5 filmových hrdinů s masivním množstvím zabitých nepřátel

30.10.2023

Filmoví hrdinové jsou většinou svých fanoušků obdivováni hlavně pro jejich chrabrost a neomylný morální kompas. Hrdina má bránit slabší, konat dobro a projevovat slitování se svými nepřáteli. O tom posledním se nejspíš nikdo nezmínil filmovým postavám, které jsme si pro vás připravili v dnešním článku.

Dnes se totiž zaměříme na filmové hrdiny, kteří za ty roky služby nasbírali obrovský počet zabitých nepřátel. Postavit se do cesty následujícím zabijákům znamená jistou smrt, a ačkoliv se svými protivníky činí krátký proces ve jménu dobra, ani ten největší svatoušek se v jejich přítomnosti nejspíš nemůže cítit úplně klidně.

Frank Castle – Punisher: 173

Začneme pěkně postupně u komiksového hrdiny, který svým nekompromisním přístupem k rozdělování světa na dobrý a špatný, zatím ve filmech nepřekročil dvě stovky zabitých. V komiksech je situace jiná, oběti Punisherova řádění se tak ani nedají spočítat. Ve filmovém světě ale dojdete k jasné číslovce – 173.

Punishera, Kata nebo Franka Castla si na stříbrném plátně zatím zahráli tři herci. Tím prvním byl Dolph Lundgren (65) v roce 1989, poté přišel Thomas Jane (54) a prozatím naposledy si na sebe ikonické černé triko s logem lebky oblékl nedávno zesnulý Ray Stevenson. Pokud bychom počítali i se seriálovou verzí v podání Jona Bernthala (47), byl by počet zabitých ještě mnohem vyšší, ale ani číslovka 173 není zrovna bezvýznamná.

Alice – Resident Evil: 271

Čtvrtý nejvyšší počet mrtvých má na svědomí jediná žena dnešního seznamu, kterou si v akční hororové sérii Resident Evil zahrála Mila Jovovich (47). Filmová série je založená na stejnojmenné sérii videoher, která se může dosud těšit z velkého množství nadšených hráčů, kteří se k ní s dalším dílem nadšeně vracejí.

Jovovich však ve filmech hraje záhadnou Alice, která se ale v žádné z videoher nikdy neobjevila. Je to dívka, která se jednoho dne probouzí ve městě, které se zanedlouho stane epicentrem zombie apokalypsy. Byla infikována uměle vytvořeným virem, který ostatní mění na krvežíznivá monstra, zatímco Alice tak získala nadlidské schopnosti, které k zabíjení těchto monster využívá.

Na ploše šesti filmů tak Alice odpravila na 271 nepřátel, z nichž velkou část tvořili právě různorodí pojídači mozků. Ať už ale bojuje s příšerami nebo s mocichtivými šílenci, Alice rozhodně není někým, s kým je radno si zahrávat.

John Wick – John Wick: 399

Dalším nelítostným střelcem dnešního článku je vlastně antihrdina, kterému ale od začátku jeho fandíte. Jednak proto, že bojuje proti zločineckému podsvětí, a druhak proto, že je jeho honba za nepřáteli naprosto oprávněná. John Wick je totiž bývalý nájemný zabiják, který své zbraně pověsil na hřebík a rozhodl se žít rodinným životem.

Jeho žena však tragicky zemřela a jediné, co po ní Johnovi zbylo, bylo malé roztomilé štěně. To mu zanechala, aby mu dělalo společnost. Jednoho dne se ale do Johnova domu vloupají ruští gangsteři, kteří jej omráčí, štěně usmrtí, a ještě mu ukradnou jeho milovanou káru. A to se prostě nedělá.

John Wick tak ve čtyřech filmech zabil na 399 nepřátel, a ačkoliv k tomu povětšinou používal střelné zbraně, byl ochotný si tu a tam zašpinit vlastní ruce. Je například pověstný tím, že dokáže člověka zabít tužkou. Ačkoliv Keanu Reeves (59) natočil celou řadu akčních filmů, John Wick je jeho nejvíc smrtící postavou.

John Rambo – Rambo: 493

Řadou zabijáckých akčních rolí se může chlubit i Sylvester Stallone (77), a pokud bychom k jeho postavě Barneyho Rosse ze série Expendables přičetli i zabití všech ostatních „postradatelných“ členů jeho elitního komanda, dostali bychom se až ke dvěma tisícům zabitých padouchů. Dnes se ale soustředíme na jednotlivé postavy a v případě Stallona vede v tomhle ohledu bez diskuze John Rambo.

Zatímco v prvním filmu je John zodpovědný za jedinou smrt, v dalších dílech série je už mnohem „odvázanější“. Po titulkové scéně pátého snímku s názvem Rambo: Poslední krev válečný veterán z Vietnamu nasbíral na 493 zabití, a v každém dalším snímku byl krvelačnější a krvelačnější.

James Bond – Bond: 597

Na konec dnešního článku jsme si nechali postavu, kterou za dobu její existence ztvárnilo na sedm šarmantních herců. Nejspíš vám je hned jasné, že touhle postavou nemůže být nikdo jiný než tajný agent ve službě Jejího Veličenstva, který má ještě ke všemu povolení zabíjet. A že ho využívá na maximum.

James Bond měl během své služby vlasti podle nejrůznějších odhadů na svědomí bezmála šest stovek zmařených životů a je jasné, že se mu zbývající tři zabití po premiéře následujícího snímku určitě podaří dohnat. Tentokrát to ale nebude rukou Daniela Craiga (55) jehož Bond se naposledy objevil ve filmu Není čas zemřít, milník 600 zabití tak překročí nový herec.

Kdo bude příštím agentem 007 se doposud neví a odhady se různí. Záleží totiž na tom, jestli budou chtít filmaři vyprávět spíš příběhy z Jamesova mládí, některé z jeho posledních misí, nebo celou situaci pojmou úplně jinak a přestanou tak třeba čerpat z knižních předloh Iana Fleminga.

(tod)

Fandím
25 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Thomas Jane, Milla Jovovich, Keanu Reeves, Sylvester Stallone

Filmy:
Resident Evil, Rambo: První krev, Kat

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zabití, akční hrdina, akční hrdinové, brutální zabití ve filmu, filmoví zabijácí, filmoví vrazi, Elitní zabijáci, počet mrtvých
TOPlist