5 důležitých informací o připravované Wonder Woman 1984

10.09.2020

První snímek o superhrdince s aliasem Wonder Woman fanouškům komiksů naprosto vytřel zrak. Filmové počiny studia DC totiž do té doby nebyly obecně považovány za velmi zdařilé, a komiksoví nadšenci tak raději sahali po snímcích konkurenčního Marvelu. Jediné, v čem DC překonával svého komiksového souputníka, byly akční scény. Pokud jste se ale chtěli pobavit, zasmát nebo sledovat snímek o sympatických hrdinech, nezbývalo než si pustit nějakou „Marvelovku“.

Režisérka Patty Jenkins (49) se ale rozhodla, že každé pravidlo potřebuje svou výjimku, a to se jí s Wonder Woman z roku 2017 skutečně podařilo. Snímek měl velmi přívětivý příběh plný dojemných momentů a Diana se stala jednou z mála filmových hrdinek DC, které divákům přirostly k srdci. K tomu velmi přispěl i herecký výkon Gal Gadot (35), představitelky amazonské princezny.

Ještě letos se má do kin dostat první pokračování tohoto úspěšného superhrdinského filmu, v němž se z prostředí první světové války přesuneme až do roku 1984. O filmu zatím není moc informací známých, ale přesto jsme pár střípků objevili. Proto vám dnes přinášíme pětici těch nejdůležitějších informací o připravovaném superhrdinském filmu s názvem Wonder Woman 1984.

5. Steve je zpátky

První a možná nejpřekvapivější informace, kterou odhalily nejen trailery k filmu, ale i další propagační materiály, je fakt, že se i v druhém filmu objeví Steve Trevor. Do role Dianina přítele se opět vrátí Chris Pine (40), a to i přesto, že jeho postava na konci prvního dílu zemřela. Steve se totiž rozhodl obětovat a zahynul při leteckém neštěstí, když se snažil zachránit nejen Dianu, ale potažmo celý svět.

Dosud není jasné, jak Steve explozi přežil, a jestli je skutečně naživu. Fanouškovské teorie hovoří o tom, že je možná přelud, hologram, nebo Steve z paralelního vesmíru. Jisté je jen to, že se Stevova a Dianina role prohodily. Tentokrát to bude Wonder Woman, která bude svému partnerovi vysvětlovat, jak funguje svět v jemu neznámé éře.

Steve totiž zemřel na konci první světové války, a události nového filmu se odehrávají o více než šedesát let později. Od své tragické smrti nezestárl ani o den, a tak se dá předpokládat, že byl oživen teprve nedávno. Osmdesátá léta jsou pro něj podobným otazníkem, jako byla první světová válka pro superhrdinku, která vyrůstala na záhadném ostrově naprosto izolovaném od civilizace.

4. Nestárnoucí bojovnice

O tom, že je Wonder Woman nebojácnou bojovnicí s mnoha nadpřirozenými schopnostmi snad není potřeba nikoho přesvědčovat. Má nadlidsky rychlé reflexy, nadpozemskou sílu, a vlastní řadu mocných artefaktů, které jí pomáhají v boji proti všemožným padouchům. Jednou z jejích nadpřirozených vlastností je zřejmě i dlouhověkost, jelikož Diana v novém filmu nevypadá o nic hůř než tom původním.

To, že Wonder Woman nestárne, se dalo odvodit i ze snímku Liga spravedlnosti, ve kterém bojovala po boku Batmana, Supermana, Flashe, Aquamana nebo Cyborga. Snímek se odehrával v současnosti a nedočkali jsme se žádného vysvětlení, proč Diana vypadá stejně jako před sto lety. Nabízela se možnost cestování v čase, paralelních vesmírů a mnoho dalšího. Až teď je ale jasné, že Diana zkrátka nestárne.

3. Cheetah jako hlavní padouch

Každý superhrdinský snímek potřebuje pořádného padoucha. V prvním díle se Wonder Woman postavil samotný bůh války Ares, kterého si zahrál Dawid Thewlis (57). Představitele Remuse Lupina z Harryho Pottera se ve Wonder Woman 1984 sice nedočkáte, ale místo něj se zde objeví jiný záporák, se kterým si bude Diana muset poradit.

Tímto padouchem bude zřejmě zlotřilá gepardí žena Cheetah, které se zhostí herečka Kristen Wiig (47). Ta je známá především skrze své komediální role a objevila se i v remaku legendárních Ghostbusters. Teď si ale vyzkouší něco nového. Poprvé se totiž stane nejen superpadouškou, ale Cheetah bude obecně jednou z jejích prvních záporných rolí.

Podle záběrů z druhého traileru to vypadá, že se ve filmu dočkáme takzvané „origin story“ této klasické záporačky z komiksů o Wonder Woman a uvidíme, co z ní udělalo onu krvelačnou šelmu. Bývalá archeoložka Barbara Minerva má s Wonder Woman zřejmě nevyřízené účty.

2. Gepardice není sama

Cheetah však podle všeho nebude jediným superpadouchem, který bude stát Wonder Woman v cestě. Ve filmu se totiž objeví i k nepoznání namaskovaný Pedro Pascal (45), kterého můžete znát jako prince OberynaHry o trůny, námezdního lovce Manda z nového Star Wars seriálu s názvem Mandalorian nebo z druhého dílu akční série Kingsman s podtitulem Zlatý kruh.

Ve Wonder Woman 1984 se zhostí role Maxwella Lorda, jehož komiksový zrod se táhne až k prvnímu číslu Justice League z osmdesátých let. Lord je miliardář, který má mnoho společného se Supermanovým Lexem Luthorem. Postupem času se z něj však v komiksech stala spíše neutrální postava. Z trailerů k nové Wonder Woman to ale vypadá, že bude v připravovaném filmu nefalšovaným záporákem.

1. Wonder žena

Ačkoliv jsme výše napsali, že Diana alias Wonder Woman nestárne, týká se to pouze jejího zevnějšku. Zatímco první snímek zobrazoval její změnu z mladé nezkušené dívenky v dospívající slečnu, v roce 1984 je Diana Prince už skutečnou ženou, která ví, že se v celém světě může spolehnout jen a pouze na sebe.

Ve filmu ji uvidíme ve třech etapách jejího života – jako nezkušenou dívku, jako paličatého teenagera i jako dospělou ženu v nejlepších letech. Snímek má podle režisérky ukazovat i to, jak dlouho Dianě trvalo, než se naučila být tak schopnou válečnicí, kterou se stane na konci Wonder Woman 1984.

Uvidíme proto trnitou cestu, která rozjívenou princeznu proměnila v silnou, ale empatickou ženu, která se vždy rozhodne pro správnou věc.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig, Patty Jenkins

Filmy:
Harry Potter a vězeň z Azkabanu, Wonder Woman

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Fantasy, připravované filmy, trailery, Gal Gadot filmy, fantasy filmy, bojovnice, Gal Gadot role, Wonder Woman 1984, Chris Pine role, Dawid Thewlis role, válečnice, Wonder Woman 1984 trailer
TOPlist