5 Easter eggů, které vám mohly uniknout ve druhém Deadpoolovi

08.11.2018

Přestože je to už skoro půl roku, co šel Deadpool 2 do kin, jeho DVD se na pulty obchodů dostalo teprve nedávno. Díky tomu jsme si mohli tuhle skvělou komiksovou akční komedii pustit znovu a nestačili jsme se divit, kolik povedených vtipů a Easter eggů nám při prvním zhlédnutí filmu v kinech uniklo.

Právě proto jsme sestavili dnešní žebříček o různých zábavných elementech filmu, které jsme napoprvé přehlédli. Byla by totiž škoda, kdybyste o ně přišli i vy. Pokud jsme vám představili nějaký, který jste sami nezaregistrovali, budeme rádi, když nám to napíšete do komentářů. Nestyďte se nám ale i napsat, pokud jste všechny zmíněné vtipy postřehli hned napoprvé.

5. Origin(s)ální schopnosti

O tom, že Ryan Reynolds (42) nevzpomíná na svou první Deadpoolovskou roli ze snímku X-Men Orignis: Wolverine zrovna s láskou asi nemůže být pochyb. Už v prvním sólovém Deadpoolovi si ze ztvárnění Deadpoola ve filmu z roku 2009 dělal legraci, nyní své útoky pozvedl na úplně jinou úroveň.

Kromě toho, že v potitulkové scéně druhého Deadpoola svou předchozí němou verzi s laserovýma očima zastřelí, střílí si Reynolds z této postavy ještě mnohem nenápadnějším způsobem. X-Men Origins: Wolverine totiž obsahoval scénu, ve které Wade Wilson (ještě před svou transformací v podivné monstrum) svými meči rozsekává salvu kulek podobným způsobem, jako to dělají Jediové ze Star Wars.

I Deadpool 2 obsahuje podobnou scénu. Její vyvrcholení se však od toho původního trochu liší. Přestože se Deadpoolovi první kulku podaří rozseknout ve dví, Cable nepoleví a „vysype“ do něj celý zásobník. Deadpool sice několik z nich zvládne zneškodnit, ale na konec skončí stejně poměrně zásadně prostřílený. Nebýt jeho zrychlených regeneračních schopností, mohl konec filmu přijít dost předčasně.

4. Režisérova smrt

Další věc, která se druhému Deadpoolovi nedá upřít, jsou skvělá camea (krátká účinkování slavných herců či režisérů ve filmech, pozn. red.), kterých je ve filmu pravděpodobně mnohem více, než jste si napoprvé všimli. Ostatně dnes se ještě několika z nich dočkáte.

Prvním z nich je scéna, ve které se objeví sám režisér snímku David Leitch. Toho jste mohli na krátký okamžik zahlédnout v té samé scéně z předešlého bodu. Je totiž jedním z trestanců, kteří jsou převáženi v obrněném transportéru, na kterém Deadpool a Cable bojují.

Leitche ale nepotká zrovna hezký osud, ostatně jako většinu vedlejších postav filmu. Je totiž v jedné z cel, které Cable z vozidla vyhodí, aby svého pronásledovatele na mopedu zlikvidoval, nebo alespoň zpomalil.

3. Vesničtí balíci

To ale zdaleka není jediné hvězdné cameo, které vám mohlo ve filmu o žoldákovi s prořízlou pusou uniknout. Teď pro vás totiž máme scénu, ve které se objevili hned dva hollywoodští herci. Alana Tudyka (47) jste mohli poměrně bez větších problémů identifikovat ve chvíli, kdy se Cable po vzoru Terminátora teleportuje do současnosti a snaží se ze dvou vesnických balíků zjistit, jaký je rok.

Herce známého ze seriálu Firefly, kterého ale nejvíce proslavila jeho práce v dabingu, nebylo obtížné rozpoznat. Jeho vidlácký kolega byl však maskéry a kostyméry přeměněn k nepoznání. Pod vrstvou make-upu a falešného břicha nebyl skrytý nikdo jiný než Matt Damon (48).

Zdá se, že si Damon svou filmovou kariéru vybudoval nejen na špionážních filmech o Agentu bez minulosti, ale také na velmi krátkých filmových štěcích. Jeho camea se objevila v tolika filmech, že bychom na ně mohli udělat speciální článek. Mimo jiné se mihnul například v Eurotripu, posledním Thorovi nebo snímku Nepříčetná.

2. Lék na slepotu

První Deadpool z roku 2016 obsahuje scénu, ve které Deadpool vtipkuje se svou slepou spolubydlící Al, že je v jejich bytě ukryto přibližně 160 kilogramů kokainu, a to hned vedle léku na slepotu. Tenhle vtípek se tvůrcům pokračování zalíbil natolik, že se ho rozhodli recyklovat i pro snímek z letošního roku. Ovšem s jedním zásadním rozdílem.

Když se totiž Wade vrátí zpátky ke své bývalé spolubydlící, vytáhne z podlahy pořádný balík blíže nespecifikovaného bílého prášku - je to kokain. Všichni víme, že je to kokain – vedle kterého je i podezřelý balík s nápisem „lék na slepotu“. Wade je opravdu ten nejhorší spolubydlící, kterého si dokážeme představit.

1. Neviditelná celebrita

Poslední Easter egg dnešního seznamu je tím nejkratším, ale zároveň nejpřekvapivějším cameem, které jsme si pro vás přichystali. Věděli jste totiž, že ve filmu hraje i Brad Pitt (54)? Jeho tvář se na obrazovce objeví skutečně jen na okamžik, i když je jeho postava na scéně delší dobu.

Pitt totiž hraje jednoho z členů Deadpoolova nového týmu, kterému dá název X-Force. Jedním z těchto „superhrdinů“ je i Vanisher, mutant, jehož jedinou schopností je být neviditelný. Tedy alespoň do chvíle, kdy při zpackaném seskoku padáka přistane v drátech elektrického napětí.

V tu chvíli jeho schopnosti přestanou fungovat a právě v tento okamžik se na scéně objeví Pittův obličej. Vanisher však nebyl první postavou, o kterou měl tento herec z Oklahomy zájem. Původně se totiž ucházel o roli Cablea, kterou mu však „vyfoukl“ Josh Brolin (50).

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt Damon, Alan Tudyk, Brad Pitt, Josh Brolin, Ryan Reynolds

Filmy:
Deadpool

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
akční komedie, komiksové filmy, deadpool 2, easter eggy, Ryan Reynolds filmy, deadpool easter eggy, odkazy ve filmech, komiksoví hrdinové, komiksové komedie, komiksové akční komedie, Ryan Reynolds Deadpool, Ryan Reynolds zajímavosti, Deadpool 2 zajímavosti, Deadpool 2 easter eggy
TOPlist