „dětem“ už jednadvacet. Tvůrci tak museli cílit na děti, které Nema neznají, čímž však vyvstává na povrch otázka, proč v takové situaci vůbec natáčet druhý díl série.

Neberte to špatně. Hledá se Dory je povedeným animákem, který sice nedosahuje kvalit původního filmu, ale to dokáže máloco. Pixar je navíc v tomto ohledu specialista. Stačí se podívat na pokračování Příběhu hraček nebo Úžasňákových, které také vyšly s více než desetiletým zpožděním, ale u Nema a Dory jde vážně o extrém.

Návrat blbýho a blbějšího

Na konec dnešního článku jsme si schovali ještě jednu ztřeštěnou komedii, která poprvé vyšla už v roce 1994. Tenhle snímek měl hned dva hlavní hrdiny, které „geniálně“ ztvárnili Jim Carrey (59) a Jeff Daniels (66). Slovo „geniálně“ berte s rezervou, protože oba ve filmu Blbý a blbější hrají naprosté idioty, kteří se naprostým zázrakem dokáží probojovávat životem.

I tihle dva podivíni se dočkali filmového pokračování a podobně jako u Dne nezávislosti to bylo přesně po dvaceti letech. Z Návratu blbýho a blbějšího jde však dvacet let čekání cítit ještě víc než z pokračování katastrofického akčňáku. Většina vtipů druhého dílu je naprosto zastaralá a působí, jako by byly skutečně vymyšleny před dvaceti lety.

I tak jde o lepší podívanou, než kterou byl film Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda, který se do kin dostal v roce 2003. V případě tohoto filmu ale nešlo o plnohodnotné pokračování, ale podivný pokus o film, ve kterém se navíc neobjevil Carrey ani Daniels.

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Will Smith, Harrison Ford, Jeff Goldblum, Ben Stiller

Filmy:
Den nezávislosti, Zoolander, Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Dumb and Dumber To

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist