10 sequelů, které byly zrušené, protože původní filmy v kinech selhaly

10.07.2018

Občas se stává, že divák vyjde z kina a uvědomí si, že nikdy neměl toužit po pokračování svého oblíbeného filmu. Druhé díly mají holt zatraceně těžký úkol vyrovnat se svým předchůdcům. Co když však studio natočit sequel chce, ale divák po shlédnutí jedničky křičí: „Bože jen to ne!“?

10. Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Další „první díl trilogie“, který zůstal prvním dílem bez pokračování. Film navazující na klasiku z roku 1996, Den nezávislosti, má k filmovému hitu daleko. Vlastně je to docela zázrak, jestli se divák dostane přes první půlku. Vizuál je sice zase dech beroucí, ale to nestačí na záchranu tohohle snímku. Radši si znovu pusťte film z roku 1996 a tímhle neztrácejte čas.

9. Dragonball: Evoluce (2009)

Sice se sem tam objevují informace, že se pracuje na pokračování, modlitby všech fanoušků originální série zatím drží dvojku na uzdě. Možná jeden z nich našel všech sedm magických koulí a přál si, aby se již nikdy neudělalo pokračování téhle absolutní katastrofy na plátně. Film má tolik dějových chyb, že se budete cítit trapně, že tohle někdo vydal.

8. Terminator Genisys (2015)

Tolikrát se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Diváky už prostě asi Schwarzenegger jako Terminátor tolik neláká jako kdysi. Paramount plánoval další dva díly, ale po finančním neúspěchu a otřesných kritikách se rozhodli na novou trilogii zapomenout. Schwarzenegger se sice nechal slyšet, že se na stříbrné plátno ještě jako stříbrná mašinka z budoucnosti vrátí, ale od studia bylo odpovědí všeříkající ticho.

7. John Carter (2012)

Měla to být nová sága ve stylu Star Wars, ale skončilo to prvním filmem. John Carter zní jako nudný podomní obchodník a pokud neznáte předlohu, asi vás ani nenapadne, že se jedná o sci-fi. I když jsou tam pěkné efekty, než o trhák se však spíše jedná o film, u kterého usnete v pátek večer před televizí. Film si sice získal své příznivce, mezi ně však nepatřilo studio, které film produkovalo. Na dvojku si tedy nechte zajít chuť.

6. Poslední vládce větru (2010)

Film, o kterém se mezi fanoušky původního seriálu za žádných okolností nesmí mluvit. Kde začít? Už během prvních deseti minut filmu si budete chtít vyškrábat oči. V seriálu charismatičtí hlavní hrdinové jsou zde prázdní nezkušení herci odříkávající úplně nesmyslné fráze, zákony fyziky v tomto vesmíru nenajdete a neuvěřitelně efektní ovládání elementů tu vypadá jako špatně míněný vtip. Co se vtipů týče, tak tenhle film je navíc absolutní pustinou – nuda a otrava, kam se podíváte. Pokud někdo mluví o pokračování, je to většinou míněno jako výhružka.

5. Eragon (2006)

Jestli Zlatý kompas totálně zabil knižní předlohu, tak film Eragon tu svou dokonce pohřbil. Film byl totální přešlap. Nejen že herecké výkony hlavních hrdinů stály za starou bačkoru, scénáristi inteligentně vynechali nepřeberné množství zcela zásadních zvratů, bez kterých pokračování ani natočit nejde. Je mi líto, ale Dračí jezdci už se jen tak nevrátí.

4. Green Lantern (2011)

S Deadpool 2 přišly do kin nevyhnutelně i vtípky na tento kousek s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli. A to zcela oprávněně. Hrdina, jehož síla vychází hlavně z jeho představivosti, totiž v tomto filmu tak trochu postrádá…představivost. S rozpočtem 200 milionu dolarů by divák čekal, že si někoho s trochou fantazie najdou nebo si třeba koupí jeden z komiksů, než se pustí do scénáře. Rayn Reynolds naštěstí získal druhou šanci s Deadpoolem a následně definitivně zabil Green Lantern. Doslova.

3. Zlatý kompas (2007)

Pokud jste nečetli knížku, tak k tomuhle filmu budete potřebovat kompas i mapu. Zhuštěný proud informací o novém světě a jeho obyvatelích totálně utlačuje příběh, a nakonec v divákovi zůstane jen vzpomínka na otravnou a mockrát opakovanou animaci kompasu a na Nicole Kidman, která by si klidně mohla střihnout ženské dvojče Darth Vadera. Na internetu navíc kolovala zpráva, že film učí ateismus malé děti. S takovým marketingem holt dvojku neuděláte.

2. Fantastická čtyřka (2015)

Jeden z nejhůře hodnocených filmů z Marvel univerza se překvapivě pokračování také nedočká. Snímek popisovaný jako „sto minutový trailer k filmu, který ovšem nikdy nezapnou“ nebo „horší než bezcenný“ vyhrál tři zlaté maliny a začlenil se mezi ostatní průměrné pokusy o zfilmování komiksové Fantastické čtyřky. Co myslíte? Neměli by to s ní už vzdát?

1. Osamělý jezdec (2013)

Sázka na Johnnyho Deppa studiu tentokrát nevyšla. Hlavně kvůli jeho obsazení do role Tonta, Indiána z kmene Komančů, které divákům připadalo politicky nekorektní. Jestli kvůli tomu na něj napatlali tu bílou barvu? Kdo ví. Kritikové film také nešetřili – hloupý scénář, zdlouhavý děj (film má 143 minut), western, který se bojí být westernem. Po takovém neúspěchu není divu, že bylo pokračování rychle smeteno ze stolu.

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Arnold Schwarzenegger

Filmy:
Eragon, Zlatý kompas, Dragonball: Evoluce, John Carter: Mezi dvěma světy, Poslední vládce větru, Green Lantern

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, nejhorší filmy, Johnny Depp filmy, Arnold Schwarznegger filmy, fantasy filmy, žebříčky, filmy s mimozemšťany, filmové žebříčky, hollywoodské propadáky, propadáky, filmové propadáky, neúspěšné filmy, sequely, filmové sequely, neúspěšné filmové pokračování, filmová kritika, filmy s emzáky, neúspěšné fantasy filmy
TOPlist