5 důvodů, proč herci odešli z natáčení Expendables: Postradatelní

18.09.2023

Expendables: Postradatelní se stalo bombastickou béčkovou sérií, která vzdávala hold všem osmdesátkovým akčňákům a obsazení této série tomu naprosto odpovídá. Ne každý akční herec je ale takovým dobrákem, jako jeho nejslavnější role, což vedlo k poměrně velkým rozepřím mezi Sylvesterem Stallonem (77), který sérii spustil, a ostatními hvězdami osmdesátkových filmů.

V dnešním článku se proto zaměříme na pětici herců, kteří z různých (často mediálně hluboce propíraných) důvodů odešli od akční série, která by se letos měla dočkat svého čtvrtého dílu.

Mickey Rourke

Americký herec Mickey Rourke (70) sehrál klíčovou roli v prvním díle série, ale pro následující snímky se už nevrátil. Právě jeho role dobrosrdečného a minulostí ztrápeného vojáka byla jistým „srdcem“, které původní snímek pozvedávalo na vyšší úroveň. Bez něj by šlo jen o bezduchý akčňák plný drsňáckých hlášek a steroidových svalů.

Původně se měl vrátit i pro druhý díl série, kde měl zemřít. Jeho smrt měla motivovat tým bývalých vojáků a lovců lidí, k tomu, aby se postavil padouchovi v podání Jeana-Claude Van Damma (62). Rourke ale místo toho přijal větší roli ve filmu Sedm psychopatů, ze které ale nakonec také vycouval poté, co měl vyostřené neshody s režisérem.

Jeho postava byla v druhém díle Postradatelných přepsána a obětovaným členem týmu se nakonec stal nováček Liam Hemsworth (33), pro kterého to byla po Hunger Games jedna z prvních velkých rolí.

Bruce Willis

Legenda akčních filmů Bruce Willis (68) nedávno nadobro skoncoval se svou kariérou poté, co mu byla diagnostikována závažná nemoc. Kvůli diagnóze demence se už nemůže účastnit žádných natáčení, protože si nemůže zapamatovat jednotlivé repliky, a dokonce je ani nezvládá srozumitelně přednášet. Je otázkou, jak dlouho se nemoc s touhle hvězdou táhne, protože během posledních deseti let v jeho filmografii nenajdete snad jediný kvalitní snímek.

Od natáčení Expendables ale odešel ještě mnohem dříve. Jako tajemný agent CIA jménem Church se objevil v prvních dvou dílech, ale o třetí už neměl zájem. Podle dostupných zdrojů si totiž řekl o čtyři miliony dolarů za čtyři dny natáčení, což je naprosto astronomická částka. Willis odmítl i překvapivě velkorysý kompromis tří milionů a ve třetím díle už se neobjevil.

Terry Crews

Třetí herec dnešního seznamu od série neodešel z nějaké chamtivosti nebo prapodivně nastaveným prioritám, ale kvůli tomu, že se stal obětí sexuálního napadení kamaráda jednoho z producentů filmu. Je až neuvěřitelné, co si lidé u moci ke svým „podřízeným“ dovolí, a v případě Terryho Crewse (55) je to až absurdní.

Crews totiž není žádná bezmocná slečinka, ale charizmatická hora svalů, která je nejen vynikajícím hercem, ale zároveň i velmi zdařilým umělcem. Přesto se stal obětí sexuální násilí na jedné z akcí, kterých se účastnil. Postava Terryho Crewse měla podle původních plánů zemřít už během třetího dílu série, ale podle svých slov Crews Stalloneho uprosil, aby se mohl jako Hale Caesar ještě jednou vrátit.

Když mu ale producent série Avi Lerner zavolal, aby svou žalobu na jeho kamaráda stáhl, zařekl se Crews, že s takovým člověkem nebude spolupracovat a tím svou účast na natáčení čtvrtého dílu oficiálně ukončil.

Jet Li

Jet Li (60) sehrál v sérii sice relativně malou, ale výraznou roli asijského zabijáka s naprosto osmdesátkovým (a možná trochu necitlivým) jménem Yin Yang. Jeho role se navíc s každým dalším filmem ještě zmenšovala a ve třetím díle šlo už jen o téměř bezvýznamné cameo (krátký herecký „štěk“).

Zvláštní bylo, že původem čínský herec nadále zůstával na plakátech mezi těmi nejvýraznějšími jmény, ačkoliv byla významnost jeho postavy omezena jen na několikaminutovou roli. Mezi herci čtvrtého snímku už navíc vůbec není, a tak jde o další zářez na dlouhém seznamu slavných herců, kteří opustili známou akční sérii.

Arnold Schwarzenegger

Na konec dnešního článku jsme si nechali herce, jehož role byla v každém z dosud vydaných filmů opravdu maličká. To by já ale rozhodně nemělo ubrat na významu, protože byl Arnold Schwarzenegger (76) vždy vítanou součástí filmů o elitní vojenské jednotce, která řeší ty nejnebezpečnější ozbrojené konflikty.

Nikdy se nestal plnohodnotnou součástí týmu, ale v druhém dílu série se ke konci společně s Willisem zapojil do přestřelek a pronášení drsňáckých hlášek. Ve třetím díle se jeho role opět o něco zmenšila a ve čtvrtém díle série už agent Trench neprohlásí Arnoldovo ikonické „Já se vrátím.“

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, Terry Crews, Sylvester Stallone

Filmy:
Expendables: Postradatelní, Expendables: Postradatelní 2

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Sylvester Stallone, Expendables, Expendables pokračování, Expendables: Postradatelní 2 film, Expendables 4, Expendables postavy
TOPlist