5 důkazů toho, že je Homer dobrým otcem

14.08.2019

V současnosti byste jen velmi obtížně hledali někoho, kdo nikdy v životě neslyšel o slavné žluté rodince z amerického Springfieldu. Simpsonovi jsou skutečným fenoménem, který se na televizních obrazovkách drží už od roku 1989. Každý členů z této povedené rodinky se nesmazatelně zapsal do seriálové historie a každého z nich známe, jako by skutečně patřil do naší rodiny.

Bart je nepoučitelný rošťák, Líza dobrosrdečnou šprtkou, Maggie je už přes třicet let roztomilým batoletem, Marge trpělivou ženou v domácnosti a Homer je líným povalečem, který svůj čas nejraději tráví v místní putyce. Z toho by se mohlo zdát, že není úplně příkladným otcem, ale i Homer má své světlé momenty. Na ty nejdojemnější příklady nehynoucí lásky k jeho dětem se zaměříme v dnešním článku.

5. Když vzal druhou práci, aby Líze koupil poníka

Asi víte, že Homerova práce v jaderné elektrárně není tou nejzábavnější, ani nejlépe placenou prací pod sluncem. Přesto mu však přináší stálý příjem, kterým dokáže uživit svou poměrně početnou rodinu. Když má ale platit něco navíc, musí si shánět nějaký další zdroj obživy, aby na to našetřil.

Když se ale dozvěděl, že si jeho dcera Líza přeje ze všeho na světě nejvíce svého vlastního poníka, rozhodl se, že jí její sen splní, ať to stojí, co to stojí. Aby však mohl Líze vysněného poníka koupit, musel vzít druhou práci na noční směně v Kwik-E-Martu. Obchod byl častý terčem zlodějů a noční směna na tom byla ze všeho nejhůře.

Homer měl navíc mezi svými pracemi jen dvě minuty spánku, než musel přejít z obchodu do elektrárny a naopak. Přesto však tyto neduhy rád podstoupil, jen aby své dceři udělal radost.

4. Když se pro Barta převlékl za bojového robota

Nikoho nezaskočíme, když prohlásíme, že Homer rozhodně není žádný génius. Většina jeho vynálezů a „zlepšováků“ končí katastrofálně, a i když má něco postavit podle podrobného plánku, dostane úplně jiný výsledek, než který si přál. Přesto se však snaží, a když jde o jeho děti, snaží se dvojnásob.

Když chtěl například Bartovi dokázat, že je jeho otec chytrý a vynalézavý, rozhodl se, že mu sestrojí bojového robota, se kterým bude moci zápasit v televizním pořadu proti dalším robotickým protivníkům ve speciální aréně. Samozřejmě se mu jeho pokusy nedařily, a tak vymyslel radikální řešení. Namísto sestrojení funkčního robotického bojovníka pro sebe vytvořil speciální kovový oblek, ve kterém se za robota vydával.

Každý den dostával od robotických nepřátel pořádně zabrat, ale všechna zranění mu stála za to, že svému synovi vykouzlil úsměv na rtech.

3. Když mu Maggie řekla táto

V epizodě Lízino první slovo Marge s Homerem vzpomínají na rané dětství svých potomků. Starší Bart původně žárlil na svou sestru, které šlo všechno rychleji a lépe než jemu a vyvinul si k ní poměrně velkou zášť. Tyto pocity však v malém Bartovi úplně vymizely, když Líza řekla své první slovo. Tímto slovem totiž nebylo ani „máma“, ani „táta“, ale právě „Bart“.

Slovo „táta“ navíc ani Bart ani Líza moc často nepoužívají a svého otce většinou oslovují Homere. O to sladší byl moment, kdy Homer ukládal ke spánku svou nejmladší dceru Maggie, jejímž jediným zvukovým projevem je ikonické cucání dudlíku. Poté, co jí však Homer popřeje dobrou noc, si Maggie vyndá dudlík a její první slova zní „táta“. Tento moment je o to dojemnější, že když Maggie pronese svá první slova, je už Homer pryč.

2. Když koupil Líze saxofon

Skoro vždy, když se Homer pro něco nadchne, se toho dříve či později musí nakonec stejně vzdát. Stejně tomu bylo, když si usmyslel, že si během neúnosných veder pořídí domů klimatizaci, která by z jejich domu udělala příjemnější místo. Tou dobou totiž zašel s Lízou k psychologovi, který mu prozradil, že je jeho dcera velmi talentovaná, a že by bylo dobré, aby svůj talent nějak rozvíjela.

Namísto klimatizace se tak Homer rozhodl své těžce vydřené peníze zainvestovat do hudebního nástroje své dcery a na její úpěnlivé prosby jí pořídil saxofon. Jeho ústupek je o to větší, že sám tóny vycházející z tohoto žesťového nástroje naprosto nenávidí. Když však uviděl nadšení v Líziných očích, nemohl jinak, než jí tento instrument koupit.

Když jí navíc její saxofon omylem zničil, ani chviličku neváhal a okamžitě jí pořídil druhý.

1. Když se pro děti vzdal své vysněné práce

Asi nejdojemnější ukázka Homerovy lásky k jeho dětem přišla v epizodě s názvem A s Maggi jsou tři. Ta začíná v momentě, kdy si Bart s Lízou prohlížejí rodinné album a nemohou v něm najít žádné fotky své nejmladší sestry. Jdou se proto zeptat svých rodičů, kteří jim vypráví jeden z nejsrdceryvnějších příběhů, které jste v Simpsonových mohli kdy vidět.

Třetí těhotenství bylo pro Homera a Marge velkým překvapením, jelikož bylo neplánované. Homer před ním prožíval jedno ze svých nejlepších období, jelikož opustil svou ubíjející pozici v jaderné elektrárně a začal pracovat v místní kuželkárně. Bowling byl vždy jeho nejoblíbenějším sportem a práce v kuželkárně pro něj tak byla splněným snem.

Když však zjistil, že mu jeho plat nebude stačit na uživení pětičlenné rodiny, musel se chtě nechtě vrátit do elektrárny k panu Burnsovi. Ten jeho staré pracovní místo opatřil nápisem: „Don’t forget: you’re here forever,“ který se dá přeložit jako „nezapomeň, jsi tu navždy“. Tento nápis si Homer však přelepil fotkami své nejmladší dcery tak, aby nápis dával dohromady slova: „Do it for her,“ což znamená „děláš to pro ni.“

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Hank Azaria, Nancy Cartwright, Matt Groening

Filmy:
Simpsonovi, Simpsonovi ve filmu

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
parodie, televizní seriály, komediální seriály, kultovní seriály, springfield, slavné seriály, animované seriály, animované komediální seriály, Simpsonovi Homer, Simpsonovi zajímavosti, Simpsonovi postavy, Matt Groening tvorba, Matt Groening dílo, animované parodie, Homer
TOPlist