5 celebrit, které ve slavných filmech hrály samy sebe

14.08.2021

Herecká profese je mnohem náročnější, než si mnozí z nás vůbec uvědomují. Každou chvíli musíte prožívat životy úplně cizích lidí, kteří vám mohou být naprosto nesympatičtí. Ti nejúspěšnější herci za svůj život vystřídají stovky různých rolí, a jsou tak skutečnými hollywoodskými chameleony.

Existuje však speciální druh role, která by pro zkušené hollywoodské matadory neměla představovat vůbec žádnou komplikaci. Ti opravdu slavní totiž občas dostanou šanci zahrát si ve filmu sebe samotné. To se na první pohled může zdát jako naprosto triviální úkol, ale někteří se s ním perou opravdu těžko.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici celebrit, které si v hollywoodských filmech zahrály samy sebe.

John Malkovich – V kůži Johna Malkoviche

Filmová kariéra prvního herce dnešního seznamu začala už v sedmdesátých letech minulého století. Tehdy šlo především o seriály a televizní filmy a velká filmová studia o něj zatím neměla zájem. Skutečně se John Malkovich (67) proslavil až v polovině let osmdesátých, kdy začal hrát charismatické záporáky a tenhle filmový typ mu vydržel až do dneška.

Dosáhl takové slávy, že po něm byl pojmenovaný i jeho vlastní vysokorozpočtový film. Malkovich hraje sám sebe v unikátním filmu s názvem V kůži Johna Malkoviche. Ten vypráví o neúspěšném loutkáři, který jednoho dne objeví záhadný portál, který vede přímo do mysli hollywoodského herce.

Kvůli svým finančním problémům se rozhodne záhadnou bránu zpeněžit a z Malkoviche udělá jednu z nejžádanějších „turistických destinací“. Vše se samozřejmě zvrtne a události šíleného filmu nakonec vyvrcholí tím, že portálem proleze sám Malkovich. Pokud jste V kůži Johna Malkoviche neviděli, můžeme vám tenhle neotřelý film s klidným srdcem doporučit.

Beatles – Perný den

Hned druhým snímkem se vzdálíme od etablovaných hollywoodských herců a přesuneme se k jinému (neméně slavnému) řemeslu. Hvězdami dalšího filmu jsou muzikanti z jedné nejslavnějších a nejvlivnějších kapel světa původem z britského Liverpoolu. Znalci rockové historie už asi tuší, že máme na mysli proslulé Beatles.

„Brouci“ si zahráli hned v několika filmech pojmenovaných po jejich písních, ale Žlutou ponorku i Pomoc! Předběhl už v roce 1964 černobílý Perný den. Snímek sleduje členy kapely, jak se během největší „beatlemánie“ snaží dostat z koncertu vlakem do Londýna, kde je čeká nahrávání pro televizi. Cestu jim komplikují nejen davy dychtivých fanoušků, ale i dědeček Paula McCartneyho (79).

Howard Stern – Soukromé neřesti

Přestože v Česku není Howard Stern (67) tak známý, za „velkou louží“ je to opravdová celebrita. Proslavil se jako moderátor rozhlasových rozhovorů s celebritami a tím, že se v nich nikdy nebál žádného sebeožehavějšího tématu. Jeho otázky, vtipy a narážky jsou často tak „za čárou“, že si mnozí myslí, že moderátor ani žádný limit nemá.

Jeho slavná show nese název Private parts a stejně se jmenuje i jeho celovečerní film, který je založen na Sternově autobiografii. Je jasné, že se Stern tenhle film rozhodl natočit, aby udělal radost svému vlastnímu egu, ale navzdory tomu jsou Soukromé neřesti překvapivě povedenou komedií, která se stejně jako sám moderátor občas nebojí věnovat vážnějším tématům.

Howard Stern tak nabízí sondu nejen do své kariéry, ale i do svého nepříliš šťastného dětství. Stern navíc není jediný, kdo ve filmu z roku 1999 hraje sám sebe. Zasadil se totiž o to, aby si ve filmu zahráli i jeho kolegové z rádia, kteří mu umožnili dosáhnout takového úspěchu na rozhlasových vlnách.

Michael Jordan – Space Jam

Ani další celebrita není vyloženě hercem, ačkoliv se tenhle borec na televizních obrazovkách objevil víckrát než většina hollywoodských es. Tentokrát vám však nepředstavíme hudebníka ani úspěšného moderátora, ale ostříleného sportovce. Tenhle atlet v minulosti vystřídal baseball i golf, ale největší uplatnění našel na basketbalovém hřišti.

Řeč nemůže být o nikom jiném než o Michaelu Jordanovi (58), kterého většina sportovních nadšenců zná v rudém dresu amerických Chicago Bulls. Nedávno jste ho mohli vidět v dokumentární minisérii od Netflixu s názvem Poslední představení, ale do dnešního článku jsme ho zařadili kvůli jinému počinu, který se nedávno dočkal svého prvního dlouho očekávaného pokračování.

Samozřejmě máme na mysli legendární Space Jam, ve kterém se mužstvo Looney Tunes vedené Bugsem Bunnym a Michaelem Jordanem utká s otrokářskými monstry z vesmíru. Letos se do kin dostalo pokračování s LeBronem Jamesem (36) v hlavní roli, ale původní film z roku 1996 zkrátka nemohl překonat.

Celé obsazení – Apokalypsa v Hollywoodu

Na konec dnešního článku jsme si tradičně připravili něco speciálního. Ve filmu s názvem Apokalypsa v Hollywoodu si totiž sami sebe zahráli úplně všichni zúčastnění. Film ukazuje hollywoodskou smetánku, jak si užívá společný večírek, když v tom jim najednou párty plnou drog a alkoholu něco zhatí.

Přijde totiž konec světa. Hlavním hrdinou filmu je James Franco (43) v jehož novém hollywoodském domě se celý film odehrává. Společnost mu dělají Seth Rogen (39), Jay Baruchel (39) nebo Channing Tatum (41), ale ve filmu se objeví i Rihanna (33), Emma Watson (31) a mnoho dalších. Každý z nich navíc ve filmu hraje bláznivou verzi sama sebe, čímž je celý film ještě zábavnější.

(tod)

Fandím
23 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
John Malkovich, Michael Jordan, Rihanna, Emma Watson

Filmy:
Soukromé neřesti, V kůži Johna Malkoviche, Space Jam, Apokalypsa v Hollywoodu

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist