5 akčních filmů určených dětem

12.09.2022

Pokud vedle hororů a lechtivých filmů existuje žánr, který není určený dětem, jsou to určitě akční filmy. Přestřelky a automobilové honičky jsou zkrátka něčím, na co by si měly děti počkat alespoň do puberty. Pokud ale svoje ratolesti chcete připravit na akční filmy, aniž byste se museli bát, co to s nimi udělá, připravili jsme si pro vás dnešní článek.

V něm vám totiž představíme pětici akčních filmů, které jsou určeny právě dětem. Nemusíte se tak bát přehnaného násilí či lascivních scén. Vaše děti v nich naopak čeká spousta napětí, zábavy a lekcí do života.

Percy Jackson: Zloděj blesku

Pokud byste vašemu dítěti chtěli ukázat Harryho Pottera, ale bojíte se, jak by na něj působily pozdější díly, máme pro vás skvělý tip. I série Percy Jackson vychází z knižních předloh o mladíkovi, který jednoho dne zjistí, že má speciální schopnosti. V případě Percyho Jacksona za to ale nemůže magické nadání, ale jeho původ.

Otcem Percyho je totiž sám Poseidon. Mladík tak postupně zjišťuje, že je naprostá většina toho, co dosud považoval jen za řeckou mytologii, skutečností. Kromě charizmatického hlavního hrdiny v podání Logana Lermana (30) si na své přijdou i dívky, díky postavě jeho inteligentní kamarádky, kterou ztvárnila Alexandra Daddario (36).

Film s názvem Percy Jackson: Zloděj blesku tak dětem nejen ukáže „nekrvavou“ akci, ale zároveň se díky němu něco přiučí o historii a starých řeckých bájích.

Jumanji

Pro krapet odvážnější děti tu máme dobrodružnou klasiku, která šla do kin už v roce 1995. Nedávno se tenhle snímek s Robinem Williamsem v hlavní roli dočkal překvapivě kvalitního rebootu, na který tvůrci navázali ještě jedním snímkem. V centru dění je ve všech těchto filmech jedna speciální hra, která své hráče opravdu vtáhne do děje.

Tak co, poznali jste, že máme na mysli Jumanji? I nové snímky rozhodně stojí za zhlédnutí, ale přístupné jsou až od třinácti let. Originál je ale v lecčems stále lepší, a přestože některé speciální efekty už trochu zastaraly, stejně jde o vynikající podívanou, která vaše ratolesti nepustí ze židle.

Ježek Sonic

Dnes již dvoudílná série o nejrychlejším ježkovi na planetě má svůj původ ve videoherním světě, což se rozhodně nesnaží skrývat. Historie Sonicasahá až do roku 1991, kdy se jeho první hra s názvem Sonic: The Hedgehog objevila na policích videoherních prodejen. Od té doby se Sonic dočkal řady dalších pokračování, ale i jiných zpracování v komiksech, seriálech i filmech.

Ten první celovečerní snímek se v kinech objevil v roce 2020 a jeho pokračování jsme se dočkali letos. Sonic je v této sérii dospívajícím mimozemšťanem, který se ze všeho nejvíc snaží najít přátelství. Žije osamělým životem pryč od lidí, ale každou chvíli je tajně chodí „špehovat“ a představuje si, že mezi ně patří.

Jeho největším vzorem je laskavý šerif malého městečka, se kterým se nakonec skutečně sblíží. Ježek Sonic ale obsahuje i nefalšovaného záporáka, kterého fantasticky ztvárnil Jim Carrey (60). Filmy založené na videohrách mají většinou špatnou pověst, ale tu a tam se najde něco jako je právě Ježek Sonic, který ukazuje, že i videoherní filmy mohou být kvalitní podívanou.

Karate Kid

Pokud hledáte snímek, který vaše děti inspiruje k trpělivosti, tvrdé práci a píli, nemůžete udělat chybu s původním Karate Kidem. Tenhle snímek ukazuje, jak lze skrze vytrvalost dosáhnout svých snů. Daniel v podání Ralpha Macchia (60) je teenagerem, který se jednoho dne přestěhuje z New Jersey do prosluněné Kalifornie.

V novém prostředí se mu nelíbí, což jenom umocňuje banda výrostků, kteří ho téměř okamžitě začnou šikanovat. Danny se proto rozhodne naučit karate, aby se mohl alespoň ubránit. Učitele najde v nenápadném japonském staříkovi Miyagim, jehož učební metody jsou přinejmenším netradiční. Dannymu několikrát dojde trpělivost, jen aby později zjistil, že na učení jeho mistra skutečně něco je.

Proto se rozhodne vytrvat a své karate vypiluje natolik, že se probojuje do finále soutěže v bojových uměních.

Spy Kids: Špioni v akci

Všechny filmy dnešního seznamu jsou určeny především dětem, ale i dospělí si v nich najdou své. Ještě silněji to platí pro poslední snímek dnešního článku, za kterým stojí režisér takových krváků jako je Tenkrát v Mexiku, Od soumraku do úsvitu nebo Planeta Teror.

Robert Rodriguez (54) to ale skvěle umí i s filmy pro děti. Příkladem za všechny jsou první Spy Kids: Špioni v akci. Tenhle snímek šel do kin v roce 2001 a ačkoliv byl zacílen hlavně na děti, obsahoval řadu vtípků, kterým mohli porozumět jen dospělí. Snímek vypráví o dvou zkušených špionech, kteří jednoho dne beze stopy zmizí.

Zachránit se je vydají jejich děti, které do té doby neměli o povaze práce svých rodičů ani tušení. Spy Kids: Špioni v akci jsou vlastně jakousi jednodušší bondovkou, ve které jsou hlavními hrdiny děti. Snímek obsahuje nejen spoustu špionských „serepetiček“, ale i příběh plný ponaučení a životních lekcí.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Jim Carrey, Ralph Macchio, Robert Rodriguez, Alexandra Daddario

Filmy:
Spy Kids: Špioni v akci, Karate Kid, Jumanji, Percy Jackson: Zloděj blesku

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
harry potter, dětské filmy, akční filmy, teenageři, filmy pro děti, Karate, dobrodružné filmy, špióni
TOPlist