10 hereckých zranění, která zůstala součástí filmu

02.08.2018

Správní herci se vždy snaží dotlačit do extrému, aby podali ten nejlepší výkon. Někdy to ale před kamerou ztratí zábrany a v žáru natáčení se zraní. Ale právě tyto tragické momenty mohou dodat tu správnou šťávu filmu, zejména pokud herci nezradí a pokračují v hraní.

10. Hanebný pancharti/ Inglorious Basterds (2009)

Příběh filmu Hanební pancharti je plný nebezpečí. To bylo nakonec součástí i samotného natáčení, a to konkrétně pro herečku Diane Kruger, která ve snímku hraje Bridget von Hammersmark, herečku, která Američanům pomáhá jako agentka. Jakmile se o tom dozví nacista Hans Lando, nehodlá jí takovou zradu odpustit. V záchvatu patriotického vzteku se na von Hammersmark vrhne a začne jí škrtit.

Herecký výkon Krugerové během této scény je naprosto dokonalý, a to z jednoho prostého důvodu-škrcení nebylo tak úplně hrané. Režisér snímku Quentin Tarantino měl tak vysoké požadavky na tuto nebezpečnou scénu, kterou chtěl mít opravdu realistickou, že se osobně vložil do natáčení. Krugrovou tak v této scéně škrtí sám Tarantino, čímž ze scény vyždímal maximum, přičemž měl bezpečí herečky doslova pevně v rukách.

9. Pán prstenů: Dvě věže/ Lord of the Rings: Two Towers

Jedno z nejznámějších hereckých zranění, která dodala filmu tu správnou hloubku, se stalo při natáčení Pána prstenů: Dvě věže (2002). Když Aragorn najde pozůstatky, kvůli kterým si myslí, že jsou jeho hobití přátelé Pipin se Smíškem mrtví, kopne do skřetí helmy a poté se s křikem skácí k zemi.

Jeho zoufalý vřískot je natolik realistický proto, že Viggo Mortensen, který Aragorna ztvárnil, kopnul do helmy tak silně, že si zlomil dva prsty na noze.

8. Nespoutaný Django/ Django Uchained (2012)

Známé je i zranění Leonarda di Capria při natáčení filmu Nespoutaný Django. To, jak si herec se situací poradil, dokazuje, že patří mezi filmovou špičku. Leonardo hraje psychotického záporáka, který se v jednu chvíli tak rozčílí, že udeří rukou do stolu. Čeho si ale nevšiml, byla sklenička, která byla přesně pod jeho dlaní. Nárazem ji rozbil a střepy mu pořezaly dlaň.

Leonardo DiCaprio se ale nenechal rozhodil a bez mrknutí oka pokračoval ve scéně. Dokonce ho napadlo rozmazat krev, která mu z dlaně tekla, po jeho černošské otrokyni, což byl prvek, který jeho postavu dokonale podtrhl. Není divu, že tato působivá scéna zůstala součástí filmu.

7. Blade Runner (1982)

Herečka Darryl Hannah hraje ve filmu Blade Runner androidku Pris. Její postava má emoce i přes to, že je robot. Jako herečka je ale dokázala během natáčení jedné scény potlačit, konkrétně když ve filmu utíká z temné uličky před genetickým designérem J. F. Sebastianem. Během zběsilého útěku ale herečka uklouzla na vlhkém chodníku a loktem prorazila sklo auta.

Hannah zachovala chladnou hlavu i přesto, že náraz nebyl součástí scénáře a záběr natočila celý. Vyděšení její postavy jde ruku v ruce s tím, že si prý během nárazu do skla poranila loket na osmi místech.

6. Slídil/ Nightcrawler (2014)

Snímek Slídil sleduje příběh sociopata Louise Blooma, reportéra na volné noze, který natáčí videa trestných činů. Postavu, která trpí mentálními problémy, ztvárnil Jake Gyllenhaal. Jeho choroba vyvrcholí v momentě, kdy je Louise vzteklý a frustrovaný kvůli tomu, že o případu, na kterém pracoval, stihlo dřív informovat konkurenční médium. Negativní emoce si vybíjí před zrcadlem, na které pořvává, třese s ním a v záchvatu bouchne zrcadlovými dvířky, během čehož se sklo rozbije, což ve scénáři nebylo.

Jake Gyllenhaal si kvůli tomuto záběru pořezal ruku a prý na její sešití bylo potřeba čtyřicet stehů. Scéna ale vypadá dokonale živelně a realisticky odráží Louisův vztek právě díky tomu, že Gyllenhaal zrcadlo neúmyslně rozbil.

5. Sedm/ Se7ev (1995)

Během natáčení známého thrilleru Sedm se zranil Brad Pitt, představitel jedné z hlavních rolí. Během natáčení scény, kdy jako policista Mills nahání sériového vraha, uklouzl, prorazil rukou skleněnou tabuli a poranil si tak šlachu. Zranění samotné není vidět ve filmu, jako je tomu u jiných v článku zmíněných snímků.

Kvůli zranění ale musel mít Brad Pitt ruku v obvazech, takže následky zranění jsou vidět ve zbytku snímku. Bylo totiž potřeba přepracovat trochu scénář a obvaz do filmu zapracovat jako zranění policisty Millse. No, mohlo být hůř. Alespoň oproti své filmové manželce nepřišel o hlavu.

4. Hon na lišku/Foxcatcher (2014)

Snaha o autenticitu dohnala ke zranění i Chaninga Tatuma, který si během role zápasníka Marka Schultze ve filmu Hon na lišku mohl uhnat otřes mozku. Poté, co Schultz prohrál důležitý zápas, vřou v něm emoce natolik, že se v návalu vzteku bije do tváře.

Tatumův herecký zápal vyvrcholí momentem, během kterého upřeně zírá do zrcadla a z ničeho nic do něj třikrát prudce udeří hlavou. Chaning se ale v nejmenším nenechal rozhodil svým neplánovaným bolestivým chováním a scénu dokončil. Přestože v následujících záběrech viditelně krvácí, prý si ani nepamatuje, že scénu točil. Možná to bude kvůli silným úderům do hlavy…

3. Rambo: První krev/First Blood (1982)

Voják americké armády John Rambo se po návratu z vietnamské války setkává nepochopením. Jednoho dne je zatčen za potulku a je odveden na policejní stanici. Z ní se mu ale podaří utéct, čímž odstartuj nelítostný boj o život v nedalekých horách. Ramba si -jak jinak- zahrál Sylvester Stallone, který i sám hrál kaskadérské kousky. Jeden z nich mu ale během natáčení První krve tragicky nevyšel.

Během jedné scény visí Rambo na skále a chystá se na něj střílet policista. Nemá tak jinou možnost než naslepo skočit a spadnout mezi stromy. Pád ale skončil Stallonovým zraněním, protože herec si během pádu na větev zlomil žebro. Bolestný výkřik, který je v tu chvíli ve filmu slyšet, není součástí hereckého výkonu, ale je výsledkem právě tohoto zranění.

2. Apokalypsa/ Apocalypse now (1979)

Když měl Martin Sheen zahrát ve filmu Apokalypsa kapitána Willarda, který se účastní války ve Vietnamu a opilý tráví čas v Saigonském hotelu, pojal roli pod vedením režiséra Francise Forda Coppoly realisticky. Během natáčení opravdu opil, aby scéna působila uvěřitelně.

Sheen kvůli alkoholu ztratil veškeré zábrany, díky čemuž vznikla tato živelná scéna. Během emotivního výbuchu emocí v hotelovém pokoji v roli Willarda udeřil do zrcadla a pořezal si tak ruku. Pokračoval ale v záběru, přičemž krví potřísnil postel, a nakonec si ji i rozmazal po tváři.

1. Podfukáři/ Now you see me (2013)

Do podobné situace jako Diane Kruger se dostala i Ilsa Fisher během natáčení filmu Podfukáři. Sice se nepořezala jako mnoho jejích jiných kolegů, ale šlo jí téměř o život. V rámci jedné scény byla ponořena do skleněné kouzelnické nádrže a během ponoru se měla vyprostit z pout, které jí nedovolila vyplavat k hladině. Nedokázala se ale vyprostit a její snahy o upoutání pozornosti, aby jí někdo pomohl, si štáb vyložil jako herecký výkon. Na poslední chvíli se jí ale naštěstí podařilo pouta uvolnit a vyplavat.

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Diane Kruger, Channing Tatum, Viggo Mortensen, Brad Pitt, Jake Gyllenhaal, Leonardo DiCaprio, Quentin Tarantino, Sylvester Stallone, Martin Sheen

Filmy:
Apokalypsa, Sedm, Blade Runner, Rambo: První krev, Hanebný pancharti, Nespoutaný Django

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zranění, filmové scény, herecké výkony, Leonardo DiCaprio filmy, filmové ukázky, nehody při natáčení, zajímavosti o hercích, zajímavosti z filmu, zranění herců, zranění hereček, herecká zranění, Brad Pitt výkony, Leonardo DiCaprio zranění, Dvě veže zajímavosti
TOPlist