5 fantastických filmových pokračování, která původně nikdo nechtěl

02.06.2023

Jak ve filmovém světě odlišit zrno od plev? Dá se vůbec soudit film ještě dřív, než ho zhlédnete? Podle těch, které vám představíme v dnešním článku, si vždycky opravdu musíte počkat. Na následující filmy se totiž těšil málokdo a spousta z nás je předem odepsala jako průhlednou snahu filmových studií o lehce vydělané peníze.

Když ale došlo na „lámání chleba“, zjistili jsme, že tyhle snímky nestojí jen na nostalgii, kterou by filmaři ubíjeli své fanoušky, ale že jde o vynikající snímky, které dokázaly úplně bez problému fungovat samy o sobě. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici skvělých filmových pokračování, na které se zprvu těšil málokdo.

Top Gun Maverick

Dnešní článek začneme filmem, který v loňském roce překonal snad veškerá očekávání, která od něj měli i ti nejzkušenější hollywoodští mazáci. Nejenže si jeho tvůrci odnesli Oscara za nejlepší zvuk, ale zároveň se podle serveru Boxofficemojo.com stal dvanáctým nejvýdělečnějším filmem historie.

Řeč je samozřejmě o druhém díle Top Gunu s podtitulem Maverick, na který diváci čekali přes třicet let. Druhý díl nejen skvěle rozvíjí osudy leteckého esa v podání Toma Cruise (60), ale zároveň skvěle funguje i sám o sobě. Nabízí příběh založený na emocích, solidní herecké výkony, ale především i vynikající akci plnou napínavých scén.

V kontrastu toho, jak malá očekávání diváci i odborná kritika od Mavericka měli, jde zkrátka o až překvapivě kvalitní filmový zážitek.

Šílený Max: Zběsilá cesta

Dlouhou dobu byl Šílený Max spojován s jediným jménem. Jen málokdo by si na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let dokázal představit, že by titulního hrdinu hrál někdo jiný než Mel Gibson (67). Když ale George Miller (78) oznámil, že se k sérii vrátí s novým představitelem hlavního hrdiny, vyvolalo to u diváků kolektivní zvolání: „No a?“

Od premiéry třetího dílu s podtitulem Dóm hromů uběhlo v roce 2015 už 30 let a jen s velkými obtížemi byste hledali někoho, koho tahle zpráva nadchla. Jak se ale na povrch začaly dostávat různé trailery a další propagační materiály k filmu, začalo být obecenstvo novému Maxovi s podtitulem Zběsilá cesta čím dál víc nakloněnější.

Kombinace skvělých efektů, nevídaného prostředí a nového Maxe v podání Toma Hardyho (45) udělala z nového zpracování příběhů o osamělém jezdci jedno z největších překvapení roku 2015. I díky tomu bychom se v příštím roce měli dočkat přímého pokračování s podtitulem The Wasteland a sólového spin-offu s jednoduchým názvem Furiosa.

Creed

Sylvester Stallone (76) se na začátku své filmové kariéry proslavil především jako válečný veterán John Rambo a jako neústupný boxer Rocky Balboa. Oba tito hrdinové se za ta léta na filmových plátnech dočkali několika více či méně zdařilých filmů a oba museli vydržet zásadní pauzu mezi jednotlivými díly svých sérií.

Zatímco se nikdy neomrzí sledovat Slye, jak roztodivnými způsoby vraždí své nepřátele, nad sportovními filmy o nezlomném boxerovi visel dlouhou dobu zásadní otazník. Budou filmy o Rockym stále dobré, i když je Stallone dávno v důchodovém věku? Filmaři si naštěstí absurdnost sedmdesátiletého boxera uvědomovali, a Rockyho tak postavili do jiné pozice.

Místo toho, aby aktivně boxoval v ringu, se Rocky stal trenérem syna svého prvního soupeře a později nejlepšího přítele. Adonis Johnson v podání Michaela B. Jordana (36) vyhledá kamaráda svého dávno zesnulého otce, aby jej vytrénoval v nejlepšího boxera v jeho váhové kategorii. Výsledkem je napínavý příběh plný emocí s názvem Creed.

Rychle a zběsile 5

Rychlá auta, krásné ženy a stále absurdnější příběhy o partičce bývalých zlodějů a automobilových závodníků. Takhle nějak by se dal shrnout současný stav filmů ze série Rychle a zběsile. Při zhlédnutí nejnovějších filmů série by vás pravděpodobně ani nenapadlo, jak „při zemi“ se původní filmy držely.

K největší a nejvýraznější změně, která dodnes určuje směřování těchto filmů, došlo v roce 2011, kdy měl premiéru už pátý díl této veleúspěšné série. Tehdy se všechno stalo „větší“. Větší rozpočty znamenaly větší akční scény, větší zábavu a větší ambice. Už nešlo o partičku automobilových závodníků, ale o mezinárodně hledané zločince, kteří jsou ale zároveň i bojovníky proti organizovanému zločinu.

Blade Runner 2049

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali snímek, který řada diváků považovala za dokonalý už v roce 1982, kdy se dostal do kin. Blade Runner přinesl divákům neotřelou cyberpunkovou atmosféru, kterou si na velkém plátně dosud nemohli zažít. Obrovské neonové cedule ozařující špínu ulic obrovského velkoměsta společně s temným detektivním příběhem vytvořily snímku skutečně neopakovatelný zážitek.

To jsme si alespoň mysleli do roku 2017, kdy se Denis Villeneuve (55) vytasil s pokračováním Blade Runnera s podtitulem 2049. To se odehrává o několik let později a hrdinou tentokrát není lovec replikantů Rick Deckard, ale jeden z androidů ve službách policie. Fanoušci původního filmu se obávali, jak nový Blade Runner dopadne, když jej nebude natáčet Ridley Scott (85), ale nakonec se ukázalo, že byly tyhle obavy zbytečné.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Cruise, Tom Hardy, Sylvester Stallone, Michael B. Jordan

Filmy:
Blade Runner, Top Gun, Rocky, Mad Max: Fury Road

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Tom Hardy Šílený Max, očekávané filmy, kultovní filmy, Rocky Balboa, Blade Runner 2049, pokračování slavných filmů, Top Gun Maverick, filmová pokračování
TOPlist