30 minut po půlnoci: Jessica Chastain honí Usámu bin Ládina!

18.02.2013

Americký akční thriller vypráví napínavý příběh o pronásledování a dopadení nejhledanějšího teroristy světa! Filmu 30 minut po půlnoci, který má pět nominací na Oscara, překvapivě vévodí křehká žena - Jessica Chastain!

zero
Foto: Bontonfilm

Dva roky po událostech 11. září se agentka CIA Maya (Jessica Chastain) přesune z bezpečí washingtonských kanceláří do epicentra honu na Usámu, na americkou ambasádu v Pákistánu. Byť relativní zelenáč, brzy pochopí pravidla hry, do kterých patří i mučení lidí, kteří by mohli poskytnout vodítko k dopadení nejhledanějšího teroristy.

Krok za krokem rozplétá složitou síť vztahů v teroristických buňkách, až narazí na jméno, které by ji mohlo přivést až k samotné ikoně teroristů. Situace se ale povážlivě mění, Američané v Pákistánu jsou v čím dál větším nebezpečí, samotná CIA se dostává pod intenzívní palbu politiků a veřejného mínění kvůli nestandardním vyšetřovacím metodám svých lidí a Usáma, je-li vůbec naživu, už vlastně nikoho nezajímá ...

Akční film natočila "první dáma Hollywoodu" a dvojnásobná držitelka Oscara Kathryn Bigelow (61), která před třemi lety překvapila svým vítězstvím na cenách Akademie, kdy její snímek Smrt čeká všude (2008) získal šest Oscarů.

Její poslední film 30 minut po půlnoci měl původně pojednávat o dlouholetém neúspěšném stíhání nejhledanějšího teroristy Usáma bin Ládina. Vše se ale změnilo po jeho zabití, a tak musel být scénář kompletně přepsán, což se možná podepsalo na konečné podobě filmu.

Snímek vstupuje do letošního oscarového klání s pěti nominacemi v kategoriích nejlepší film, herečka v hlavní roli, střih, zvukové efekty a scénář.

V konkurenci dalších filmů zřejmě nemá moc šancí, ale i tak jde ve svém žánru o slušné špionážní drama, který však trpí zbytečně dlouho stopáží, zvláště když děj se rozjede prakticky až ve druhé půlce filmu. 

Americký akční thriller 30 minut po půlnoci/Zero Dark Thirty má v českých kinech premiéru 21. února 2013.

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mark Strong, Joel Edgerton, Kathryn Bigelow, Chris Pratt, Jennifer Ehle, Scott Adkins, Edgar Ramirez, Jason Clarke, Kyle Chandler, Jessica Chastain

Filmy:
Zero Dark Thirty

Kategorie:
Filmy, Právě v kinech,

Tagy:
Celebrity, herečky, americké herečky, Zahraniční celebrity, youtube, americké celebrity, zahraniční herečky, herci, zahraniční herci, youtube video, američtí herci, youtube com, americké filmy, režisérky, americké režisérky, zahraniční režisérky, Kathryn Bigelow film, 30 minut po půlnoci, 30 minut po půlnoci foto, 30 minut po půlnoci fotky, 30 minut po půlnoci video, 30 minut po půlnoci trailer, 30 minut po půlnoci film, 30 minut po půlnoci premiéra, 30 minut po půlnoci ukázka, 30 minut po půlnoci drama, 30 minut po půlnoci thriller, Kathryn Bigelow režie
TOPlist