5 „superočekávaných“ filmů, které nikdy nevyšly

21.07.2018

Znáte ten pocit, když se na něco opravdu hodně těšíte a každý den vám kvůli tomu připadá extrémně dlouhý? Čekáte a čekáte a ono to prostě stále nepřichází. Přesně tak to funguje i u čekání na filmy. Filmová studia vás navíc občas navnadí nějakým teaserem nebo trailerem, jen aby vám vaše naděje opět pošlapala odsunutím data vydání na dalekou budoucnost, či dokonce na neurčito.

V angličtině pro toto nadšené očekávání existuje výraz „hype“, který v sobě skrývá nejen nedočkavost fanoušků, ale i lákající propagaci od samotných filmařů. Opravdu masivní hype zažila například sedmá epizoda obnovených Star Wars z roku 2015. Obrovské nadšení utišila až prosincová premiéra filmu.

Čím větší je ale onen hype, tím větší je i možné zklamání, které z nepovedeného díla plyne. Film nedopadne podle představ fanoušků a to se pak podepíše jak na oblíbenosti filmu, tak na prodeji vstupenek. Vůbec nejhorší však je, když takto „vyhypeovaný“ snímek nakonec vůbec nevyjde.

Může to být kvůli právním neshodám, můžou za to být zodpovědná studiová rozhodnutí či filmařská neschopnost, občas se zkrátka stane, že tyto „superčekávané“ filmy skončí v takzvaném vývojovém pekle (produkty, který zůstanou rozpracované, ale z různých důvodů nejsou nikdy dokončeny, pozn. red.).

Showbiz vám nyní přináší seznam pěti přesně takových filmů, které přes obrovský hype nikdy nespatřily světlo světa.

5. Sinister Six

První film na našem seznamu si prošel spíše takovým vlastním hypem než tím, který by přicházel od fanoušků. Nelákala na něj totiž žádná velká reklamní kampaň, ale nápady na Sinister Six byly představeny v potitulkové scéně Amazing Spider-Mana 2 z roku 2014.

Tato scéna totiž představila kryptu s artefakty šesti největších nepřátel pavoučího muže, kteří se měli stát hvězdami svého vlastního filmu. Celá událost se odehrávala v době, kdy ještě práva na Spider-Mana patřila studiu Sony, které produkci Sinister Six zakládalo na předpokládaném úspěchu druhého dílu Amazing Spider-Mana s Andrew Garfieldem (34) v hlavní roli.

Film už měl i svého režiséra, kterým se měl stát Drew Goddard (43). Ten se proslavil především svou scénáristickou prací na seriálu Ztraceni a je zodpovědný i za úspěšný Netflixový superhrdinský seriál jménem Daredevil. Amazing Spider-Man 2 však neměl ani zdaleka tak velký úspěch, jaký si studio Sony představovalo, a tak byly plány na možný „pavoučí“ spin-off zrušeny.

Posledním hřebíčkem do pomyslné rakve spojení Spider-Manových nejznámějších padouchů byl prodej práv na tohoto hrdinu zpět Marvelu, který má s tímto newyorským superhrdinou své vlastní plány.

4. Dark Universe

Šéfové Universal Studios si v loňském roce zřejmě řekli, že se jim velmi líbí úspěch MCU (Marvel Cinematic Universe) a že by ho rádi zažili také. Přesně z toho důvodu vznikl snímek Mumie s Tomem Cruisem (56) v hlavní roli, který měl odstartovat sérii filmů o různých monstrech, která by sdílela společné filmové univerzum.

Skutečnost, že je úspěch Marvelu nezopakovatelný, už svými pokusy dokázalo konkurenční komiksové DC, které se nějakým záhadným způsobem stále drží při životě, ale ani to Universal neodradilo. Jejich pokus dopadl (podle většinových očekávání) naprosto katastrofálně. A to i přes hvězdné obsazení, které mělo studio naplánované.

Po neúspěchu Mumie byly zrušeny filmy o neviditelném muži, Drákulovi, Frankensteinově nevěstě, doktoru Jekyllovi a panu Hydeovi a mnoho dalších projektů. A to i přesto, že v nich měly hrát takové hvězdy jako například Johnny Depp (55), Javier Bardem (49) nebo Angelina Jolie (43).

3. Policajt v Beverly Hills 4

 

Eddie Murphy (57) byl v osmdesátých a devadesátých letech skutečnou hollywoodskou hvězdou, za jejíž úspěch mohla i série o černošském poldovi v kalifornském Beverly Hills. První díl této akční detektivní série totiž vzniknul už v roce 1984 a byl jedním z prvních filmů, které tento komik kdy natočil.

Úspěch prvního dílu o detektivovi jménem Axel Fowley byl skutečně obrovský, a tak na sebe jeho pokračování nedala dlouho čekat. Přestože kvality těchto filmů začaly postupně klesat, první dva díly jsou i v současnosti velmi dobře hodnoceny. Právě proto je záhadou, proč čtvrté pokračování tolikrát selhalo. A věřte nám, selhalo opravdu mockrát.

Plány na čtvrtý díl totiž poprvé vyšly na povrch v devadesátých letech, jenže z nich zanedlouho sešlo. Poté se Policajta z Beverly Hills pokusil obnovit světoznámý producent Jerry Bruckheimer (74), ale i jeho plány zkrachovaly. Dalším potenciálním spasitelem byl režisér Brett Ratner (49), ale ani jeho verze nespatřila světlo světa, a poté se tuto franšízu pokusil obnovit i sám Murphy, který přišel s návrhem seriálu, který by sledoval Fowleyho syna.

V současné době se pracuje s myšlenkou úplného předělání série a vznikem Policajta z Detroitu, ale odpusťte nám, pokud si na vznik nového Policajta zatím nevsadíme. I seriál Policajt z Detroitu byl totiž už jednou zrušen, přesto se zdá, že Murphy tuto myšlenku stále nechce opustit.

2. Gotham City Sirens

Jak už jsme zmínili, i komiksové studio DC si zažilo svou dávku zklamaných fanoušků. Příkladem za všechny může být projekt s názvem Gotham City Sirens, který se měl soustředit na ženské padouchy z příběhů o Batmanovi.

Konkrétně mělo jít o Harley Quinn, Poison Ivy a Catwoman. Postava Harley Quinn, kterou si zahrála Margot Robbie (28) už v Sebevražedném oddílu, navíc byla jednou z mála věcí, která se divákům na filmu líbila. Naneštěstí však byla zároveň jednou z MÁLA věcí, která se divákům Sebevražedného oddílu líbila.

Film dostal od kritiky pořádně „za uši“ a získal si opravdu málo fanoušků, kteří by si Sebevražednný oddíl skutečně zamilovali, a tak plány na jeho spin-off v podobě Gotham City Sirens krachnul. Film si měl vzít na starost David Ayer (50), který kromě Sebevražedného oddílu režíroval i Železná srdce, Training Day a měl na svědomí i scénář k prvním Rychle a zběsile.

Po neúspěchu Sebevražedného oddílu však studio DC dalo „stopku“ mnoha svým filmovým projektům a Gotham City Sirens byl bohužel jedním z nich.

1. Uncharted


Poslední film na našem dnešním seznamu bude známý především hráčům videoher. Uncharted je totiž herní sérií, která se točí okolo hledače pokladů Nathana Drakea, který je takovou videoherní verzí Indiana Jonese jen s větším množstvím explozí a akčních momentů.

Přestože herní svět už jednoho slavného archeologa má (je jím samozřejmě krásná Lara Croft), Nathan Drake je u spousty hráčů jednou z nejoblíbenějších herních postav díky jeho charizma, šarmu, humoru, ale i skvělým kvalitám videoher, ve kterých se objevuje.

Právě proto vzniklo hned několik projektů, které měly tohoto herního hrdinu přenést z obrazovek Play Stationů na stříbrná plátna kin. Bohužel všechny tyto pokusy dříve nebo později splaskly a Uncharted se přes všechnu snahu nemůže „přehoupnout“ do filmového světa.

Fanoušci této série však nedávno dostali malou náplast, jelikož si tohoto videoherního hrdinu vzala na svá bedra popkulturní ikona, kterou je herec Nathan Fillion (47). Ten si totiž Drakea zahrál v krátkém fanouškovském filmu, který měl před několika málo dny premiéru na Youtube.

Přestože jde o fanouškovský film, jsou v něm velmi dobré efekty, a nezaostávají ani herecké výkony. Filmeček navíc dokonale zachycuje atmosféru videoherních příběhů, a jediným jeho neduhem je fakt, že má pouhých 15 minut. Youtubové video je navíc vybaveno českými titulky, takže vám nic nebrání v jeho zhlédnutí.

(tod)

Fandím
6 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Tom Cruise, Ryan Reynolds, Eddie Murphy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Hollywood, očekávané filmy, hollywoodská produkce, nejočekávanější filmy, žebříčky, filmové žebříčky, žebříčky filmů, Ryan Reynolds filmy, youtube filmy
TOPlist