5 animovaných seriálů pro dospělé

02.07.2018

Ne všechny animované seriály by se měly vysílat od šesti ráno mezi pořady pro malé děti. Většinu už o tom možná přesvědčily seriály jako South Park, Griffinovi nebo Rick a Morty. Na obzoru je však spousta dalších animovaných seriálů pro dospělé, kterým se zatím nedalo na našem malém rybníčku moc prostoru. Pokud vás tedy zajímá animovaný humor a drama pro starší, tak zkuste něco z našeho seznamu, na kterém snad každý najde něco pro sebe.

  1. 5. Bojack Horseman

Tak trochu nihilismus, realismus, cynismus, a hlavně deprese v jednom. Seriál se točí kolem Bojacka, antropomorfního koně, který před lety vystupoval v populárním rodinném seriálu. Nyní je z něj však vyhořelá a zapomenutá bývalá hollywoodská hvězdička. Z vydělaných peněz může žít ještě několik desítek let a zatím mrhá časem a utápí se v depresích.

Seriál řeší mnoho lidských problémů a často se zaměřuje i na aktuální společenské aféry, které podává satirickým ale ve výsledku mnohdy těžce beznadějným způsobem. Hluboká sonda do deprese hlavní postavy a do nesmyslných priorit dnešního světa je tak trochu unikátem a patří mezi animované seriály pro dospělé, kterým by měl každý dát šanci.

  1. 4. Ugly americans

Pokud Vás zaujala premisa Bojacka, ale zrovna nepotřebujete tří hodinový splín, tak si pusťte seriál o „ošklivých Američanech“. Hlavním hrdinou je obyčejný týpek, Mark Lilly, snažící se nějak projít životem, který mu komplikuje jeho zombie spolubydlící, spolupracovník opilec a kouzelník, šílená démonická šéfka a milenka v jednom kuse myslící na sex a její otec sám Satan. Když už jsme u těch pekelníků…

  1. 3. Spawn

Tohle je trochu starší seriál, ale rozhodně stojí za zmínku. Nenechte se zmást zohavenou tváří, červeným oblekem a litry, litry krve. Tohle vážně není Deadpool. Temný, psychologický příběh sleduje bojovníka z pekla, který se loudá zapadlými uličkami doprovázený zvrhlým klaunem a zanechává za sebou spousty mrtvol.

Přitom se nevědomky zaplete do politicko-mafiánského vyřizování účtů. Stále si však přeje vrátit se ke své manželce a žít s ní spořádaný život. Ta si však našla již jiného (živého) muže a má s ním malé dítě. Povede se mu to? 

  1. 2.  Mr. Pickles

Máte rádi absurdní a přehnanou zvrhlost? Znáte Griffinovi nazpaměť a Happy Tree Friends znělku máte jako vyzvánění?

Mr. Pickles je rodinný miláček, nejlepší přítel člověka. Až na to, že je posedlý ďáblem. Pes terorizuje celé město, ale nějakým záhadným způsobem mu to pořád prochází.

Znásilňuje, vraždí, zohavuje, a hlavně požírá okurky, když je, podle svého šestiletého páníčka, hodným pejskem. Mr. Pickles není pro slabší povahy a doporučujeme jen na vlastní nebezpečí.

  1. 1. Bobovy Burgery

Na závěr si dáme něco lehčího. Bobovy burgery jsou ve světě přehnaně vyumělkovaných seriálů hezkou oddechovkou o bistru, kde se prodávají burgery. Přirozený, vtipný a aspoň trochu realistický seriál si získá svým milým, nevtíravým humorem hlavně pohodáře.

Seriál sleduje malou rodinu, zapomeňte tu ale na klišé „otec je vlastně dítě, matka se snaží, ale moc nezvládá a děti mají mentalitu dospělých“, co nyní zaplavuje televize. Bobovy Burgery nemají přehnaně komplikované příběhy, ale naopak se soustřeďují na humorné situace ze života.

Rodiče řeší podivínského domácího, šikanu ze strany místního hygienisty nebo nudné double rande. Trojice dětí zase, jak se vyhnout zubaři nebo tělocviku a první super trapné lásky ze základky.

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
žebříčky seriálů, seriálové žebříčky, animované seriály, seriály pro dospělé, šílené seriály, Ugly americans, Bojack Horsman, Spawn, Mr Pickles, Bubovy Burgery
TOPlist