3 celebrity, které utratily své pohádkové jmění a skončily v dluzích

01.09.2021

Že jste světoznámou celebritou a máte stamilionové příjmy, ještě neznamená, že jste nadosmrti zajištění. S penězi je nutné umět zacházet, ať už jich máte jakékoliv množství. Přesvědčilo se o tom mnoho známých umělců, sportovců i podnikatelů. Přinášíme zajímavé příběhy tří z nich.

Foto: Pixabay

1) Michael Jackson

Byl nazýván Králem popu, na kontě měl nejprodávanější album všech dob a nespočet dodnes populárních hitů. Změnil pohled na hudbu jako takovou a způsobil revoluci ve světě hudebních videoklipů. Působil napříč žánry a koncertoval po celém světě. Není divu, ze Michael Jackson patřil mezi nejvíce vydělávající celebrity světa, jeho příjmy se pohybovaly v řádu desítek milionů dolarů ročně, pokud ne stovek milionů v době největší slávy. Online půjčka tehdy rozhodně nebyla něčím, na co by myslel.

Současně byl ale známý svými psychickými problémy, které si pravděpodobně částečně „léčil“ nezřízeným utrácením a na půjčky nakonec přece jen došlo. Ačkoli mu jeho kariéra zajistila vysoké příjmy na doživotí, topil se v dluzích, které v roce 2009, kdy zemřel, dosahovaly téměř 400 milionů dolarů. Dnes je nejvíce vydělávajícím zesnulým zpěvákem a díky tomu, že už nemůže utrácet, byly jeho dluhy uhrazeny a zpěvák se tak několik let po smrti dostal do černých čísel.

2) Nicolas Cage

Hvězda Hollywoodu, která dokázala natáčet akční trháky, stejně jako oscarová dramata. Ve své době možná nejžádanější herec v USA jen v roce 2009 vydělal 40 milionů dolarů. Bohužel patřil také k celebritám, které nejvíce utrácely. Za přemrštěné částky kupoval nemovitosti, auta i umělecké předměty, které přitom neměly reálnou hodnotu. Takto rozházel jmění o hodnotě 150 milionů dolarů a nebyl schopen platit daně. Pošramocená pověst vedla ke značnému kariérnímu úpadku a své dluhy tak splácel díky hraní ve filmech nižší kategorie. Nicolas Cage sice dokázal své závazky uhradit, k někdejší slávě a bohatství i rolím má ale stále daleko.

3) Mike Tyson

Jeden z nejznámějších boxerů všech dob, šampion těžké váhy, za svou kariéru vydělal 400 milionů dolarů. Přesto se ocitl v kritické finanční situaci – v roce 2003 byl 23 milionů dolarů v minusu, dlužil nejen na daních, ale i svým spolupracovníkům. Mike Tyson musel vyhlásit bankrot, na čas se dostal i do vězení a do léčebny pro závislé. Své problémy již údajně překonal a dnes žije mnohem spořádanější život.

Kategorie:
Celebrity,

Tagy:
TOPlist