Extraligové drama: Tomáš Slovák z Plzně je žhavým kandidátem pro Cenu fair play!

22.04.2013

21 let čekali hokejisté Plzně na finálovou účast v naší nejvyšší hokejové soutěži.  Na mistrovský titul Západočeši dokonce nikdy nedosáhli. Dnes k němu byli blízko jako nikdy předtím.  A přece o něj mohli přijít díky nevídanému gestu, k němuž se odhodlal hostující obránce Tomáš Slovák.

Tomáš SlovákZdroj: HC Škoda PLzeň

rozhodujícím zápase (stav série: 3:3) vedla Plzeň na zlínském ledě ještě čtrnáct vteřin před koncem 3:2! Následné nahození jednoho z domácích skončilo mimo hrací plochu a rozhodčí nařídil zcela správně vhazování ve střední třetině, Plzeň byla titulu zase o pořádný krok blíže, veterán Martin Straka měl splnění svého snu takřka na dosah ruky.

Obránce hostů Tomáš Slovák však přišel s obrovským gestem, když se dobrovolně přiznal k teči. V profesionálním sportu věc nevídaná! Sudí na tento popud opravil svůj původní verdikt, a vhazování se tak přesunulo do obranné třetiny Plzně. Z následné buly přišla v čase 59:50 krutá odměna pro plzeňského hráče, zlínský Filip Čech bombou od modré srovnal a poslal utkání do prodloužení.

Ten nejhorší scénář pro Slováka se však nenaplnil, v čase 96:15 bylo jasné, že hrát v duchu fair play se pořád vyplácí. Veterán Martin Straka poslal necelé čtyři minuty před koncem druhého prodloužení vytoužený titul na západ Čech!

Na výsledek utkání si diváci museli počkat až na konec páté dvacetiminutovky, jedno ocenění však mohlo být předáno již v průběhu rozhodujícího finále, Tomáš Slovák se stal gestem hodným obdivu žhavým kandidátem pro Cenu fair play.

Autor: Michal Chovanec

Kategorie:
Celebrity, České celebrity,

Tagy:
hokej, HC Škoda Plzeň, extraliga, finále extraligy, fair-play, Tomáš Slovák foto, Tomáš Slovák fotky, Tomáš Slovák hokej