5 dalších herců, kteří se nakazili koronavirem

04.09.2020

S prvním zářím vstoupily v platnost nová opatření týkající se koronaviru. Roušky se musí opět nosit na úřadech a ve vozidlech hromadné dopravy, ale zatím to alespoň nevypadá na žádné plošné rušení akcí nebo zavírání škol a obchodů. Situace se však každým dnem mění, a co platí dnes, nemusí platit zítra.

Tahle nemoc je totiž zákeřná a ve svých obětech si nevybírá. Už během první vlny nakažených jsme psali o hercích, kteří se virem nakazili, ale jejich počty se neustále rozrůstají. V dnešním článku se k mnohokrát protřelému tématu vrátíme ještě jednou a představíme vám pětici dalších hvězd stříbrného plátna, které si onemocněním prošly.

5. Alyssa Milano

Alyssa Milano

První herečku můžete znát z mnoha béčkových filmů, jako je například Tajemný klášter, Pod podlahou nebo Supersvůdníci 2. Jak už je zřejmé z názvů těchto snímků, rozhodně nejde o žádné klenoty kinematografie. Alyssa Milano (47) však svůj úspěch našla především na televizních obrazovkách. Čeští diváci ji proto znají především ze seriálů Melrose Place a Čarodějky.

Milano se koronavirem nakazila už v únoru letošního roku a průchod její nemoci byl jedním z těch vážnějších. Sama prohlásila, že jí v životě nebylo tak špatně. Trpěla bolestmi celého těla, horečkami, přišla o čich, špatně se jí dýchalo a neměla ani chuť k jídlu. Během dvou týdnů tak shodila přes 4 kila a vypadalo to s ní opravdu špatně.

O tom, že si prošla koronavirem, se však herečka dozvěděla až v momentě, kdy opustil její tělo. Nebylo to však kvůli tomu, že by se snad netestovala. Dva první testy jí však vyšly negativní a až během pozdějšího testování se přišlo na to, že má v sobě protilátky vyvolané Covidem-19. Případ této americké herečky je jasným důkazem toho, že výsledky jednoho testu nemusí být ani zdaleka definitivní.

4. Mel Gibson

Druhou hvězdou dnešního seznamu je člověk, který si záře reflektorů užíval zejména v osmdesátých a devadesátých letech minulého století. V současnosti stojí většinou až daleko za kamerami, odkud řídí celé natáčení svých filmů. Mel Gibson (64) se totiž v současnosti věnuje převážně režii a rozhodně lze říct, že je v této roli velmi schopný. Kromě filmů, ve kterých sám hrál, režíroval i úspěšný Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, Umučení Krista nebo Apokalypto.

I tahle impulzivní hvězda si na jaře letošního roku „užila“ své, když se Gibson potýkal s koronavirem. Kvůli svému zdravotnímu stavu byl na týden hospitalizován. V nemocnici dostal dávku léku Remdesivir, za jehož vývojem stáli čeští vědci. Zdá se, že Gibsonovi lék skutečně pomohl a od té doby úspěšně prošel několika navazujícími testy.

3. Antonio Banderas

Zorro: Tajemná tvář, Evita, Desperado nebo Shrek. To jsou jen některé z filmů, ve kterých zářil hollywoodský herec španělského původu Antonio Banderas (60). I tahle hvězda se v srpnu svěřila s tím, že si prošla symptomy způsobenými Covidem-19.

Banderas onemocněl těsně před svými šedesátými narozeninami, a tak musel tohle kulaté jubileum oslavit v karanténě. Jeho souboj s nemocí proběhl relativně hladce, jak ostatně sám napsal na svůj Twitter. „Je mi vcelku dobře, jen jsem o něco unavenější než obvykle,“ svěřil se svým sledujícím na sociální síti.

Nově získaný volný čas dle svých slov využil hlavně ke čtení, psaní a zaslouženému odpočinku. Chvíle klidu byla pro tohoto vytíženého herce nakonec možná tím nejlepším dárkem, který si ke svým šedesátinám mohl přát.

2. Bryan Cranston

Následujícího herce dobře znají především fanoušci kvalitní televizní zábavy. Brian Cranston (64) si totiž zahrál hlavní roli v jednom z nejuznávanějších kriminálních seriálů současnosti. Jeho role výrobce a obchodníka s drogami mu přinesla skutečnou slávu, a to nejen na televizních obrazovkách. Perníkový táta by totiž nebyl ani zdaleka tak senzační podívanou, kdyby se v něm role bývalého chemikáře ujal kdokoliv jiný.

Podobně jako jeho postava Walter White se i Cranston nakazil zákeřnou nemocí. V jeho případě to však nebyla rakovina, ale koronavirus. Podobně jako Banderas měl i Cranston štěstí na velmi mírné příznaky. Trpěl lehkou migrénou, tlakem na hrudi a ztrátou chuti a čichu. Sám si nebyl vůbec jistý, jak se vlastně nemocí nakazil. Dle svých slov přísně dodržoval veškerá pravidla a doporučení, ale stejně onemocněl.

Poté, co se z průběhu nemoci vyléčil, se Cranston rozhodl darovat svou krevní plazmu, která byla podle lékařů bohatá na protilátky. Přesto, že mu dodržování pravidel s nákazou nepomohlo, urgoval herec své fanoušky na sociálních sítích, aby je přesto dodržovali. „Přežijeme, jen pokud budeme všichni dodržovat pravidla společně,“ nechal se Cranston slyšet.

1. Dwayne Johnson

Pro poslední bod dnešního seznamu jsme si schovali herce, který je synonymem zdravého životního stylu. Je to nejvýdělečnější herec současnosti, který působí dojmem, že by dokázal přeprat i jakýkoliv virus. Zdání však klame, a tak si i Dwayne „The Rock“ Johnson (48) prošel zákeřným onemocněním, a to s celou svou rodinou.

Johnson je nejen jednou z největších hvězd (doslovně i obrazně), které si Covidem prošly, ale zároveň i jednou z posledních. Své zkušenosti s nemocí světu sdělil teprve druhého září skrze video, které umístil na svůj Instagram. Zatímco hercovy dcery se z nemoci oklepaly poměrně snadno, Johnson a jeho žena trpěli závažnějšími příznaky. V současnosti už celé rodině vyšly negativní testy, a už nepatří mezi rizikové případy.

(tod)

Fandím
10 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Mel Gibson, Alyssa Jayne Milano, Antonio Banderas, Dwayne Johnson

Filmy:
Zorro: Tajemná tvář, Čarodějky, Perníkový táta

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske celebrity, američtí herci, nemocné celebrity, slavní herci, Hollywood, zprávy z Hollywoodu, Koronavirus, Covid-19, Mel Gibson Covid, Antonio Banderas Covid, Dwayne Johnson Covid, osobnosti nakažené Covidem
TOPlist