Místo narození: Československo, Ústí nad Labem

Vtipnost
65% (2 hlasů) 12930.místo

Fotky Michal Neuvirth (4)

Životopis Michal Neuvirth Upravit životopis

Michal Neuvirth (*23. březen 1988, Ústí nad Labem, Česká republika) je český hokejový brankář, momentálně působící v severoamerické soutěži NHL, v týmu Washington Capitals.

Kariéra

Neuvirth byl draftován v roce 2006 jako 34. v pořadí, týmem Washington Capitals. Sezonu začal v týmu ECHL South Carolina Stingrays, v této soutěži se zúčastnil i utkání All-stars. Poté byl různě vyměňován do týmů Oshawa Generals, Plymouth Whalers nebo Hershey Bears, na úvod sezony 2008 se dokonce vrátil zpět do Česka, konkrétně do Třince. Nakonec se usadil v Hearshey a začátkem roku 2009 se dočkal premiéry v NHL. V dresu Washingtonu nastoupil proti Tampa Bay Lightning a hned vychytal výhru 5:1 pomocí 31 zákroků. Do zápasů NHL nastoupil ještě 4x, dvakrát vítězně, jednou s porážkou, dvakrát střídal v průběhu zápasu. V březnu toho roku byl poslán zpět do týmu Hershey Bears, když se uzdravil golman Semjon Varlamov.

V dresu Hershey Bears slavil ve své první sezoně 2008/09 s týmem zisk Calder Cupu a sám byl oceněn Jack A. Butterfield Trophy pro nejlepšího hráče play off. I v sezoně 2009/10 vychytal Hershey prvenství v soutěži.

Klubová statistika

Legenda

• Z - Odehrané zápasy (Zápasy)
  • V - Počet vyhraných zápasů (Vítězství)
  • P - Počet prohraných zápasů (Porážky)
  • R/PVP - Počet remíz respektive porážek v prodloužení zápasů (Remízy/Porážky v prodloužení)
  • MIN - Počet odchytaných minut (Minuty)
  • OG - Počet obdržených branek (Obdržené góly)
  • SO - Počet vychytaných zápasů aniž by inkasoval branku (Shot-outy)
  • POG - Počet obdržených branek (Počet obdržených gólů)
  • G - Počet vstřelených branek (Góly)
  • A - Počet přihrávek na branku (Asistence)
  • %CHS - % chycených střel (% chycených střel)

Reprezentace

Neuvirth prošel postupně všemi mládežnickými výběry. V sezoně 2003/04 odchytal čtyři utkání za reprezentační výběr do 16 let, další sezonu stejný počet zápasů absolvoval i v "sedmnáctce". V sezoně 2005/06 se 14x objevil v brance reprezentace do 18 let. V roce 2008 se zúčastnil Mistrovství světa juniorů, které se konalo v České republice. V reprezentaci do 20 let nastoupil celkem 6x (z toho 4x na zmíněném šampionátu).